16/02/2022 – Sněmovní maraton, rozpočet napevno, kompenzace potvrzeny a chcíplá čuba v akci

 • Věděli jste, že nejhlasitějším ptákem, kterej zvládne přeřvat i vuvuzelu a fotbalové fanoušky, je zvonovec bílý? Tahle slepice uřve v pohodě 125 decibelů (což je za hranicí poškození sluchu u člověka, tryskáč produkuje kolem 130 db), takže tu bych slyšel i já. Záhadou zůstává, jak to ty samice (jde o namlouvací “ťokání”) ustojí bez ztráty sluchu. Nebo možná prostě jsou pak hluché, to je občas v partnerském soužití výhoda 😈 No, dost humorů, jdeme na přehled:
 • Iniciativa Chcípl PES zveřejnila adresy 70 poslanců. Vyzvala k protestům před jejich domovy (Irozhlas) – Následně to smazali, neb zjistili, že mezi adresy poslaneckých kanceláří se jim “omylem” připletly adresy trvalého bydliště a mohli by z toho mít průser… Banda prvoků tohleto…
 • ‚Chceme splnit veškeré požadavky.’ Češi si vyjednali měsíční odklad na odpověď k auditu ke střetu zájmů (Irozhlas) – Táhne se to od 2019, ale teď to začíná vypadat, že bude finále. Z nějakého neznámého důvodu teď najednou místo “s auditem nesouhlasíme, vše je ok” chystá ministerstvo verzi “napravili jsme to podle doporučení”. Záhada 😈
 • ON-LINE: SPD podá žaloby k Ústavnímu soudu kvůli porušení jednacího řádu (Novinky) – Kabaret trvá už 24 hodin… SPD napadne prodloužení jednání v rozporu s jednacím řádem sněmovny u ústavního soudu (a pravděpodobně vyhraje), Schillerová naprosto logicky navrhuje přeřadit jednání o rozpočtu před pandemický zákon (kterej SPD prostě bude obstruovat do roztrhání těla), náhradnice Farského složila slib (takže vládní koalice maj už zase 108), jinak se nic zvláštního neděje.
 • Ústavní právníci: Ve Sněmovně byl porušen jednací řád, ale žaloba u ÚS nemá šanci (Novinky) – Aha, tak asi nevyhrajou. Nikoliv ale proto, že by nebyl porušen jednací řád, ale proto, že: “Je třeba brát v potaz, že Ústavní soud je orgánem k ochraně ústavnosti, nikoliv k ochraně pravidel jednacího řádu.”
 • Ve Sněmovně zasedla nová poslankyně (Novinky) – Krátký medailonek paní Levko. Sympatická paní (i proto, že je od divadla a jezdila na Hronov ;)), držím palce.
 • Státní fond zažaloval Agrofert. Koncern měl čerpat pět milionů určených pro malé a střední podniky (Irozhlas) – “Spor se týká pěti milionů, které v letech 2010 až 2013 vyplatil fond na podporu pojištění hospodářských plodin a zvířat”. Mluvčí k tomu mlčí. Tak s ohledem na to, že Čapák čerpal i dotace na kozy ve výši pár tisíc za rok na kus, nejde o nikterak překvapivou zprávu.
 • Energetická firma dodá Slovákům levnou elektřinu, vláda jí za to neuloží plánovanou daň (Ct24.ceskatelevize) – K tomu křičí PR tým ANO: Poděkujte ODS, že zprivatizovala ČEZ! Kdyby byl státní, mohlo to být i u nás!!! Fun fact: Slovensko vlastní 34 % akcí Slovenských elektráren. Česko vlastní 70 % akcií ČEZ… Tady mi něco nevychází…
 • Anonym nahlásil v noci bombu ve sněmovně. Policie zadržela podezřelého – (Echo24) – Sněmovna asi bude nová VŠE… Zda byl přítomen i pyropes, zpráva neuvádí.
 • Veterináři naočkovali husy ze šlechtitelského chovu v Nových Hradech proti ptačí chřipce (Novinky) – A antivax maj po svatomartinské tradici…
 • ON-LINE: Poslanecký cirkus trvá už přes 26 hodin (Novinky) – Stále nekončíme… Ref: V šapitó v šapitó klaun má gatě pepito / klaun má gatě pepito v tom našem šapitó…
 • Žhářka od legendy hororu Stephena Kinga má první trailer. Vypadá výborně (Avmania) – Tohle bude pecka! Nepochybuju. (pro odlehčení, nějak mě už ten sněmovní kabaret nebaví)
 • Čeká se snad, až někdo zkolabuje? Poslanci jedou na krev (Novinky) – 30 hodin v kuse. Do 19:30 je dvouhodinová přestávka na “jednání klubu strany přátel demence”, takže japoneček patrně spinká a nabírá síly. Je to takovej cirkus, že už jen čekám, až Kočkovic famílie dorazí s kolotočema.
 • Vláda dala zelenou kompenzacím pro trhovce či pořadatele kulturních akcí, má na ně jít pět miliard (Irozhlas) – Což je o 2 mld. více, než bylo v původním návrhu. Pravidla se liší podle oborů, detailně v tom článku, obecně: týkat se bude prodejců a organizátorů vánočních trhů. Další dotační tituly se budou vztahovat na podnikatele v cestovním ruchu, gastronomii a ubytování. Budou je moci využít pořadatelé různých akcí nebo prádelny. Zvláštní program budou mít zájezdoví dopravci.
 • Rozpočet budou poslanci řešit v pátek na zvláštní schůzi. Výbor doporučil schválit deficit 280 miliard (Irozhlas) – Pevně zařazený bod, tak uvidíme. SPD i ANO svorně tvrdí, že rozpočet obstruovat nebudou, jen “budou mít konkrétní pozměňovací návrhy”, takže to vidím zase na týden vykecávání…
 • Google z vašeho PC nebo Macu udělá chromebook. Stačí nainstalovat Chrome OS Flex (M.zive) – Ale to je pěkné! Zatím teda beta, ale ofiko od Googlu (ne jako dosud ty klony Chromium OS). S tímhle může být i 15 let starej (ok, 12) notes zase použitelný na ty internety a klasickou práci. Ano, vím, že nějakej Linux udělá podobnou práci, ale prostě – Linux patří na server, ne na desktop, to říkám už 25 let, no.
 • Kecy a politika (Twitter.com) – Konečně s titulky, byť jen fragment. Nádherný, nádherný to je 😁 Hele:
 • A to by pro dnešek bylo asi tak všechno, dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *