18/02/2022 – Schváleno vše, (ne)ořezaný Hrad, dočkal se a víc než pávi

 • Hola hej, tohle je 30. souhrn po restartu v řadě. S tou AirTable to fakt jde pěkně, takže i s dneškem to máme 424 okomentovaných odkazů na nejdůležitější události dne. Ještě jednou tolik a začnu zase lákat na Patreon 😈 Ono se to samo nenapíše, že? Jdeme na přehled:
 • Vládní poslanci znovu protlačili pandemickou novelu. Diskuse trvala 37 hodin (Novinky) – Tak to dle očekávání prošlo. „Jsem rád, že ten maraton skončil. Že rozum, argumenty a objektivní fakty jaksi přesvědčily většinu Poslanecké sněmovny a populismus nevyhrál,“ řekl po schválení novinářům ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Zázrak! Válek dokázal přesvědčit přesvědčené! Je to borec!
 • Chce na Hrad s podpisy poslanců ze staré Sněmovny. To neprojde, míní právník (Idnes) – Denisa Rohanová (46). Vůbec nevím, kdo to je, ale chtít použít podpisy z minulé sněmovny je velmi originální. Tyhle volby budou legendární, to je jisté.
 • Recenze akčního PlayStationu hitu Horizon: Forbidden West  (Indian-tv) – A je to tu tady! Hra roku už v únoru ;) Pardon, že s tím furt otravuju, ale prostě Horizon je moje srdeční záležitost. 10/10, jak jinak.
 • Havlíček se dočkal, zvolili ho místopředsedou Sněmovny (Novinky) – A je tam. Hurá. 06/02/2022 jsem psal: “Tak věřím, že koalice už dostatečně ukázaly surikatám, kde je jejich místo, a nyní milosrdně schválí toho K2 a vezmou tak vítr z plachet PRc týmu. Bylo by to logické řešení.” Tak konečně. A Tomio vyndanej.
 • Netflix zaplatil odsouzené podvodnici. A natočil o ní seriál Neskutečná Anna (Idnes) – Odlehčím. Tohle vypadá zatraceně dobře. Akorát kde na to vzít čas… Tak si ukládám “na později”.
  • Tady to je: Neskutečná Anna (2022) (Csfd)
 • Babišovi ministři loni utratili za poradce a advokáty dvě stě milionů | E15.cz (E15) – Tohle je gól! “Bývalá mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová byla zase dvojí poradkyní pro dvojího ministra dopravy a průmyslu Karla Havlíčka (ANO) a kasírovala odměnu z obou rezortů”. Neříkám ani ň, ze zákona jsou ty platy a pozice vázané na úřad ministra, ne na osobu, jde o dvě agendy. Naše zákony zkrátka nepočítají s dvojministrem na dva plný úvazky, no. Nikoho to nenapadlo, no.
 • Z opozice navrhovali snížit rozpočet Hradu o desítky milionů. Ve vládě to neudělali (Zpravy.aktualne) – Hle, hle, hle… Na mumifikaci tam je stále 420 mega. Ale prý to v rámci pozměňováků omezí, říkal Stanjura. Tak uvidíme. Nicméně chápu, proč to není rovnou v návrhu – on už takhle byl ruský rezident ve sněmovně k nevydržení, ještě mu sáhnout na rozpočet, to by bylo teprve varieté…
 • Zmatená žena v tramvaji v Brně nadýchala pět promile (Novinky) – 4,64 promile. Na Brno dobrý! Teda nejen na Brno. Paní i v tomto stavu dokázala plynule hovořit a vystoupit (jakože po dvou!) z tramvaje, teda ze šaliny. Akorát měla okno jak výkladní skříň. Neuvěřitelný výkon! Inu – cvičení dělá mistra, tak na zdraví.
 • Meteorologové vydali další výstrahu před silným větrem (Novinky) – To je furt… S ohledem na to, že v UK maj aktuálně větřík 200 km/k, máme ještě kliku. Tady jen poloviční.
 • Schodek 280 miliard. Poslanci schválili parametry rozpočtu (Novinky) – Hotovo, dvacet. Pokud někdo čeká, že budu dělat výcuc ze stenoprotokolu, ač to teda bylo zajímavé, tak jej zklamu – zas tak dobře placenej za tohle nejsem… 😈
 • Stenografický zápis 11. schůze, 18. února 2022 (Psp) – Pro zájemce steno. Jako jo, byla to sranda, zvlášť Schillerová, když cupovala vlastní rozpočet, ale prostě ne, to je práce na 7 hodin čistého času, sorry jako…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *