26/02/2022 – Invaze pokračuje, vlna solidarity, SWIFT a “hackerem” na kliknutí

 • Z domácích zpráv prakticky nic, všude jen válka. Z tohohle si srandu dělat moc nejde, tak jdeme na přehled, ať to máme za sebou:
 • Hlasoval jsem pro uznání Donbasu, ne pro válku, lituje ruský poslanec (Novinky) – Dotaz na rádio Jerevan: Může člen dumy veřejně litovat svého hlasování za podporu přání Putina? Odpověď rádia Jerevan: Ano, může, ale je škoda mladého života…
 • Česko uzavírá vzdušný prostor pro ruská letadla (Novinky) – Tak teď už komplet zákaz přeletu. Ostatně Rusko už jej nám vydalo ráno.
 • Ukrajinský prezident světu ukazuje, jak se chová lídr (Novinky) – Puťka musí být zlostí bez sebe. Myslel si, že Zelenskyj zdrhne, místo toho se z něj stal Prezident, co má plnou podporu armády a sám je ve válečné linii. Laik se diví, odborník žasne a z Putlera za kilometrovým stolem, zalezlým v bezpečí Moskvy, je šašek.
 • Rusko hrozí zabavením majetku evropských a amerických firem (Novinky) – S ohledem na to, kolik rusáky stojí každý den války, bude následovat asi i zabavení úspor a majetku jeho vlastních občanů… Jinak teda tohle se dalo čekat a šéf chcíploPSA bude jistě rád, až přijde o své firmy v Rusku, když rusáky tak podporoval.
 • Tisková konference ministryně obrany Jany Černochové (Novinky) – Česko pošle na Ukrajinu zbraně a munici v hodnotě 188 milionů korun. A tentokrát je tam i doveze, ne jako ty granáty minule, co se ještě pořád nudí ve skladu.
 • Západ se zřejmě přibližuje k vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT. Krok nově podpoří i Itálie (Irozhlas) – I Německo už nevylučuje tento krok. Prý jde o otázku dní. Tak uvidíme.
 • Výzva českých programátorů zabrala. Za 24 hodin se k bojkotu Rusů připojilo 700 webů (Novinky) – Originální a hezky napsaný script k umístění do webu. Z technického hlediska se mi líbí, že na to jde přes detekci jazyka a klávesnice OS uživatele, ne čistě přes IP. Jinak spíš blbinka, ale roztomilá.
 • Čechům chodí povolávací rozkazy. SMS jsou podvodné, varuje ministerstvo (Novinky) – Pro změnu srandička z druhé strany. Úplně stejná blbina jako ty fake SMS o covid karanténě, co chodily před pár týdny. Tak snad s tím PČR nebude ztrácet čas…
 • Hackerem snadno, rychle a bez námahy: Jaký smysl má zapojit se do útoků na ruské webové servery (Tech.hn) – Souhrn dnešního fenoménu na českém twitteru. Inu, asi takhle – smysl to co? Správně, nemá… Ale ten pocit, že “něco děláme” je k nezaplacení, já vím.
 • Američané uvažují o zmrazení dolarových rezerv ruské centrální banky (Novinky) – Jedná se o nějakých 100+ miliard USD, neb větší rezervy maj rusáci v eurech, zlatě a juanech, přesto i tak slušná částka.
 • Německo otočilo a Kyjevu pošle protitankové zbraně. Česko chystá stovky tun nafty (Zpravy.aktualne) – Německo dodá Ukrajině 1000 protitankových zbraní a 500 protiletadlových střel Stinger, aby se mohla bránit Rusku, řekl v sobotu německý kancléř Olaf Scholz. “Ruská invaze na Ukrajinu znamená zlom. Ohrožuje to celé naše poválečné uspořádání,“ uvedl Scholz. “V této situaci je naší povinností udělat vše, co je v našich silách, abychom pomohli Ukrajině bránit se proti invazní armádě.” Končí sranda, už i Němci se probudili… (fakt nejde dělat humory na to, co se právě děje)
 • Lidé přinesli do obchůdku v centru Prahy 10 tun pomoci (Novinky) – Je pěkné vidět, že většina lidí nejsou svině. Ač to na sociálních sítích tak nevypadá (protože právě tam jsou svině nejvíc slyšet). Ta vlna solidarity je úžasná.
 • Evropa se shodla na vyloučení Ruska ze SWIFT (Novinky) – Nakonec tedy kočkopes, neb schválen byl záměr “vyřadit určitý počet ruských bank”, ne všechny. Což je jaksi k ničemu, pro ty vyřazené to znamená akorát jednu transakci navíc. Bravo…
 • Útok na Kyjev začal. Rusko vyšle všechno, co má (Novinky) – Rusáci zasraný. Tolik asi k tomu pár dní starému “žádná invaze nebude”. Tak dobrou noc…
 • Jo a zase souhrny od Andreje Poleščuka (opět rozděleno na tři díly, zase 3 smazané tweety ve vlákně, tak nutno takhle):

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *