28/03/2022 – Zakázaný rozhovor, Mynář omnipotentní, obhajoba nouzáku a Krychlič žije

 • Pondělí, takové klidnější, ale i nějaká sranda je. Jdeme na to:
 • Zelenskyj v prvním rozhovoru s ruskými novináři vyvracel tvrzení Kremlu, mluvil i o neutralitě (Irozhlas) – Pár ruských médií udělalo rozhovor. Už je zakázanej. Cenzorní Roskomnadzor vydal prohlášení, ve kterém “varuje před zveřejněním” rozhovoru a citací z něj a zahájil “audit” ke zjištění, jak která média porušila zákon… Berou to jako vlastizradu, nebo tak něco.
 • Skartaci tajných dokumentů na Hradě nařídil sám Mynář. Zahájena byla ještě ten den, kdy vydal pokyn (Irozhlas) – Proč mě to vůbec nepřekvapuje? Hyena nařídila skartaci v době, kdy prezident v nemoci dlabal klobásu kapačkou, prej omylem… Sice jen o 2 roky dřív, než to mělo být dle zákona, ale to se prostě občas stane… Neuvěřitelnej bordel na Hradě.
 • Ruská média nedbala výhrůžek cenzorů, rozhovor se Zelenským vydala (Idnes) – Tohle chtělo koule, jít proti Roskomnadzoru. Pravda, vyšlo to jen v malých médiích, ale vyšlo. V článku je souhrn toho rozhovoru a je to zajímavé.
 • Stanjura: Daň z nafty můžeme srazit maximálně o 1,50 Kč (Novinky) – Rozhovor. Stanujra vysvětluje, jak to je se spotřební daní, limitem snížení z EU, na čem pracují aktuálně, jak to je s vlivem vlády na ceny a tak dále. Von má sice pravdu, ale z marketingového hlediska je ten rozhovor strašnej. Ostatně viz diskuze.
 • Po Polčákovi se vzdala odměny za odškodné po vrbětických výbuších i právní kancelář (Novinky) – Kdo chce víc, nemá nic. Tak už to prostě na světě chodí.
 • PŘEHLEDNĚ: Důvody, proč chce vláda nouzový stav do konce května (Novinky) – Takhle sepsané to zní logicky (ubytovací kapacity, zrychlené nákupy, kompenzace atd.), akorát teda prostě těch 90 dní je moc, bude kolem toho zbytečný kabaret ve sněmovně. (on by byl i kolem prodloužení o 30 dní, ale výrazně menší)
 • Paraglidistu sundávali ze stromu na Teplicku (Novinky) – Deja vù. Před 14 dny jinej zahnízdil na Přerovsku… Začíná jaro, no.
 • V rublech vám nikdo za plyn platit nebude, vzkázal Západ Putinovi (Novinky) – Tohle bude prostě válka nervů. Ruská média už uvádějí, že krom rublů je Moskva blahosklonně připravena akceptovat i barter – zboží za plyn. Že by to znamenalo de facto zrušení sankcí proti rusákům, to netřeba dodávat… Uvidíme.
 • Real World Testing with Cypress (Learn.cypress.io) – Boží kurzy! Jako jo, málokdo to ocení, ale prostě tyhle kurzy Cypress jsou fakt výborný! (a zdarma. A právě jsem se připravil o zakázky… Ale co už stejně nestíhám).
 • Nová Babišova taktika: Uprchlíci nám ujídají chlebíček – (Neovlivni) – Přesně shrnuto. Každopádně zajímavost z toho článku – Sabina tam cituje “anonymní zdroj z PR týmu ANO”. Jaká je asi pravděpodobnost, že ten “zdroj” vynáší informace, které PR tým zveřejnit nechce? Nulová. Tudíž vrtění pejskem a média dělají přesně to, co PR tým chce – píšou o tom.
 • Rusové porušují v Černobylu zásady bezpečnosti, ohrožení ale není pravděpodobné, říká Drábová (Irozhlas) – Na uklidnění zase krátký rozhovor s budoucí prezidentkou ČR. Paní Drábová jako vždy klidně, věcně a odborně.
 • ‚Vytvářel si svůj krásný vesmír.‘ Pardubická legenda Krychlič září ve filmu, premiéru má online (Irozhlas) – Je tomu rok, co umřel tenhle úžasnej magor. Nikdy jsem ho nepotkal, Pardubice jsou daleko, přesto jsem ho trošku znal – jako snad každej v ČR. Na ten dokument se těším. Už zejtra půjde na Facebooku (a do pár kin). Tak si dejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *