31/03/2022 – V hlavní roli plyn, létající Mynář, ČNB zvyšuje a bude sněžit

 • Že je skunk pruhovaný největší smraďoch na světě, který je cítit (člověčím nosem) na kilometr a trefí se tím při obraně i na 4 metry, jste asi věděli. Ale věděli jste, že obranu smradem dotáhla k dokonalosti čínská žába? Rod odorrana (neboli smrdící žába) má pár desítek druhů a všechny smrdí furt, ne při obraně, ale prostě furt. A děsně. Takzvaná proaktivní obrana, no. Daří se jim skvěle, něco tak odporného může sežrat snad akorát hyena s covidem… Tak teď už to víte a jdeme na přehled:
 • Absolutně to nepokryje inflaci, hodnotí rozhodnutí vlády Schillerová (Idnes) – Co jsem říkal? Modelka von Bankrot dle očekávání – je to málo!!! (o to 10% zvýšení minima jde)
 • Tak jsem si vzal domů uprchlíky z Ukrajiny – jak to pokračuje? (Kareljelinek1.idnes) – Dlouhý, zajímavý a věcný popis veškerého zařizování – od víz po sehnání práce. Vlastně to je podrobný návod, což se může hodit. Rád sdílím.
 • Mynář letěl osobně do Dauhá pozvat emíra, vláda o ničem nevěděla (Novinky) – Vlekař si udělal výlet za státní peníze. Trochu drahej pošťák… Co tam ve skutečnosti zařizoval, to se nedozvíme, pochopitelně. // O Mynářově programu podle Radiožurnálu předem nevědělo ministerstvo zahraničí ani vláda, která je za zahraniční politiku země odpovědná.
 • Hrozí sníh, mráz a náledí, varují meteorologové (Novinky) – A máme po meruňkách. Až -7 °C. Tady už v noci na dnešek mrzlo, což jsem nečekal a při venčení si výborně zabrluslil… A z psa tažného jsem měl vlečného…
 • Vláda už má finální zprávu auditu k Babišově střetu zájmů (Novinky) – To je ten SZIF. Verze final-final2-FINAL-užsnadFINAL-takTeďUžKurvaFINAL.docx Překlad do měsíce a pak se uvidí.
 • S Mynářem letěl do Kataru jeho známý z vymahačského byznysu (Denikn) – Aha. Tak to pak jo, jasná diplomatická mise hradní hyeny. Hezky nám to začíná do sebe zapadat. A hezky je nám to na hovno. Hyeny můžou všechno totiž… (reklamní okénko: V OBI mají tento týden ve 60% slevě vidle)
 • Hustá dvojka před soudem. Veolia žaluje Maláčovou a Stropnického za výroky o tunelování (Archiv.hn) – Tak přece jen se někam dostanou. Sice ne do Sněmovny, ale alespoň před soud. Veolia ti duo milf&zajoch žaluje za lži o tunelování a podvodech. K tomu dodává zajíc: Zastávali jsme politický názor. Politický názor nemusí být pravda. // Vedle Havlíčkova “marketingově důrazní” to je asi nejdebilnější opis “lhali jsme”.
 • ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu (Novinky) – O 0,5 p.b. na 5 %. Což je teda fičák. Nejvíc od 2001. A bude hůř…
 • Rusko od pátku přijímá za plyn jen rubly (Novinky) – “Odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil”. Včera kuře uhnulo, dneska zase vyrazilo. Včerejší oznámení o odložení požadavku platby v rublech o měsíc si Srabutin rozmyslel. Teď je otázka, co na to Západ. Zásoby má Evropa minimálně na měsíc, víc do toho nevidím. Takže zase si zahrajeme na kuře…
 • Nenecháme se vydírat, vzkázali Putinovi ministři Německa a Francie (Novinky) – Proti kuřeti vystartoval kohout, galský. A orlice, německá. Sázky?
 • O raketové systémy Rusové přicházejí dva kilometry za frontou, diví se Čech, který ověřuje ztráty (Irozhlas) – Přehledná a důkladně ověřovaná statistika ztrát. A zajímavý rozhovor s autorem. Moc pěkné (teda jako informačně a zpracováním myslím). Rusáci z toho nevychází zrovna dobře. To je dobře.
 • Rusům nedodáme už ani kapku alkoholu, říká šéf Rudolfa Jelínka (Hlidacipes.org) – Takže čím nahradit Nestlé už máme, výborně! ;) Jinak zajímavý rozhovor o politice, alkoholu a Ukrajině, to si dejte.
 • Síkela: Při zastavení dodávek plynu se musí udržet základní infrastruktura (Novinky) – Nepěkné čtení, pracuje se scénáři se zdražením plynu 5-10x (jako až na desetinásobek, fujtaxl) a omezením spotřeby tak, aby zůstala funkční kritická infrastruktura. Ano, jsou to krizové scénáře a je dobře, že je má připravené (teda alespoň to říká), ale nečte se to dobře. Rusáci zasraný!
 • Zastavení ruského plynu? Na to nemáme řešení, říká náměstek ministerstva obchodu (Novinky) – Ministr by se měl s náměstkem domluvit na komunikační strategii… Ale vono to teda je hlavně titulkem, jinak říká podobné věci jako Síkela (na zdraví!). Okamžité zastavení dodávek by bylo naročné zvládnout, v delším horizontu navrhuje obnovení uhelných elektráren s tím, že budou dodávat rovnou nám, nikoliv přes burzu. Zajímavý nápad. Tak snad na to nedojde.
 • Síkela svolal krizový štáb kvůli dodávkám plynu z Ruska (Novinky) – Pořád se něco děje… Nevypadá to, že by chtěl ustoupit rasPutinovi, detaily se dozvíme zítra.
 • Platba za plyn rubly: Putin nechal Evropě možnost využít alibistické řešení (Novinky) – A hele, zase změna. Kuře hledá zrno. Ve skutečnosti to je velice vychcané – můžeme dál platit eury, ale jen přes dva účty u rusácké Gazprombanky. Na jeden poslat eura, banka to sama převede na druhej účet v rublech a z něj se zaplatí plyn. Vychcané. On totiž ten převod by probíhal podle kurzu té banky, ne dle nějakého reálného na trzích (které aktuálně prakticky neexistují). Je to teda svinstvo, ale musím uznat, že dobře vymyšlené.
 • Milostivé léto pomohlo patnácti tisícům dlužníků, na podzim by se oddlužovací akce mohla zopakovat (Irozhlas) – Méně, než se čekalo, více, než byly obavy. Exekutoři se v tom navíc aktuálně pěkně koupou, soudy jedou jak epileptický myšohryz na steroidech. A příslib druhé vlny na podzim (což projde, má to podporu napříč spektrem) je fajn. Konečně nějaká pozitivní zpráva.
 • Tak dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.