06/04/2022 – Abdikace na programu, skartovačka v permanenci, příběh Lán a vláda řeší PHM…

 • Včera měl narozeniny Robert Lízler, gratuluji! (sice vůbec netuším, kdo to je, ale když už se mi ozval pod včerejším #coDenDal, tak rád zmiňuji 🎈🎈🎈). A jdeme na souhrn:
 • Senátoři chtějí Zemana vyzvat k abdikaci (Novinky) – Tak vyzývat můžou, že ano… To zas půjde akorát Vovec do vrtule a Zlodědek si užije nějaké ty bonmoty. Ale senátoři si alespoň odškrtnou v to-do listu položku “dělat, že něco děláme”.
 • Musk bude ředitelem Twitteru. Ale na omezenou dobu (Novinky) – To the Moon! 😁 (akcie Twitteru vyskočily o 20+ %. Takzvaný “Musk’s effect”)
 • Dalších 40 skartovaných dokumentů. Kontrola na Hradě odhalila nedostatky ve vedení spisové služby (Irozhlas) – Dlouhý článek, stručně: Kancelář prezidenta republiky vede archivní dokumenty podle vlastních pravidel, které se neshodují se zákonem. // tak ještě štěstí, že to jen skartovali. Taky to mohlo shořet. I s Hradem…
 • Konec bezplatného Gmailu na vlastní doméně se posunul o měsíc. Známe nové podrobnosti (M.zive) – Update. Takže: konec služby k 1. červnu, ne květnu. A bude nějaká free alternativa (parametry neznámé). Pravděpodobně je podmínkou vyplnit nějaký opt-in, co se objeví časem v administraci. A vypadá to, že půjde jen o transfer na @gmail.com, o vlastní doménu přijdeme (což mi moc nedává smysl, tak ještě uvidíme časem).
 • Příběh Lán: Jak stamiliony z prezidentova sídla proudily k lidem blízkým Mynářovi (Zpravy.aktualne) – Jelikož v Lánech je všechno košer, tak tenhle souhrnný článeček má asi jenom 40 normostran… Pokryto celých 9 let, čte se to jak detektivka z mafiánského prostředí (a přitom to není detektivka, spíš encyklopedie. Z mafiánského prostředí). Pro milovníky zvířátek dodávám, že jsou tam i koníčci. Bílí.
 • Cestující po vypadnutí z tramvaje nadýchal skoro šest promile (Novinky) – Konkrétně 5,83 ‰. Letošní rekord, který se bude těžko překonávat. Musím dodávat, že to bylo v Brně?
 • Senát označil omilostnění Baláka za ‚nepřijatelné politicky i právně‘. Prezidenta ale k abdikaci nevyzval (Irozhlas) – Tak nakonec jim to došlo… Nicméně sranda: Senát nevyzval k abdikaci, pouze hlasy 55 ze 70 přítomných senátorů vybídl Zemana k tomu, aby v závěru druhého funkčního období vykonával svůj prezidentský úřad v souladu s ústavním pořádkem. // Výzva Volnému, aby se přestal chovat jako kokot, bude následovat příští týden…
 • Nezákonné exekuce a chybějící publikační činnost. Kdo je Zemanův kandidát na ústavního soudce (Irozhlas) – Medailonek Petra Poledníka, od pohledu rovnej chlap… Jako chtěl bych napsat, že mě to překvapilo, ale nerad lžu…
 • Vláda schválila snížení spotřební daně na naftu a benzín (Novinky) – Mně z nich jebne! Co tady píšu už přes měsíc? Snížit spotřebku. Co řvou surikaty do médií už tři týdny? Snížit spotřebku (díky, Máro, že mě čteš). Doteď to nešlo, neb “není jistý efekt na koncovou cenu”, najednou to jde… Hele, divíte se mi, že chlastám první ligu? Asi ne, že? // Takže 1,50 Kč dolů. (snížení DPH je sice stále “fuj”, ale do 14 dní to schválí taky) // ale teď vážně – bude to od 1. června. A vono to zase až takovej efekt mít nebude (jak říkal Stanjura už dávno). Jen zanedbatelné snížení ceny a výpadek tak 12 mld. rozpočtu (což teda není dobré, když se konsoliduje bordel po ANO). Skoro to vypadá jako reakce na PR vlády stínů, co tu brečí, že vláda nedělá nic pro NAŠE LIDI!!! Nevím, zda se mi tohle líbí…
 • Vláda schválila další vojenskou pomoc pro Ukrajinu (Novinky) – Další materiál za 133 mega. Fajn.
 • Stanjura vážně zvažuje zastropování marží prodejců pohonných hmot (Novinky) – Už nemám slov. Viděl jsem i hada do skály pěstí bušit, ale pravicovou vládu, co zvažuje omezení marží, ještě ne. // Jako neříkám, že to nepomůže, ale je to naprosto mindblowning, abych použil moderní výraz.
 • Vláda schválila rychlejší nákup vojenského materiálu za 48 miliard korun (Novinky) – Máme nouzový stav, nic není nemožné. Ano, je to třeba, v současné situaci, akorát už vidím tu sekeru na konci roku a Prchalovi září očka jak po 20 gramech koksu. (těch 48 mld není za dnešek, to je dlouhodobý plán na pár let).
 • Lisková šířila lež o Richterové. Soud rozhodl, že se musí omluvit a zaplatit poslankyni 50 tisíc (Irozhlas) – Rozsudek zatím není pravomocný, ale lísknul jí soud pěkně. Osobně se domnívám, že paní Nela by místo pokuty spíše potřebovala odbornou pomoc, ale to by musela spolupracovat, k čemuž nedojde. Inu mašíbl.
 • Do Rady České televize sněmovna nikoho nezvolila. Pět z 15 míst zůstává neobsazených (Irozhlas) – Tohle byla dobrá šaráda. Ke zvolení bylo potřeba 95 hlasů, žádný z kandidátů, ač na nich byla shoda, je nedostal. Každému chyběl 1-6 hlasů. Vizitka soudržnosti koalic non plus ultra. Vona to totiž byla tajná volba. Tudíž se bude klauniáda pro velký úspěch opakovat 🤷‍♂️ Zlatý shiby…
 • Amnestii nechystám. Milost pro Mynáře? Ještě nebyl odsouzen, říká Zeman (Idnes) – Vráťo, klid, je to pokrytý! Tudíž, pokud soudce není úplně blbej, vynese rozsudek až za rok, po volbách. (jinak tohle je upoutávka na rozhoror s rezidentem, co vyjde zejtra ve Stranickém tisku).
 • A dobrou noc.
U tohohle je vtipný, že Andy na videu avizuje, že zafinancoval 200 vest. Zdůrazňuje, že pro civilisty (hezky, Máro). A dodavatelem je známý podnikatel, co: měl košer restauraci (a kvůli tomu si změnil jméno na židovské), co měla problém s hygienou a nebyla košer, pak začal přeprodávat roušky, co neměly atest a měl problém s ČOI, pak prodával testy na covid a teď šije neprůstřelné vesty (co nemaj certifikaci). Hezké, veselé, svůj k svému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *