17/02/2019 – ANO se sjelo, Kypr Jaromíra Soukupa, růst V4 a dneska na to kašlu

 • Zpráva dne – dnes se sjelo ANO. Volební sjezd, ne že by dostali koks zdarma (i když to tak vypadalo). K očekávaným výsledkům (iRozhlas) (Novinky) (iHned) (iDnes), já na nějaký další rozbor kašlu (nesledoval jsem, se psem na chatě bylo líp). Jak by řekl Mistr Gott – Tak to jsem opravdu nečekal!
 • Nicméně tohle jsem opravdu nečekal – Macura neuspěl a nebyl zvolen do Rady lépe placených tváří ANO. A to jsem myslel, že to má, díky progresivnímu myšlení, jisté. Tak ne, dokonce je z něj “rebel”, takže asi s tím pravicovým směřováním sekty to bude “vocamcaď pocamcaď”. (Novinky) Ostatně “rebel”, to je už u surikat zažitý terminus technicus – Pilný, Nacher, Pelikán…
 • Jaromír Soukup, vlastník (ještě pořád) televize Jaromíra Soukupa, který v Kauzách Jaromíra Soukupa tepe nepravosti všech (krom Jaromíra Soukupa), už sice nemá moc peněz Jaromíra Soukupa na účtu Jaromíra Soukupa, ale vypadá to, že má další problém Jaromíra Soukupa. Nějakou pračku na peníze Jaromíra Soukupa na Kypru. Alespoň dle (DeníkN, paywall) U Jaromíra Soukupa bude ještě veselo Kateřiny Brožové. Nebo tak něco.
 • Z projevu Makaka rudoretého (furt maká a připálil si čenich na horách, to se prostě nabízí samo) na sněmu bude citátů na několik týdnů. Krom eugeniky (Hail Hnízdo!) zabrousil do mnoha dalších témat (ještě proberu). Kupříkladu se mu podařilo pochválit silniční katastrofu na tři písmena (křížovkářský slovník napoví: Ťok) takovým způsobem, že se urazil bývalý ministr Prachař (ex-ANO). U splachovací surikaty fakt výkon! (Tweet) Makak prohlásil, že před Ťokem se platilo 4-7 % za vítězství ve výběrku. Fun fact: Ťok byl generálním ředitelem fy. Skanska (která to vyhrávala) od 2008 – 2014, takže tímhle prohlášením od Čapiše se dozvídáme co? :-) 
 • Bylo rekordní teplo, už zase. 17. února je těch 17 nad nulou fakt docela dost (Novinky) Ano, dávám to sem jen abych tu furt neměl ANO.
 • Postih pro úředníky z finančáku? Jasně, to je běžné. Asi tak stejně běžné, jako kůň Převalského na Václaváku. Jako stát se to může, ale ta pravděpodobnost… Podíval se na to (iRozhlas) – jeden kůň za osm let. A pak se člověk diví, že jsou jak diví, že ano. Zato úřad samotný občas zaplatí, akorát teda nejčastěji jinému úřadu, třeba 700 tisíc za šest špatně vyměřených poplatků za psy. WTF? No nic…
 • Ale houby… Rostou! Teda jako houby rostou! Na Moravě. To bude mít Slávek radost :) (Novinky) Ano, opět kulturní vsuvka.
 • Hele, hospodářský růst! Jak si tak pěkně Čapí famílie pochvaluje, jak v ČR roste HDP a jak se daří, tak v rámci zemí V4 rosteme nejpomaleji a nebál bych se říci nikoliv “díky”, ale “navzdory” vládě… (Novinky) A letos to bude ještě horší, což už ví i teta Alena.
 • Už je to tady, Bureš stvořil ČR: „Já mám pocit, jako by Česká republika vznikla s nástupem hnutí ANO do vlády. Protože předtím tady nic nebylo,“ pravil Andrej na sněmu, načež se proměnil v hořící keř a odešel do zákulisí.
 • Jo a máme se letos těšit na 365 km dálnic. Asi teda zahájených. Ale i tak. No, na tohle už kašlu, to se nedá…
 • Jo a Čaulidi – extrémně krátké tentokrát, konopí, zlej Hřib, zvířátka (množírny), EET a nějaká ta čísla, snižování daní a DPH, klesající dluh v poměru k DPH. A je zase předseda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *