18/02/2019 – Chudák Keynes, mobilní data, nestranný právník a Středozem se baví

 • Rada ČTK má nového místopředsedu. Je jím Petr Žantovský. (TW) Potěškoště…
 • Naprosto perfektní nápad i provedení – ve Slaném zavedli 50% slevu z poplatku za psa, pokud s ním majitel absolvuje výcvik (25+ hodin). Smekám, to je správný přístup a snad se rozšíří (iDnes). Není nad to, když se přes půl parku řítí nevychovaná parodie na psa (kapesní plemeno obvykle) a majitel(ka) jen volá: “On je hodnej!!! Nekouše!!!”. Na to odpovídám: “No jo, ale tomu mýmu by mohl zaskočit…”
 • Soutěž “plácni co největší hovadinu”, zavedená nedávno ministrem přes argentinské krávy, zdárně pokračuje. Nečekaně, ale s o to větší razancí, se zapojila ministryně MPO (Podpory oligopolu, dříve Průmyslu a odchodu). Tato moudrá žena odhalila, proč jsou u nás tak drahá mobilní data – je to prosté: protože je málo používáme! A chudáci operátoři nemají co žrát. (Lupa) Fakt! Protože se datuje přes wi-fi, tak: “Čím méně se těch dat používá, protože se jim vyhýbáme, no tak tím vlastně nepřispíváme k tomu, aby nebyla levnější,” pravila a z dáli se ozvalo zoufalé vytí Keynesova ducha.
 • Tohle vyjádření ministryně odchodu se pochopitelně nelíbilo známému bojovníkovi za levné volání a data (v současnosti na postu premiéra), který tento marný boj statečně svádí již druhým rokem (od toho průseru s Andrejovo tarifem (což teda byl taky původně marketingový trik, ale nějak se to vymklo)). Neuplynou dva měsíce, aby z Čaulidi nevykouklo nějaké to jednání s operátory (tlačím na ně!). A teď mu do toho nějaká Nováková hodí vidle, no teda… (Novinky) „Výrokům paní ministryně nerozumím a nesouhlasím s nimi. Myslím si, že to bylo opravdu nešťastné vůči spotřebitelům, vůči našim občanům,“ napsal Novinkám premiér a v duchu dodal: “Necht Nováková a láska jdou do…”
 • Večer tedy průmyslyně na odchodu dodala (iDnes), že to tak nemyslela, že je to vytržené z kontextu. Jak se dá vytrhnout z kontextu celá a přesná citace, to netuším. Že je ta paní ve vládě za ANO, to nemusím dodávat, že? Inu, jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla. (K výměně nemehel připravit! 3, 2, 1…)
 • Zas bylo vedro (iDnes), přes 16 stupňů. Nad nulou. Překonány rekordy na 1/3 stanic. Arči začíná línat. (jo, zase ředím zpravodajský ano blok)
 • Dobří bilboardi se vracejí! Odstraňování reklam od silnic (což mělo být hotovo v říjnu) pomalu postupuje, ale ne k cíli, spíš k remíze – ty potvory se vracejí! (Týden) Z ministerstva parkování a občerstvení v kolonách zatím ani ťok.
 • Ve Středozemi je sranda. Baví se zejména pokorná surikata Jermanová. Návrh, aby průšvih trestně stíhaného tydýta (tak označila manžu Monča, v tom já nejedu!) řešil jiný úřad, než chvatně restrukturalizovaný Středočeský kraj, hejt-manku rozesmál: “Máme to dát Praze, kde jsou ve vedení Piráti? To mi vyluzuje úsměv na rtech – za tou kauzou stojí Pirátská strana.” (iRozhlas) Kampaň! No, takže to bude řešit úřad vedený surikatami. Nejvtipnější ale je, jak paní Kadeřníková automaticky předpokládá, že pražští bukanýři by šetření ovlivňovali. Podle sebe soudím tebe?
 • Dobré zprávy – na ukradené kolo (vozíčkáře, ne BB) se vybralo za jeden den více než dost, takže Zbyněk Švehla zase může jezdit (iRozhlas). Proč někdo ukradne něco, co nepotřebuje a nemůže ani prodat, to nepochopím. I když… No, popojedem.
 • Střetozájmového tydýta (to se neomrzí) obhajuje v kauze střetu zájmů (ohledně mediální divize Agrofertu) zcela nestranný právník. Až tak nestranný, že je dvorním právníkem Agrofertu. To nevymyslíš. (Novinky) Úplně vidím ten brainstorming. “Hele, tady řeší, že mám střet zájmou. Že jako prý přes Agrofert, co mám zaparkovanej ve svěřenským fondu, ovlivňuju Mafru, která patří do Agrofertu. Kdo by to měl řešit?” – “Hele, šéfe, co ten Knotek? Dělá pro Agrofert, podepsal za tebe Čapák a pak ho prodal Agrofertu, teď ty svěřenský fondy spravuje, je v dozorčích radách půlky tvejch, sorry – už nejsou tvoje, firem. Ten bude ideální.” – “Jo, to je vono! Tomu to dej, tam nebude ani stín pochyb. Jo a platit ho budem jak?” – “V naturáliích, šéfe!”
 • Nový týden, nová kauza Finančného úhradu – pro změnu styl: “prostě bude po našem!”, takže Xkrát změníme klasifikaci přestupku (Podnikatel). Fakt krásný! Prostě – Rozbil jsi mi okno! // Nerozbil, to okno je OK. // Dobře, tak dveře! // Ne, ty jsou OK. // Hele, chcípl mi muškát, to je ono, to jsem myslel od začátku! Tak plať. Tyhle úřady fakt bude potřeba v budoucnu rozpustit a začít znova, je to rozbitý :/
 • Gerloch (furt se mi to plete s tím kopcem) bude ústavním soudcem. Rozhovor pro (iRozhlas) asi bez komentáře. Kluzké.
 • Andy v marketingovém textu na (Lidovky) – “Na živnostníky jsme zapomněli. To se změní” – pán Bůh s námi a zlý pryč! Tenhle text je ale výborný souhrn těch “hurá nápadů” a bez velké práce by se mohl stát základem pro jejich omlácení o spálený čumáček vrchní surikaty. Je tam všechno – kontroly, daně, chaotická novelizace, vykrádání programů, já nic, to oni, paušální daň, omluva za 20 let (fakt! protože sekta tu vládne asi tak měsíc, maximálně) atd. Kdo se toho ujme? Nikol? :)
 • A na závěr něco optimistického! Šílena umí číst a konečně se dostala k té učebnici ekonomie pro střední školy. Jinak si její příspěvek na (FB) nedokážu vysvětlit. Objevila totiž základy: “Musíme ale myslet na to, že každá koruna je jenom jedna – když ji někomu přidáme, tak ji jinému musíme vzít.” Vzdálené vytí Keynesova ducha utichlo, už se radši zastřelil. Neslyšel tak závěr: “Namísto sociálních dárečků využijme koaličního závazku zrušit superhrubou mzdu.” Šetřit se bude, vážení, šetřit. A pak možná něco snižovat… Tady bude sranda!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.