19/02/2019 – Apple pay, odsouzený ministr, Petříčkova odysea a dementi

 • Začalo u nás fungovat Apple Pay, akorát teda třeba Spořka ho neumí pro Mastercard, prý až v březnu. Ale zato omalovánky, pardon, internetové bankovnictví George, mají fakt nejlepší, nejhezčí, nejnovější… (iRozhlas)
 • Pan Kolovratník (ANO, stínový Ťok) je z novinky od Apple velmi nadšený. Jen naprostou shodou náhod jeho tweet vypadá, jako by si za AP připisoval nějakou zásluhu. Není tomu tak, jen už je prostě tak kvalitní surikata, že PRchalovým stylem píše automaticky i pozdrav (Dobré ráno! Dnes bude krásně! Před týdnem jsem byl v ČHMÚ.). Hele, nekecám: “V roce 2016 jsme s Hospodářským výborem @snemovna navštívili centrálu Apple. Řekli nám, že Češi jsou super a že v bezkontaktních platbách patříme mezi evropskou špičku. Trvalo to skoro tři roky – ale jsem rád, že #ApplePay je konečně tady!” (TW)
 • Fikaný Fico (Slovensko, pro upřesnění) se už nebude ucházet o funkci ústavního soudce, druhý pokus už dávat nechce. Ale chtěl by být znovu premiérem. (iRozhlas) Hele, bratia, já vám to ze srdce přeju. To máte za Babiše, hajzlové exportní!
 • Finanční správa ustoupila! Klid, prosím, podnikatelé se uklidní a zase schovají to šampaňské. Ustoupila Huhňavej arbitráži, takže soutěž za půl miliardy o webík MOJE daně je zrušena a bude se opakovat. (iRozhlas) Tentokrát už patrně Huhňavej vyloučí předem.
 • Andrej se v Izraeli zastavil u Zdi nářků. Patrně se chtěl vžít do pocitů drobného podnikatele na finančáku. Zda se pocit dostavil, to už ČTK neuvádí.
 • Bývalý ministr pro místní rozvoj Vondruška byl (nepravomocně) odsouzen k roční podmínce za obohacení se “ze státního”. (iDnes) Šlo, a teď se držte, o vouchery na ubytování v hotelech. :D V celkové hodnotě 149 tisíc :D Amatér… A to ještě některé z nich rozdal… :D
 • Česká pošta má nového ředitele logistiky. Je jím Petr Cinkl. Leží před ním nelehký úkol: “Věřím, že do České pošty vnese pohled z vnějšku a pozvedne jeden ze základních pilířů naší firmy, tedy doručování,” pravil pan generální. Snad začne zlehka, třeba tím, že to doručování zavede. Mimochodem – naposledy tento designovaný zachránce pošty dělal pro Agrofert. Nic nenaznačuju.
 • Ministr zahraničí (zatím ještě) Petříček se chystá do USA, to víme déle, novinkou je, že se pokusí vyjednat přijetí u Otravného pomeranče (aka Trumpa, (c) starý mrzout) nejen pro Alfa surikatu, ale i pro Zemana. Beru to jako diplomatické vyjádření. (iDnes) Nicméně byla by to sranda, kdyby se mu to povedlo. Zvlášť po tom, co nedávno Mlhoš prohlásil, že ke schůzce nedojde, neb jsou oba (Pomeranč i Mlha) označováni za ruské agenty a setkání dvou ruských agentů by nebylo vhodné.
 • Ostatně on Petříček už si nachystal podmínky pro zmizení z politiky, než se někdo rozhodne zmizet jeho. A usnadnil tak výrazně situaci IronManovi Hamáčkovi. Spojil totiž své setrvání ve vládě s výsledkem volby místopředsedů na březnovém sjezdu ČSSD. (iRozhlas) Elegantní. Takhle by se mohly rudé svině nažrat a koala zůstat celá.
 • Finanzen jungend mají trošku chaos v základních termitech. Třeba tržba a základ daně, bába, nebo sníh? Vždyť je to jedno. (Podnikatel) Nehledě na to, že hranice pro offline režim Evidentně Epické Tragédie nastavená na 200 tisíc v tržbách ročně je pitomost.
 • TT – teplo trvá. Ale jaro nečekejte (Novinky). Dáme si písničku, od Fešáků. (při pohledu na fešáky jde spíše o podzim)
 • Euro-surikata Charazanová (jsem to jméno musel psát 4x, zatracený Dostojevskij) se rozhovořila pro (iRozhlas). “Přijmout usnesení o údajném střetu zájmů českého premiéra na půdě europarlamentu bylo nešťastné a zhoršuje to vnímání Evropské unie v Česku,” pravila. A další perly. Je to sekta, fakt. “V České republice nám funguje právní stát, což není možná případ Maďarska. V Maďarsku vidíme, že dochází k narušování toho, čemu my říkáme právní stát, ať už se to děje v oblasti médií, v oblasti justice.” To děvče má před sebou zářnou budoucnost! (pozn. zářit může i nova…)
 • Vědci se vydali na konferenci o placaté Zemi. Téměř všichni účastníci čerpali informace z YouTube (iRozhlas), dobrý článek. Já bych ty TyTrubky zakázal! Ale jako slogan: The flat earth society has members all around the globe je geniální :)
 • Z kontextu vytržené Novákové se nakonec zastal pan Předseda (Nováková je u vytržení). Sebekriticky pravil: “Každý občas máme nějaké nešťastné výroky.” (kdyby jenom občas, viď, tydýte?) “Určitě to není důvod, aby se teď stalo něco zásadního,” aha, jsme doma. „Mě její vyjádření mrzí, protože ona to možná myslela dobře, ale špatně to řekla. Považuji to za nešťastný výrok, já jsem to dementoval.“ (čti: je blbá, vysvětlil jsem to jí i vám hyenám z novin, konec) (ČT) Ještě že tak. Kdyby tady měli končit ministři za každou pitomost, co pronesou, tak máme předčasný volby 3x ročně…
 • Přej si něco, padá NEN. To je taková ta šíleně drahá aplikace (pořízení 250 mio, provoz stovky mio) na správu veřejných zakázek, co sice nefunguje, je k ničemu, ale používat se musí. Tak v lednu unikla neveřejná data k 15000 zakázkám, 15. února to kleklo komplet a přišli o data za 2 měsíce. (TW) A to se vyplatí!
 • ČSSD opatrně zjišťuje (za asistence šedé eminence (ANO)), že na důchody možná jako třeba tak úplně nebude, a tak hledá, kde na to vzít. A hele, slevy na jízdném!, tam je 6 miliard. Ale Ťok řekl ne :D Ten je zákeřnej! Už se perou. (iRozhlas) Tak já už snad jenom kávičku…
 • V ZOO Olomouc se narodila dvě mláďata mravenečníků! Jde o jedinou ZOO u nás, kde se tahle krásná zvířátka rozmnožují (asi dobrej wellness). (Dobré Zprávy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *