18/04/2019 – Kněžínek (ven), Staněk (zatím ne), interpelace a Zemani (oba dva)

 • Tak pojďme na to, ať to máme z krku. Dneska se ale urodilo! Hele, radši to ani nečtěte, neb jestli si myslíte, že jste dneska stihli sledovat všechno, tak se nejspíš pletete a následující text vám nepřidá…
 • Reportéři bez hranic vydali každoroční žebříček svobody médií, klesli jsme ze 34. na 40. místo (iRozhlas). Ale tak pohoda, tradiční Burkina Faso je stále před náma. A klesá to globálně, bez ohledu na pořadí, body ubývají všem.
 • ODS, Piráti a Lidovci navrhují mimořádnou schůzi sněmovny (jako kdyby to někdy něco vyřešilo (a jako kdyby to měli šanci vůbec prosadit)), témata jsou jasná: NKÚ, Rozpočet, Střet zájmů a Trestní stíhání (iDnes). O koho konkrétně jde, netřeba dodávat.
 • Neustále klesající zájem o Účelovku, pardon, Účtenkovku má nakopnout reklamní kampaň. Nic velkého, jen pár mega. (Podnikatel) S péčí řádného hospodáře a fízla, že ano…
 • Dneska byly opět interpelace a laskavě dorazil i pan premiér. Stálo to za to. Opět prohlásil, že je to celé žvanírna a ztracený čas, aby následně na otázku “Ten investiční plán, co jste slíbil ukázat, až jej projedná vláda, před půl rokem, bude?” odpověděl půl hodiny trvajícím monologem (fakt!), ve kterém na tu otázku neodpověděl (fakt!). (Tady to začíná) Celkově děsná sranda (celý Steno), nemám ještě dočteno (Schillerová také kvalitní). Souhrn ohledně Investičního plánu (Novinky, Patria) – výsledek: není, nebude, kecal, je to interní materiál ANO, nikomu ho nedá. Takže další prokazatelná lež (v interpelaci 26.11.2018 odpověděl: Zmiňovaný národní investiční plán je nyní dokončován. Bude v nejbližší době předložen vládě České republiky ke schválení, tudíž k dnešnímu dni, to jest 26. listopadu 2018, jej nemůžeme poskytnout, neboť nebyl schválen vládou České republiky.) A ono prd.
 • Když se kácí les, lítají třísky. V rezervaci u Doks jich prý lítalo až moc, víc, než bylo nutné. No, smrky už to zpátky nezasadí. Tak alespoň rozhovor (iRozhlas). Zlatej kůrovec… Kam se hrabe na brabce.
 • Staněk (ministr kultury, ještě pořád) odvolal Fajta (ředitel Národní galerie, už ne) a podal na něj dvě trestní oznámení. (iRozhlas) Fajt leží dlouhodobě v žaludku hradnímu jezevci, nejmenoval jej profesorem (jezevec Fajta), za což schytal žalobu, několikrát (jezevec od Fajta (třeba iDnes)). “Správně! Člověk, na kterého je podáno trestní oznámení, nemůže zastávat takovou funkci,” zní od fanoušků Hradního rezidenta.
 • Jezevec kategoricky odmítl, že by odvolal Babiše z funkce, pokud bude obviněn. Protože obviněný ještě neznamená odsouzený, vy hovada. (iDnes) “Správně! Platí presumpce neviny, zvlášť v takové funkci,” zní od fanoušků Hradního rezidenta.
 • A Koudelka nebude generálem, ani třetí navržení archeologický exponát z Hradu neobměkčilo (iDnes), nečekané.
 • Staněk (furt ten samej) odvolal ještě ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa (iRozhlas). Ten si pro změnu dovolil se postavit za 10 let vyjednávanou rekonstrukci za 600 mega, na kterou letos dostali grant, ale někomu se nelíbilo, že to bude podle původních plánů (nejde se k té zakázce přidat). Tohle je na samostatný článek, tak jen zdroj: (ODrbna).
 • O obou odvolaných ještě v lednu/únoru Staněk prohlašoval, že žádné změny nechystá a s Fajtem si dal i fotku na Twitter, ke které připsal: Příjemným zpestřením večera bylo i přátelské setkání s J. Fajtem, kdy jsme se společně zasmáli spikleneckým teoriím o jeho odvolání. (fakt! TW) Miláček!
 • Ministr spravedlnosti Kněžínek rezignoval (už v pondělí se dozvěděl ze Stranického tisku, že to vlastně nechce dělat). Nahradí jej Benešová. (iRozhlas) Už probráno asi kvalitně, tak jen pár perliček: chtěl odejít už v lednu, ale tajil to. Důvodem rezignace je, že nechce dál číst spekulace o svém možném odvolání. Info o rezignaci přišlo ve 13:50, ve 14:40 mluvčí informoval, že prezident přijal na Hradě kandidátku na funkci ministryně spravedlnosti Marii Benešovou. No a že k tomu došlo den po oznámení posunu v kauze Hnízdo, to je jen naprostá náhoda (na rozdíl od všech ostatních kampaní, zadání a načasování). (Seznam Zprávy)
 • Z Národní technické knihovny spadlo sklo (iDnes). Technická závada, asi.
 • Kňů, Německo. Reakce na reportáž ZDF byla od Tydýta klasická: Němci mě chtějí zničit, protože jsem proti migraci (Novinky). Existuje vůbec ještě někdo, kdo JáZařídila Prvního nechce zničit/dostat z politiky/pomluvit/udat/poškodit/atd.? Ta homeopatika na křivdu fakt nefungujou…
 • “Teď vypnu mobil, odjíždím na dovolenou a budu mít svatý pokoj od médií. Hezké svátky,” tak se rozloučil Čumáček Dotáček v posledním komentáři do médií, než zavěsil. Neradujte se předčasně, on se zase vrátí. (Aktuálně) Pravil také, že výměna Kněžínka nesouvisí s Hnízdem, v resortu se nic nezmění (asi měl na mysli Spa, ne ministerstvo) a vůbec je to náhoda (co jsem říkal?). Jo a kampaň.
 • Ocelová páteř Hamáček, pro svou tvrdost přezdívaný také Žužu, je výměnou Kněžínka překvapen (no neke!) a pokud by následovaly nějaké změny na státním zastupitelství, bylo by to na „vážnou debatu vládní koalice“. (iRozhlas) Tak u toho bych chtěl bejt! (-Pane premiére, k té Benešové… -Ano?! Niečo sa ti nezdá, Hamáček?! -Milá osoba! Tak já asi půjdu… -Vysmahni!)
 • Pavel Zeman (nejvyšší státní zástup, zatím ještě) se svého odvolání neobává. Je přesvědčen, že by “postrádalo demokratický prvek”. (Novinky) Moc rád se budu plést (a se mnou i desítky politiků, novinářů atd., kteří tak nějak předpokládají, že Benešová jej má jako primární cíl), jen mi v hlavě zní slavné prohlášení trestně stíhaného lháře: “Nech jdou do piče, pravda a láska!”.
 • Na Hradě byli vinaři, projev k nim začal Miloš První slovy (cituji): “omlouvám se za desetiminutové zpoždění způsobené řešením drobné změny na Ministerstvu spravedlnosti” (Hrad). Tyhlecty detaily…
 • Juch, Juchelka. Surikata je nadšena, že se Čapák posunul dál a brzy bude Al Čapone očištěn (sic!). Případná obžaloba mu hlavu nedělá, aktuálně to není na stole (a brzo to bude pod stolem…). (iRozhlas) Juch!
 • Mynář. No jo, dotace, na penzion. Vypadá to na vrácení (ehm…). Má to ještě cenu komentovat? (Seznam Zprávy, ČT)
 • Mimochodem – novým ředitelem Národní galerie bude Ivan Morávek, dříve: ekonomický náměstek v Národní knihovně, generální ředitel firmy Penam Slovakia z holdingu Agrofert a také ředitel odboru transformace Ředitelství silnic a dálnic (E15) (Lidovky). Končím, to se nedá tohleto, to se nedá!
 • Němečtí dopravní policisté zastavili na dálnici: klokana, dvě sovy, šest bernešek, deset kachen a jednoho Čecha. Nešlo o kolotoč, ale o auto. A najednou, ne postupně. Tomu se říká Zoologischer Garten auf Rädern. (iDnes) Zvířátka splněna :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *