17/04/2019 – Kvalita, projímadlo, Benešová a kňů-fest

 • Tiskem opět proběhla staronová zpráva o Čapím spisu. Bylo připomenuto, že spis už má státní zástupce a policie navrhla naše slunko dotační (& his band) obžalovat. (iDnes, iRozhlas) Na tom jaksi není nic překvapivého (jinak by ten spis nepředali, ale celé by to odložili), média ale tou zprávou žijou.
 • Okamžitě se samozřejmě ozvala ukňučená banshee (toho času úpící v pozici premiéra) s klasickým kňů – účelovka, kampaň, komplot (pardon, pauza, dostal jsem chuť na švestkový kompot. …… Dík, už jsem zpět, mňam dpč!) a tak vůbec. Tentokrát chybí Kalousek (iRozhlas). Tak šup, Máro, něčím to překrýt.
 • A hele, hala! Pro Sáblíkovou. To byl fofr. Jo, tak prej už se někde připravuje, o něčem se jedná a tak. A někdy třeba i bude. Kde, kdy, co, to už guru Áda neprozradil. (iRozhlas) Tajemnej jak hrad v Karpatech, to funguje dobře.
 • Aha, tak to ještě nebylo ono. Tématem dne je dvojí kvalita potravin (v EU to neprošlo a PRcací tým vydal k tématu Čaulidi na Expresu). Jo, to je taky Stranický tisk. Když miliardář (a tak vůbec) brečí do novin, že si v Německu koupil zmrzku na benzínce a ta byla táááák dobrá, ne jako u nás. Na benzínce. Působí to až komicky. A když nemajitel Kosteleckých veganských uzenin je pobouřen a napíše: “Prodej šuntu v České republice musí skončit. I Češi si přece zaslouží stejně kvalitní zboží jako Francouzi, Němci nebo Rakušané.” tak už to není ani vtipný, Máro vole.
 • VKml byl nakonec teda odvolán z funkce předsedy školského výboru. Prohlásil, že je mu to jedno, že bude klidně řídit parlamentní multikáru, když mu ji přidělí. A tak pochopitelně hlasoval proti svému odvolání. Výsledek: 93 pro, 14 proti. (iDnes) Z ODS byla proti jen jedna paní, zbytek pro. Asi rebelka.
 • Tohle je teď furt, tak stačí pár slov: 4 tuny, kuře, Polsko (iRozhlas). Modří už vědí a i červení začínají tušit. Ano, salmonela. Mňam.
 • Nový rekord – 4 minuty s hlavou v míse s vodou. A přežil. Nějakej potápěč, nebo co. (iDnes) Nedával bych to sem, ale on má v té míse gumovou kachnu! Tak prostě nejde odolat, kvák. Ale doma to nezkoušejte!
 • Včera odhalený “pracovník číslo 5677” – přítel ANO (kauzička 5 mega pro externisty od Středozemí, Jermanová a tak) vzkázal prý něco ve smyslu “se vám na to můžu za ty drobný vykašlat” a na hodinu vypověděl konzultační smlouvy. Ono jich bylo víc. Pro víc krajů. Takže v Olomouci (kde to taky vede ANO (nebudu psát kam)) teď nastala panika (iDnes). Vzhledem k tomu, že o tom píše Stranický tisk, by si měl tenhle pán asi začít dávat pozor v koupelně. A Jermanová začít balit. Ono vlastně – surikata, to je takovej větší lumík, že jo?
 • Al Čaponemu trošku bouchly saze. Na férovku označil Wagenknechta za psychopata (to od sociopata sedí, teda), který je součástí té mafie, která chce Andyho zlikvidovat v politice. (Lidovky) Doporučuju snížit dávku těch homeopatik na křivdu, evidentně neúčinkují.
 • Na Mapy.cz jsou nově informace o počasí. Z tohohle žádný fór nebude, prostě se mi to jen líbí. (Lupa)
 • Kampaň před volbama, tentokrát na SPD. Dle zprávy vnitra vede Strana Přátel Demence v disciplíně “šíření nenávisti” (rasové i náboženské) (Novinky) Pitomio to označil za rasistickou lež, poukázal na svůj japonský původ a šel napsat soustrastný dopis Baldovi do lochu.
 • Lekce vytržení z kontextu a přepisu textu. Sítěmi se šíří hrozivá zpráva: “Zuzana Čaputová řekla, že Babiš je dobrý manažer a politik.”. Polovina kavárny pálí portréty Čaputové a usedavě pláče. No, ona to řekla trochu jinak a vyznělo to zcela jinak. Jako diplomatická odpověď, nikoliv jako obdiv. (celý přepis na Seznam Zprávy) Proto si informace co? Ano, ověřujeme, Kefalín! Řekla toto: Já bych si to asi netroufla takhle komplexně zhodnotit. Je to náročnější otázka. Ještě i z pozice mojí a ve vztahu k pozici jeho. Je to bezpochyby člověk, který je velmi úspěšný z hlediska svého byznysu. A i z hlediska toho, jaký start v rámci politické kariéry se mu podařil a vlastně opakovaně potvrdil. Je to určitě bezpochyby dobrý manažer a dobrý byznysmen. A evidentně je dobrý politik. Má úspěch.
 • Rebelka z ODS, co hlasovala proti vyhození VKml, se rozhodla vystoupit i z poslaneckého klubu ODS. Nikdo jí tam nerozumí a tak. (iRozhlas) U Klausů v kuchyni zavládlo nadšení, mají další členku své nové KKK strany! (Klaus, Klaus, Kamarádi)
 • Před víc než týdnem psala (Česká Justice), že Kněžínek to má nahnutý a asi jej nahradí těžká váha Benešová. Dneska si Kněžínek přečetl ve Stranickém tisku, že už to vlastně nechce dělat a že jej nahradí Benešová. (iDnes) S ohledem na minulost a preference té paní to půjde jistě rychle. Jde o asi poslední možnost, jak Čapí kauzu zastavit, než dojde k obžalobě. A takhle si tu žijeme…
 • Zvířátko nakonec – tenhle pes je patrně křížený s vydrou. Uplaval 200 km po moři, než jej vytáhli na ropnou plošinu. Respekt, hafane! (Aktuálně)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *