31/05/2019 – Střet se střetem, promiskuitní ptáci, účelovka EK a propocená trička

 • Jsou dny, kdy si i já říkám, že na tohle nemám nervy ani já, a nejradši bych se na politiky vykašlal. Tohle je jeden z nich (z těch dní). To se fakt nedá. Alespoň jeden den, kdy nebude nějaký průser a budu moct psát jen o zvířátkách. Jeden jedinej den! Chci tak moc? Asi jo… Na druhou stranu – už se tady vybralo 2800 na pejsky, což je super a díky všem dárcům :) Když nic jiného, tak politické bahno přispívá na dobrou věc. A to se vyplatí. Tak jdeme na to.
 • Jakl dostal zase po čuni. Píše (iDnes). Institut Václava Klauna chystá ostrou nótu a tak dále, jako minule. Pak to Klaun mladší propálí na pro (Aktuálně) a je z toho fraška: “Václav Klaus mladší řekl, že o incidentu ve Zlíně slyšel. Jakla podle něj někdo údajně strčil ve dveřích a pronesl něco ošklivého na jeho adresu”. Mimochodem, ten článek na Aktuálně už je kompletně přepsaný a tahle citace z něj zmizela… Bylo to tam, zachováno třeba na (iHned), kopie původního článku z Aktuálně je na (TWnews, což je jakýsi agregátor, neznám, ale je tam přesná kopie původní verze Aktuálně). To je bordel, to je novinařina…
 • Dál se schvaloval zákon o EET, zase připomínka po připomínce, skončili u 431. pozměňováku. (PSP) Souhrn na (iDnes). Nejlepší nápady (online evidence i pro sociální pracovnice, hurá!) na (iRozhlas). Projednávání bylo přerušeno, protože:
 • EK konečně poslala (předběžné!) závěry auditu a analýzy. Jo, o střetu zájmů trestně stíhaného ex-estébáka, toho času premiéra naší krásné země. Takže, tvrdě a nekompromisně, podle EK je Babisconi ve střetu zájmů jak prase, stop, dotace, stop, vrátit 260 mega, stop, teda možná až 480 mega, stop. (iDnes) Co následovalo, je jistě jasné: megakňů…
 • ČSSD drží úhel. Vyčká a uvidí. Není důvod k panice (Novinky). Hamáček prý byl viděn v poslaneckém bufetu, kterak si drsně objednává borovičku, a následně dlouze rozmlouvá o budoucnosti strany s Masarykem. (on teda na tom obraze byl Husák, ale vono těch panáků bylo více…)
 • Novinka na českém, i světovém, trhu – trička s hydrofobní vrstvou, na kterých nejsou vidět propocená místa. (Aktuálně) PR tým ANO objednal desítky kusů, v ČSSD to fasují po příchodu do parlamentu.
 • Kandidát do vlády Šmarda jednal s Babišem. Zeman chce zdržovat jmenování (iDnes). Alespoň na jezevce je spoleh, žádný překvapení, je konzistentní škodič. Tady je Kreml ještě v pořádku.
 • Kňůkal dotační vysvětlil v PSP, že ta zpráva EK je lež, kampaň a účelovka. Žádné peníze se vracet nebudou. A vůbec – je to kampaň! Hnusně naplánovaná přesně po volbách do EP (aby vítězi zkazila radost z úspěchu) a hlavně pár dní před demonstraci na Václaváku. Jasná kampaň! (Novinky). Takhle drsně to naplánovat před demonstrace, co se konají každý týden už měsíc, to dá fušku! Každopádně si odkňůčel svoje a pak utekl ze sálu (po zbytek dne omluven: pracovní důvody. Inu, maká!)
 • Klíšťata jsou na vrcholu. Do neděle platí v ČR nejvyšší stupeň nebezpečí (iDnes) – tak zní nejdůležitější dnešní zpráva ve Stranickém tisku. Bylo to na titulce většinu dne. Ale jako – maj pravdu, ti paraziti jsou letos fakt akční, bacha na ně.
 • Všechno krásné jednou končí (iHned). Poslední Poslední strana Miloše Čermáka v HN. Krásný text.
 • Benešová jednala se Zemanem (ne jezevec). Shodli se na třístupňovém systému zástupců (iDnes). Ale ona to bude jen připravovat, zavedení už nechá na svém nástupci (takže kdy že bude končit?)
 • Žatec odmítl sochu koně stojícího na půllitrech, sklidila posměch veřejnosti (iDnes). A přitom taková pěkná socha! Spojuje dva silné symboly naší historie – Šemíka a chlast.
 • V Česku už devět let probíhá světově unikátní výzkum ptačí promiskuity (iDnes). Tady je fakt možná každá ptákovina! Jinak teda podle výzkumu je monogamie nepřirozená, zahýbaj vlaštovky i žáby. A většina savců. A můj soused taky, snad to nečte sousedka…
 • „Žalobu podávat nebudeme. Napíšeme ale stížnost na ministerstvo vnitra, protože nám píší někteří lidé, že byli uvedeni v omyl,“ řekl LN první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek (Lidovky). Jo, zase Ano, vytrollíme :D Hele, Falťas, já bych řekl, že daleko víc voličů jste uvedli v omyl vy, třeba tím tvrzením, že váš majitel je čestný člověk…
 • No, netrvalo to ani pár hodin a kompletní zprávu EK o střetozájmovém tydýtovi už mají média. První s tím přišlo Enko, pak Seznam. Souhrn je na (iRozhlas). Náš milý dotační klíště je podle té zprávy se střetu zájmů, doporučuje se vrácení dotací za těch 260 – 480 mega a celkově je to pěkné čtení (přidávám lokální kopii, pro jistotu). Mimochodem – nebývá v těchto případech i nějaké penále? (nemám dočteno, je to 71 stran). Zpráva je předběžná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *