02/06/2019 – PR tým jede přesčasy, Maruška se vybarvila, rekordní Čaulidi a Plaga je spoko

 • Máme červen, v září byla aférka všemocného finančáku, co chtěl kleknout na hospodu. Tak udělali kobercový nálet na svatebčany, kteří v ní mohli třeba mít hostinu. Pamatujete? No a aktuální stav? Ani prd, soudruzi, ani prd. Připomínku přináší (iRozhlas). Ale to projde. Jim.
 • Aktivita PRtýmu na sociálních sítích strmě vystřelila, zábrany padly, což indikuje, že by tady třeba možná někdo mohl být dost v prdeli a nemůžou za to motýle. Ovšem nasdílet na fejs i twitter status nějaké paní z Horní Dolní, ve kterém je zkopírovaný status jiné paní, ve kterém je z mailu vykopírovaný půl roku starý oslavný článek o Vůdci z České pozice (což je plátek Ištvána Léka, kterému z Andreje už nekoukají ani polobotky), tomu říkám majstrštyk! (TW) Přišla nouze na kozáky, Máro? (krom toho, že je to fakt ubohé, je daleko horší reálný dopad – na tu babku z Horní Dolní takhle vyslal prcací tým celou smečku antibabiš ultras (a netvařte se, že tací nejsou). Komentáře stojej za to :/ Tohle už není jenom neetické, Máro, to je odporné).
 • Zeman (zástupce, ne jezevec) hodnotí zprávu EK o tydýtovi jako závažnou a chce si nechat zpracovat vlastní analýzu (iDnes). Kňůkal to nechápe a podle něj prý Zeman “nectí pravidla řádného a spravedlivého procesu”. Jo a “návrh auditní zprávy je plný faktických nepravd, které budou příslušné české odborné orgány v následujících měsících trpělivě vysvětlovat”. Tak hlavně trpělivě, Májo…
 • Plaga je s 10procentním růstem platů učitelů spokojený (Novinky). Tak ono to teda mělo být 15 %, ale kdo by si ty sliby pamatoval, že jo. Je jich moc. Krásný je postoj téhle surikaty: „Já bych byl samozřejmě rád, aby tam bylo 15 procent, ale vnímám, že je to první návrh rozpočtu a jako první návrh rozpočtu je to velmi dobré,“ on mu nikdo asi neřekl, že v dalších “návrzích” se spíš škrtá, než zvyšuje…
 • Souhrn horkých témat o zemědělství vyšel na (Aktuálně). Forma je na můj vkus až moc bulvární, obsah nicméně užitečný – různé statistiky na jednom místě (použití pesticidů, podíl plodin (řepka je druhá), čerpání dotací (Agrofert je první) a tak dále). Pro referenci dobrý.
 • Když už jsme u toho Agrofertu, tak už se vyjádřili k té střetozájmové zprávě. Že se nebudou vyjadřovat a že všechno bylo podle zákona a nic se vracet nebude (iRozhlas). Jo a je třeba počkat na finální zprávu, asi tak půl roku.
 • Na konečný závěr si počká také Národní Hrdinka Benešová, byla dneska v Partii (jako na Primě, ne v seznamce. Na co vy nemyslíte…). (iRozhlas) “Sama vím, že jeden soud řekne toto a druhý řekne opak, i Evropská unie může mít závěry různé”. Jo a: “Mám dojem, že se jedná o přehnané reakce části populace, která se nesmířila s tím, že tu máme výsledky parlamentních a prezidentských voleb.” – jako, pardon my french, doprdele už, Maruško! Nikdo tu nemá problém s výsledky voleb, že vyhrál ex-estébák je fakt, akorát prostě pár lidem vadí, že se chová jak Rusák na dobytém území. Já chápu, že tetka domovnice by byla nejradši, kdyby měli klid na práci a lidi se řídili laskavým doporučením hradní mumie, které znělo: Shut up!, ale prostě jako ne, teta, to neprojde.
 • Ještě jednou Národní Hrdinka. K demonstracím. (iRozhlas) Diví se “kdo to platí” – tak teta, tady je transparentní účet – Fio. Lidi to platí, teta, žádnej Soros, Kalousek a tak, normální lidi. “Jsou tam plazmové obrazovky, je tam ozvučení, pořádají se tam koncerty, ty taky něco stojí, takže to na mě dělá takový nepříjemný dojem”. No ještě aby ti to bylo příjemné, Maruško… Jo a teta, plazmové obrazovky a nezapomeň na faxy a cédéčka a VHS s videem! No, každopádně po dnešku je tak nějak jasné, za koho teta kope, že jo…
 • Francie zakázala všech pět pesticidů spojených s úmrtím včel, co Česká republika? Ptají se (Včelařské noviny). Tyhlecty řečnické otázky… No jak asi. Včelkám to u nás přeci strašně chutná, hlavně na řepce, na kterou toho padne sakra dost.
 • A je neděle, takže Čaulidi! Dneska 29k znaků, to je 16,6 normostrany textu. Jedno z nejdelších Čaulidi (možná úplně nejdelší), co pamatuju. Možná tady fakt už někomu hoří koudel pod sedýnkou… Takže: Na začátek fórek o střelbě v letadle (Ještě dejchám, i když mi to někteří nepřejou. Sorry jako.), pak Trumpův dopis, fórek o županu, už čerpá i z “analytických mailů”, co si posílají důchodci (fakt! Je tam zmíněný ten klasický, co lítá asi od 2011, a PR tým komentuje “kolik stovek miliard se BEZTRESTNĚ rozkradlo za panování minulých vlád a jmenuje jednotlivé kauzy”. Teda Máro, to už je fakt dno). Pak teda vysvětlení k té zprávě EK (je to draft (a teď vám, blbečci, vysvětlím, co to “draft” znamená. No, od někoho, kdo si myslí, že mu Ano, vytrollíme sebralo 1,3 % to sedí). Pak krásná pasáž: “že jsem „konečným uživatelem výhod“ neboli skutečným majitelem podle zákona o legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu” na což navazuje “Jo, podle zákona o legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu. … Zákon o legalizaci výnosů a financování terorismu totiž logicky dopadá na úplně jiné situace” (víš, Máro, to trošku pleteš. Kvůli tomu zákonu musel být tvůj majitel uveden v restříku. Neznamená to, jak to ty stavíš, že z něj někdo dělá teroristu… Tyhlecty detaily…). Je toho tam víc a je to dlouhé, jedeme dále. D1 (modernizace), ne toleranci alkoholu (0,5 promile, zlá ODS), zvyšování mezd, ale opatrně (už přiznává: “už fakt musíme brzdit, ekonomika už nemá tak vysoké tempo růstu”. No nekecej!), obhajoba zvýšení daní (chlast a tak), pěstouni (to je příprava argumentace na sociální pro kraje), Brusel, couvá od dohody V4 na spitzenkandidáta (!!!), bomba část o Pirátech v parlamentu – “Pobavily mě silné řeči Pirátů, kteří si kladli podmínku a chtěli být v ALDE, pokud tam my nebudeme. Akorát zapomněli, že mám veto, takže skončili u zelených” (to až zase někdo bude držkovat na téma – zelení Piráti). Charitativní bazar (ty vole!), hutné promo Havlíčka, vojáci a jejich podpora, obstrukce opozice (jo, to EET), interpelace (výjimečně dorazil, tak se zmínil o poslancích, co “nepřišli do práce”), zase Havlíček, nějaké kňů a cestopis. Uffff!
 • Fun fact: v komentáři přidali video. Komentář zní: “Ochutnávka české pirátské europoslankyně. Budoucnost Evropy a Česka. Gratulujeme 👍” – jde o sestřih z několika videí (rok a víc staré), na kterých dvojka kandidátky Pirátů do EP hraje na ukulele a blbne. Video před třemi dny zveřejnil (jen klikněte na zdroj) slovenský Youtube kanál, co tam má samá hezká videa (Kotleba a tak). Hele, jestli jediný kompro, co dokázala bezpečnostní divize Agrofertu a nejlepší PR tým v této galaxii najít, je tohle video (a to ještě jen díky tomu, že si nějakej slovenskej nácek dal sakra práci), tak naprosto super! To totiž znamená – 1/ žádnou špínu nenašli, 2/ sakra se bojej (Máro, zkus zadkem louskat vlašáky, jde to?), 3/ můžu klidně volit Piráty, neb jsou v pohodě, voe.
 • A fórek na závěr – odpoledne (pár hodin před zveřejněním Čaulidi) jsme si s kolegou Tikem zažertovali na Twitteru, že jako oba děláme PR Andrejovi a radili jsme si, co musíme dneska napsat do Čaulidi. Blbneme, no. No, to, co jsme psali, a to, co vyšlo v Čaulidi, se naprosto, ale fakt na 100 %, shoduje. Tyhlecty humory… 😈

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *