18/09/2019 – Daně, traumatický Hřib, MotoGP a medvědí služba

 • Rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo nabylo právní moci. Nikdo ze zúčastněných proti němu nepodal stížnost (iRozhlas). No ještě aby :D Ten titulek je fakt krásný – úplně vidím to odvolání: Hele, já ale chci před soud! Odvolávám se. No, začíná teda běžet lhůta 3 měsíců, ve které se k tomu musí vyjádřit Zeman (zástupce, ne jezevec). 17. prosince nejpozději tak bude definitivně jasno. No, 17. prosince má narozeniny Kalousek, takhle krásně to vyšlo. Tak uvidíme :)
 • Nikdy nebudeme zvyšovat daně, nikdy! Nech si to všici zapametajú! No, já si to pametaju… Takže ke zvyšování daní (těch “hodných”) – Jste pokrytci, drancujete peněženky občanů. Opozice pranýřovala vládu za zvyšování daní (Novinky). Jo, je tam i Kalousek. Perla z diskuze: Jasně, že opožumpa kvičí! Když se to zvedne teď, tak oni už nebudou mít kde brát, jestli se dostanou k moci. // V tom je fakt všechno, ale fakt všechno.
 • Neústupný Hřib působí na Babiše traumaticky (Novinky). Prý: “s panem primátorem smysl jednat nemá, s ním se nedá jednat, protože pak z takového jednání má člověk velké psychické trauma”. Teď už chápu, proč chce Andrejš stavět v Praze traumacentrum…
 • Točí se (respektive bude se točit) seriál Pán prstenů. Teda ono to bude prequel z období Druhého věku, což je naprosto božos, protože v té době se rvali Maiar ještě bez omezení (ano, Gandalfe, na tebe se kriticky dívám) a Valar se taky zrovna neflákali. (Aktuálně). Na 22 dílů mají rozpočet miliarda dolarů, takže, pokud to neposerou, může to být naprosto trpaslíkrvoucí!
 • Poplatek za MotoGP by se mohl zdvojnásobit, podle primátorky to může znamenat konec závodů (iRozhlas). Inu, Brno. Tady je dost sranda, že letošek ještě není zaplacený (dluží 20 mega, ač teda Andrej v Čaulidi (1/9/2019) se prsil, že to zatáhli) a taky (stejné Čaulidi) hodně tuhle akci promoval, ve stylu: “dohodneme se s majitelem licence, bude šance pro naše firmy, z reklamy se pokreje všechno atd.”. No, tak aktuálně to vypadá, že ani prd, no…
 • Jablonec – Primátor Kroupa: Občany jsem si za rukojmí vypnutím kamer ve městě nevzal. Počítám, že mě odvolají (iRozhlas). Rozhovor. Docela epický. O Andrejovi: Co říká navenek, je prima. Ale já se za nic neschovávám a říkám vám to otevřeně. // ale teda že by byl rovnej, to fakt nemohu říci.
 • Českej sen: Blogerka Petra Škrabáková: Měla jsem obavy. Teď uživím čtyřčlennou rodinu (Deník). Příjemné čtení.
 • A zase Bureš. Velkej rozhovor pro (Parlamentky (prosím vás, s AdBlockem, ať zase není průser, že šířím živé odkazy na dezinfo…)). Von kňučí furt, asi jde o program.
 • Živnostník přehlédl formalitu a mimo údržby i montoval, stíhá ho kriminálka (iDnes). Hele, k tomu snad ani není co dodat. Neměl v ŽL oprávnění na další z X položek, daně platil, všechno OK, to bude tak za 3 roky a půl mega pokuty… Nebo se do toho vloží PR tým a budou z toho body :)
 • A hele, Vondráček (V jako Vovka) – Šéf Sněmovny platí z peněz od státu nájem své právní kanceláře. „Zabil jsem dvě mouchy jednou ranou,“ říká (Seznam). Malá domů (jako prachy, ne králíkářka). Pohoda, jazz.
 • Pamatujete, jak se řešilo – nebudeme rušit pracoviště a omezovat pracovní dobu FÚ? (31/07/2019) No, tak se bude omezovat. Berňáky jen na dva dny v týdnu. Nejsou od toho, aby denně sloužily lidem, mají hlavně vybírat daně, říká šéfka finanční správy (iHned, paywall). Moc pěkná vyjádření. Za to by v normálním státě letěla na hodinu. U nás dostane prémie…
 • Hele, velemlok! Nový rekordman mezi obojživelníky. Objev londýnských zoologů přepisuje učebnice (Deník). Prostě velemlok může být i větší. Nic až tak světoborného, ale dneska máme hodně zvířátek, no.
 • Znáte pojem “medvědí služba”? To by se dalo moderně popsat asi takhle: Myslíš si, že pomáháš, ale ve skutečnosti to naprosto posereš. A to se dneska povedlo pár blbým klima-aktivistům, co zablokovali dopravu v Praze. Na pár minut, ale na nejvytíženějším místě. Reakce motoristů naprosto chápu: ‚Přijdu kvůli vám o práci!‘ Aktivisté zablokovali na sedm minut rušnou pražskou křižovatku, řidiči to nesli nelibě (Lidovky)
 • Něco méně významného, jenom vesmír – Jupiter pozná Lokiho hněv. Největší sopka měsíce Io se probouzí k životu (Deník). To video je neuvěřitelný!
 • Hřib: Tady nejsme v holdingu, Babiš není zvyklý na nesouhlas (Novinky). A tím bych letošní houbovou sezonu tak nějak zakončil. Trauma, voe.
 • Jo a kolega Mrzout už si za tu protistátní činnost nechává platit, tak pokud chcete podpořit plešatého, ne zrovna pěkného, trochu tlustého a hrozně nevkusně potetovaného majitele čepací stanice a asi pěti dětí, manželky, tchyně, pratchyně a nahrávacího studia (což nechápu (to studio, k čemu to je? ten zbytek nechápu tak nějak “by default”)), tak tady sdílím odkaz na žebračenku:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *