19/09/2019 – Směšný prezident, bude se bourat, abolice ve hře a drzej Falmer

 • Na úvod si dáme Falmera, pak už to bude jenom horší… Soudruh se rozhovořil pro (iDnes, premium :D), arogance by se dala stáčet. Opět zopakoval tu lež, že zrušení prasečáku v Letech ovlivnilo ceny vepřového a na závěr dodal, že KSČ “je nejdemokratičtější stranou, protože u nás se vybírá zezdola” (o nominacích na vedoucí úlohy).
 • 5 pasáží, jimiž žalobce Šaroch stopl stíhání Babiše za Čapí hnízdo: OLAF, zamlčené údaje i výpověď bankéřů (iRozhlas). Ok, máme to komplet. Skutek se stal, ale “nelze prokázat úmysl”. Jo, to si takhle jen tak z plezíru převedu podnik na anonymní akcie a tak dále… No nic.
 • Už je i kopie celé zprávy, akorát trošku promazaná – 90 stran, které rozhodly o Čapím hnízdě. Šarochovo zveřejněné usnesení je více než z půlky začerněné (iRozhlas). Nic proti tomu začernění, ono to stačí i takhle.
 • Za karmínové soumraky v Česku může výbuch sopky (Novinky). To je zase titulek… Ale info zajímavé. Se mi zdálo nějak divné, že jsou furt červánky a teplo nikde (říká se: červánky večer = bude hezky, ráno = zima, déšť (pranostika)).
 • Vlci, hauuu :) Vlkům se na Broumovsku daří, již počtvrté tam přivedli na svět vlčata (Novinky). Super fotky z fotopastí, hlavně ta druhá. Zvířátka splněna.
 • Každá desátá stavba v Česku byla zahájena načerno. Podle nového zákona bude stát muset všechny takové stavby odstranit (Lidovky). A to na vlastní náklady (teda na naše). Pravila Kremrole v terénu, alias Dostálová. Klári, nemáš na to lidi, peníze, zájem sponzorů, to neprojde…
 • Takové pěkné “pravá ruka neví, co dělá levá” v podání naší milované finanční správy. Je to automat, musí tam být EET (Generální ředitelství). Není to automat, nemusí tam být EET (mluvka MinFin). A teď babo raď… (to bylo obecné rčení, ne dotaz na Klekánici…). (Aktuálně) – Končíme s lednicí kvůli EET, oznámila farma sázející na důvěru. Nesmysl, oponuje úřad.
 • Recenze: Brad Pitt v hypnotickém sci-fi Ad Astra mluví o emocích bez emocí (Aktuálně) A je to naprostá pecka, dodávám já.
 • Zase Syslov… Babišova úřednická čtvrť ve stopách Topolánkovy a Kalouskovy vlády (iRozhlas). Zajímavé info, pěkný komentář. Doporučuju (je to krátké). Jo a pro lenochy alespoň ten závěr: Nápad paláce státních úřadů otevřít veřejnosti je dobrý. Stačí tak učinit ve vyhrazených prostorách, kde nic tajného není, a úředníci nebudou rušení. Doufejme, že od pilné práce.
 • Střeše podzemí u metronomu na Letné hrozí zřícení. Praha musí uzavřít 1000 metrů čtverečních v jeho okolí (Hospodářky). No jo, neudržovaný bunkr pod bývalou Frontou na maso se propadá. Navrhuju to podepřít Koněvem…
 • Žádné další peníze. Babiš odmítá jednat o navýšení rozpočtu pro zdravotnictví (iDnes). Bomba titulek, obsah klasické kňů. Závěr to dorazil: „Je to jako přes kopírák ta akce, co jsme měli v roce 2010, kdy hrozili, že odejdou,“ připomněl Babiš kampaň nazvanou Děkujeme, odcházíme. „Oni si najímají PR agenturu, aby vyvolávali nějakou krizi,“ dodal.
 • Hradní jezevec usoudil, že už se o něm dlouho nepsalo, tak odpálil u nejlepšího moderátora této galaxie bombu: Prezident je připraven udělit Babišovi abolici, pokud šéf žalobců zruší rozhodnutí o zastavení stíhání (iRozhlas). Stručně: „Když se do toho už nebude vrtat, tak bude klid a budu rád. Kdyby se do toho vrtalo, tak prezident má ústavou dané právo abolice,“ řekl Zeman. „Pokud by to bylo nutné, a já věřím, že to nutné nebude, pak bych k tomuto ústavnímu kroku sáhl,“ uvedl k situaci, kdy by nejvyšší státní zástupce zrušil rozhodnutí o zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo.
 • Takže máme oficiálně prezidenta, co klidně bude směšný (dle vlastních slov z ledna 2018) – Abolici, tedy zbavení trestního stíhání, by ale Babišovi neudělil: „Proboha ne, v žádném případě. On sám se musí očistit. Tento názor nezměním, protože bych se tím naprosto zesměšnil.“ (ČT, leden 2018)
 • Myslím, že to už fakt stačilo…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *