25/09/2019 – Trafikant, reklamy, ptáci a Portrait of a Tragedy

 • Ztracený houbař! Na Táborsku se zaběhl děda, vyrazil na houby bez telefonu, no považte. Museli být nasazeni mykopsi (zdravím pyropsa). Vše dobře dopadlo, pohřešovaný houbař se našel (Novinky). Zda něco našel, to už zpráva neuvádí. Stejně si myslím, že chtěl akorát chvíli klidu od manželky…
 • Výpočet možného úspěchu “antibabiš” koal v následujících volbách (Seznam Zprávy). Takový práce a přitom… Vědecky podložené, že čtyřkoala nemá smysl, neb voliči starostů a TOPky zrovna moc ODS nemusí. A naopak. Na to není potřeba studie, proboha… Viď, Polčáku, Skopečku a další?
 • Robopes! No, prostě – Spot od Boston Dynamics jde do prodeje. (VTM) Skynet bude brzy následovat, holt to Cameronovi o pár let nevyšlo. (u Boston Dynamics se mi vždycky vybaví geniální seriál Fringe (kdo nezná, dejte si!), kde byl Massive Dynamics. V Bostonu. Kruh se uzavírá).
 • A zase Syslov. Jelikož Andy má z Hřiba trauma (a ten traumacentrum nechce), hlodá vláda, kde by ten pomník Budelípismu postavila. Aktuálně jsou ve hře pozemky hned vedle, které vlastní Výzkumný a zkušební letecký ústav, což je státní podnik (na rozdíl od Prahy, která není státní podnik. Zatím). No, bude průser líp (Neovlivní).
 • Tak tenhle článek (iDnes) se během dne brutálně změnil, inu Stranický tisk… Ještě odpoledne v něm stálo, že vládní koala (+ KSČ) nezvládla ani prohlasovat, aby se o daňovém balíčku jednalo i odpoledne a mohl se schválit (včetně odkazu na hlasování, dneska byla sranda), teď už je tam úplně jiný text (možná zítra dohledám). Tak alespoň geneze titulku: 1/ Poslanci jednají o daňovém balíčku vlády. Zdraží alkohol i cigarety, 2/ Není to boj se závislostí, kritizoval Kalousek plán vlády zdanit víc alkohol, 3/ Poslanci zkouší přepsat vládě daňový balíček, boj bude o životní pojištění. Všechno na stejném odkazu, u každého jiný text.
 • Zvířátka: Rozzuřený mrož potopil člun ruského námořnictva (Novinky). Ne nadarmo se mrož anglicky řekne walrus :) (a posílám písničku)
 • Zase ty spekulace: Musela by Sněmovna znovu vydat Babiše? Právníci nemají jasno (Novinky). Jako v případě, že by došlo k obnovení stíhání. Hele, vaše problémy bych chtěl mít… To je jako řešit, co dělat, až na Slunci začne pršet…
 • OLAF: Na svých závěrech u Čapího hnízda trváme, do práce českých úřadů ale nemůžeme zasahovat (iRozhlas). Stručně – jo, šlo o podvod, ale jelikož někdo velmi chytře (čau Šíleno a pokorná surikato!) vyňal Čapák z dotačních programů EU už loni, tak do toho OLAFu už nic není.
 • Tenhle dokument jsem neznal – Czechoslovakia: Portrait of a Tragedy (USA 1968) (YouTube). Je tam i Havel, Werich, Gott, ale hlavně je to fakt zajímavý materiál. Doporučuju.
 • Spornou dotaci pro Synthesii z Agrofertu řeší pardubická policie. ‚Nečerpali jsme ji,‘ brání se firma (iRozhlas). Klasika…
 • Zrušte trafiky, volme profíky! No, tak aby se dostal tenhle profík, shodou okolností manžel paní, co dělala na auditech střetu zájmů premiéra (MMR, ANO, žádný souvis), vůbec dostal do výběrového řízení (které ani nemělo být, neb Kremlík (ANO) jej chtěl jmenovat rovnou, ale to už přišlo blbý i Andymu (ANO)), musela se změnit kritéria toho výběrka (místo podmínky zkušenosti s vedením 300+ podřízených je tam teď 100+ (neb profík řídil jen 150 lidí ve firmě, která zkrachovala), žádný souvis!). Takže přivítejme pana Nebeského v čele Českých drah! Má praxi – začínal jako výpravčí, na generálního ředitele ČD přešel z pozice politického náměstka ministryně pro místní rozvoj (ANO). Už to ani nevydávají za déšť…
  • Kremlíkův favorit Nebeský má šéfovat drahám (Novinky)
  • Šéfem Českých drah se stal náměstek z místního rozvoje Nebeský (Novinky)
  • Šéfem Českých drah se stal Václav Nebeský, opozice kritizuje vazbu jeho ženy na dotační kauzu Agrofert (iRozhlas)
 • Catfight – Další hádka Maláčové a Schillerové na obzoru. Tentokrát o zálohované výživné (Novinky). Krásně bulvární titulek. No, vidím to jednoznačně: teď půjde médii, jak je Šílena zodpovědná a nedala nic Venezuele. Napřesrok s velkou parádou představí Andy návrh na zálohované výživné (identický), který pomůže maminkám samoživitelkám. A Ája na to najde miliardy.
 • Pokud se divíte, proč je plná televize reklamy na Agrofert, tak ono jde o vylepšení mediálního obrazu a tak vůbec. Tady v tom rozhovoru s nějakou mluvicí hlavou holdingu (Novinky) je to vysvětleno (poslední tři odstavce).
 • Zoo Praha otevírá Rákosův pavilon. Opravdový ráj pro vzácné papoušky (iDnes). Tohle vypadá parádně! Díky, pane Rákos!
 • Fakescape II (zase ten Gregor… :-)) – hra na fake news a tak, jednička byla dobrá, tohle je pro základní školy, tak jsem zvědav. (Aktuálně) Žáci sdílí na sítích fake news. Studenti z Brna je to chtějí odnaučit pomocí zombíků
 • Achtung – Babišovy německé firmy se zapletly do Čapího hnízda, upozornila ARD (Echo (omlouvám se, lepší link nemám, jen německé. Ale sedí to, ověřeno)). To už je další, ne furt ta samá, firma, co z Německa objednala reklamu na Čapáku. Aber das ist nicht normal… Ja! Das ist super!

Jedna odpověď na “25/09/2019 – Trafikant, reklamy, ptáci a Portrait of a Tragedy”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *