24/09/2019 – Velbloudí koule, malý podnik Synthesia, EET finálně a Skype

 • Brno. Brněnští experti vytiskli první bezpilotní letadlo. Chystají se s ním monitorovat bolševník (Rozhlas). Ale to je pěknej nápad, teda s tím tiskem Káněte, ten bolševník už tak pěknej není. Na Brno dobrý.
 • Anonym nahlásil výbušniny u sněmovny a na dalších místech. Policie prohledala okolí, nic nenašla (iRozhlas). Tohle bylo dnešní drama, online přenosy a tak. Bohužel zprávy neuvádějí, zda se účastnil i pyropes. Jinak – ten blb to nahlásil dopoledne! Dneska bylo zasedání sněmovny až od 14:00. Blbec. Ani na web se nezvládl podívat…
 • Drsně: Pusťte nás na ně a oni utečou. Pirátům se v Praze potápí loď (iRozhlas). Furt ještě ne “zlatá Krnda!”, ale už se to blíží… Jo a na Veletržní opravili ruční pumpu… (Twitter) S velkou parádou…
 • Titulek roku, příběh týdne: Honila hluchého psa, zasedl ji velbloud. Žena v USA si pomohla kousnutím do varlat (Novinky). Pamatujte – když na vás sedne velbloud, kousněte ho do koulí, ověřeno. To budeme dneska považovat za pravidelná zvířátka.
 • A hele, zase dotace. A pro Agrofert. A zase “malá firma”. První to měli (Neovlivní), následně i (iRozhlas) – ‚Nepravdivé nebo zkreslené údaje.‘ Ministerstvo podalo trestní oznámení na Synthesii z Agrofertu. Kvůli dotaci. To je to školení zaměstnanců (např. 01/06/2019), kde Synthesia chtěla 2 mega a 10 tisíc z toho dostala (měla dostat) zámečnická firma, se kterou se Synthesia spojila pro účely dotace. Upozornil na to už audit EU. Dovoleprdele, je v tom holdingu alespoň jedna firma, co neochcává co jde?
 • Andy byl na klima-sumýši. Sice toho tam moc neřekl, ale seznámil se s moderními technologiemi (třeba ruchadlo, suchý zip a tak), z technologické novinky jménem Skype (novinka z roku 2003) byl naprosto u vytržení: “Případné využití tohoto telefonního programu by pro Česko během jeho nadcházejícího předsednictví v Evropské unii v druhé polovině roku 2022 mohlo podle Babiše znamenat finanční úsporu a ušetřené lety českých úředníků do Bruselu.” (Aktuálně) Jo, Havlíčku, s tím “The Country for The Future” to budeš mít snadný, stačí majiteli ukázat abakus, bude nadšen…
 • A zase Agrofert. Dneska je to fakt monotématické – Reportéři ČT: Šéf finančního úřadu skončil poté, co jeho úřad doměřil daň firmě z holdingu Agrofert (ČT). Určitě shoda náhod. Určitě.
 • ČSSD se rozhodla. Ústavní žalobu na Zemana poslanci nepodpoří (Novinky). Obrovské překvapení! To opravdu nikdo nečekal (nikdo, kdo posledních 15 let strávil v kryospánku, teda).
 • Skopeček je hulvát, respektive hnusec, co asi brzo opustí ODS směr Trikolóra (nebo SPD, nebo tak něco). Průšvih je, že jich tam je nějak moc, jsem doufal, že BFMLPSVZ je tak nějak první i poslední, mýlil jsem se. (Twitter) Už nemám, co bych dodal.
 • Přijde mi nevhodné, aby nás Babiš vydíral traumacentrem, říká pražský primátor Hřib (iRozhlas). Jo, zase Syslov. Tentokrát z opačné strany. Argumentačně dobré, ale von je teď Mára na dovče v NY, tak se vrátí pln nápadů a síly. To nevydrží.
 • Hradní mumie podepsala zákon o EET, takže další vlny startují už brzo (duben nebo květen 2020). Nádherné jsou komentáře na (Novinky), ta radost, že ti zlodějští podnikatelé (kadeřnice, instalatéři a tak) už nebudou moci krást! Jo, to bude časem překvapení… Ještě (iRozhlas) – jen pro referenci, není to nic důležitého. Jako ostatně nic o té věci na Hradě.
 • Statistika na (Novinky) – Češi pijí alkohol a kouří cigarety víc než za komunismu. A on se někdo diví? Tenhle bordel nejde sledovat střízlivej… Na zdraví!
 • Rozhovor s Norou (jako Fridrichovou, žádný souvis s Henrikem Ibsenem!) pro (Respekt, paywall tam je, ale velký kus je k dispozici). Z toho působí celkem sympaticky, ač poněkud afektovaně. Bych ji i měl rád, ale nejde to…
 • A zcela překvapivě – Daň z nabytí nemovitosti Sněmovna nezrušila (ČTK). Dneska se hlasovalo. Jsou to 4 % ceny nemovitosti a platí to kupující. Vždycky. Zavedeno 2016 (už je líp!). Ročně to dá státu kolem 13 miliard, tak aby to zrušili, že ano… (proti zrušení: ANO, ČSSD a KSČ (PSP), tak až budete za byt za 1 mio platit ještě další daň 40 tisíc, je líp).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *