15/10/2019 – Šetrné předsednictví, zdanění restitucí zrušeno, armáda a nekorektní Patrik

 • Panda na začátek. Teda von je to Mickey… Zákaz zvířecích převleků: strážníci v centru Prahy pokutovali i člověka v kostýmu Mickey Mouse (iRozhlas). Jako další pak přišli na řadu šašek a kostlivec (iDnes). Klid, nešlo o osazenstvo Hradu… Ti se do Prahy vyjít neodvažují…
 • Od neděle vládne panika – Fortnite nejede! Klid, už to naskočilo – Počítačová hra Fortnite je po dvou dnech opět funkční. Její výpadek vyděsil fanoušky po celém světě (iRozhlas). Výběr reakcí na (iDnes). Hele, sranda stranou – kdyby na dva dny vypadl Twitter, tak se zase zblázníte vy, a ne že ne. Takže trochu pochopení, prosím.
 • A mašinky. ČD obnoví nějaké spoje, vrací se legendární Vindobona (na které jsem zažil rekordní zpoždění 6 hodin a 18 minut) a vůbec bude veselo. Návrat Vindobony a více vlaků kvůli slevám. Železnici čekají od prosince změny (iDnes).
 • Tady Patrika si uložím, abych rychle našel, až zase půjde na Twitteru do vrtule kvůli nějakému drsnějšímu komentáři na adresu Vůdce. Nebo na svou. Nebo na jakékoliv související téma (on pan Nacher fakt krásně prská a je jak Vespa – startuje na první našlápnutí). Tak se budou hodit jeho vlastní slova: KOMENTÁŘ: Politická korektnost? Všeho s mírou a používat zdravý rozum! – Patrik Nacher (Novinky). Snad jej to nevytočí ještě více…
 • Triko Lora a BFMLPSVZ startuje kampaň. A jde na to dobře, kontaktně, lidsky a tak. Proč tohle nedělají všichni? To je sakra takovej problém? A pak se budou jen divit u voleb a říkat: “Ale vždyť to je populismus, to přeci nemůžeme, to přeci…” – Klaus na cestách: Kdo chce být svatý, ať jde kázat jako Hus, ale neleze do politiky (Aktuálně).
 • Zvířátka! V plzeňském obchodě chytali lelky (Novinky). Hele, lelek! Ale fakt. V Hornbachu. Všechno dobře dopadlo, pták chycen. Ještě že nešlo o špačka, ti se tlučou…
 • Souhrn změn a novinek v EET od (Podnikatel). EET pro řemeslníky začne v květnu 2020, některé změny EET ale nastanou už letos.
 • A šetříme. Hodně šetříme – České předsednictví v EU má stát zhruba 1,24 miliardy. Pro Babišův návrh nehlasovali ministři z ČSSD (iRozhlas). Ti “rebelující” ministři za ANO už pro to tlapku zvedli, bylo jim asi vysvětleno. Nu, budeme mít nejchudší předsednictví v dějinách, powered by Skype. 1,2 mld, to je asi 2,5 měsíce slev na jízdném… Priority. (ono to je logické, je to na 2022, to už bude další vláda).
 • Na obzoru je změna v Brně. Hnutí ANO se rýsuje cesta zpět do vedení Brna, zákulisím letí nabídka ODS (iDnes). Jelikož je to Stranický tisk, tak může jít o provokaci, ale taky nemusí. Ono tak nějak Brno…
 • Pam, pada, dam… Finanční náhrady z církevních restitucí se danit nemají, rozhodl Ústavní soud (iRozhlas). Hotovo, šlus. Že je to neústavní, říkali mnozí (i Kalousek), že to neprojde přes ÚS, říkali mnozí. Přesto to KSČ, (část) ČSSD, SPD a ANO protlačili. Tak teď ať se nedivěj…
 • Oni se teda divěj, ale je jim to plad prtný (ČT) Ústavní soud zrušil zdanění církevních náhrad. Porušovalo princip demokratického právního státu.
 • Tak si alespoň vláda odhlasovala kosmický program (fakt) a omezení “zneužívání práva na informace”. To nevymyslíš (Vláda). Havlíček se prsil tím vesmírem, ten zbytek je detail, drobnost, nezájem…
 • Piráti ke včerejšímu “šokujícímu odhalení” ve Stranickém tisku. Je to dlouhé, šlo by to jistě napsat lépe (bez emocí), ale já jim tak nějak asi spíš věřím. Dejte si: Válka reklamek o nové zastávky: Trestní stíhání s Krausovou nesouvisí (Piráti). Zni to logicky. (ono hlavně v tom článku na iDnes chybí to podstatné – časové údaje. Tady jsou)
 • Návrh změn od Senátu ohledně otevíračky o svátcích byl přehlasován. Takže bude zavřeno. Výjimku dostaly jen velkoobchody, což bylo některými voliči (viz ta diskuze) pochopeno blbě… Ne, velkoobchod není hypermarket, fakt ne. (Novinky) Ani ten titulek tomu nepřidává: Velkoobchody mohou mít na státní svátky otevřeno, rozhodli poslanci. Ještě dodám – proti zrušení toho nesmyslu byli: ANO, ČSSD, KSČM a lidovci.
 • Žebříček, který v Čaulidi nebude. A ani Ája jej netweetne… Česko v žebříčku konkurenceschopnosti spadlo a skončilo mimo třetí desítku (Novinky). Tři místa propad. Ošklivé Světové ekonomické fórum… Jinak – důvodem je taky kvalita dopravní infrastruktury, překvapivě.
 • Začala lovecká sezona! Odstřel povolen. Myslivců. Myslivec na honu na Pardubicku zastřelil kolegu (Novinky). To je takzvaný “Nimrodův paradox” – Čím více myslivců, tím méně myslivců…
 • Komáři pláčou. Gros<|> se dokonce vyjádřil pro (Rozhlas), to si radši ani nepouštějte. A na (Novinky) je – Zhrzení komunisté chtějí nechat přezkoumat rozhodnutí Ústavního soudu. Není to možné. Uf.
 • Dneska byla sranda a zlé (Euro) to shrnulo: Glosa: Proč nejste v Sýrii? vynadal Babiš vojákům. Neposlal jste nás tam. Nemám, co bych dodal.
 • Slavilo se 100 let od vzniku generálního štábu armády, vystoupil tam majitel ČR, s.r.o. a přinesli i vrchního velitele. Bylo to emotivní a plné slibů. Prý: Zeman i Babiš jsou pro investice do armády a její modernizaci. Podle premiéra zaspalo Česko dobu (iRozhlas). Jen bych připomenul, že od roku 2014 má ministerstvo obrany v gesci ANO, vy vole… Ale chápu, za to zaspání mohou předchozí vlády a nejvíc asi nějakej Žižka…
 • Pecka! Internet Archive přidal 2500 klasických her pro MS-DOS (Root). A všechno to jde hrát v prohlížeči. A je tam Prince, Prehistorik, Digger, Stunts, Test Drive 3, prostě všechno! Pecka!
Become a Patron!

Kupte mi kafe, jestli vám to za to stojí :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.