16/10/2019 – Porušíme, “boj” s množírnami, zase Mynář a Gorila

 • Zpětně, včera jsem nestíhal (to dřevo do kamen se samo nenaštípe a po práci se sekerou už fakt netrefím písmenka na klávesnici…).
 • Tvrdě a nekompromisně: Jaderné bloky musíme stavět i za cenu porušení evropského práva, řekl Babiš (iRozhlas). Tak nějaké evropské právo, normy EU a tak podobně – sere pes. Vyzkoušeno.
 • Technologická zajímavost – Rýsuje se revoluce ve stavebnictví? Čeští betonáři přišli s patentem na takzvaný rebeton (iRozhlas). To je hodně zajímavá věc, balastní suť místo kamene, to by dokázalo několikrát snížit cenu, ekologickou zátěž a vůbec. Fandím!
 • A zase ty útulky a genitální návrh Červíčkové z ANO – ‚Velká fraška‘, nebo jen návrh ‚vytržený z kontextu‘? Návrh poslankyně ANO dělí útulky na dva tábory (iRozhlas). Tady jsou vyjádření útulků a dalších. Sečteno – smysl to nedává, ale co už…
 • Další geniální změna veterinárního zákona – Hlášení tří fen a čipování štěňat. Sněmovna zpřísnila pravidla pro chov psů (Novinky). Motivace ušlechtilá, provedení na hovno (pardon my french…). Stručně: má to být boj proti množírnám. No… Povinné čipování – ok, fajn věc. Ale v tom zákoně je jen čipování, registrace čipu není povinná! Takže to je k ničemu! (čip má v sobě jen číslo, bez registrace do některé z databází nedává žádnou informaci o ničem). Omezení vrhů – 3x za dva roky. To je u chovatelů samozřejmé už desítky let, množitelé na to serou a co se pro ně změní? Štěňata od množitelů nemají průkaz původu, jak jako chcete ověřovat rodiče? A na závěr – povinnost hlásit 3 a více fen v majetku chovatele. Kdo to bude ověřovat? Jak? O jaké feny jde? O chovné? Množitel nemá chovné feny! Takže všechny? I kastrované? Ok, k čemu? Množitel se na to opět vykašle, akorát další buzerace pro chovatele. Jo, dost mě to štve, s obrovskou slávou schválili zákon, který je absolutně na hovno, protože tomu prostě ti šašci nerozumí. Děsí mě představa, že stejně “rozumí” dalším věcem, co schvalují… Fuj, to jsem se naštval, pardon…
 • Jsem velmi rád, že ten zákon prošel. Je to jedna z cest, jak omezit množírny zvířat. Jsem přesvědčen, že to pomůže,” řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Boha jeho, Argentinské hovězí promluvilo…
 • Na Šumavě jsem viděla tygra. Bavoři prověřují oznámení řidičky (Novinky). No… Žena věří, že tygra v pondělí skutečně viděla, neboť zvíře mělo nápadné černo-oranžové pruhy a svou velikostí přesahovalo výšku kapoty jejího vozu. Určité pochybnosti přesto podle policie nyní má, neboť byla tma.
 • Ruce sekat, za koule do průvanu věšet. Zase nějaký kretén s komplexem a mikropenisem… Bacha v Pardubicích na pejsky a děti a tak… V Pardubicích někdo rozházel otrávené návnady (Novinky)
 • Pokračuje ex-ANO protikorupční… Bývalý radní Švachula z vazby: Policie mi dává sliby za to, že budu mluvit (Novinky). Tím, že chce mluvit, by se imho moc chlubit neměl, aktuálně není v Orlíku zrovna na koupání…
 • Tak co ta Slavia? Podle (Neovlivní) O čínské peníze Slavia přijde. Ale ne kvůli Hřibovi.
 • V (PSP, steno) se jednalo o Turecku a tak. Tento projev Andreje vejde do dějin, kam se hrabe Milouš na Červeném Hrádku… Je to dlouhé, několik stran, ale stojí to za to. Akorát to nedává moc smysl.
 • Trošku problém (opět) mají Piráti (opět) na Praze 10 (opět). Pirátský střet zájmů v Praze 10. Opozice hrozí policií (Seznam Zprávy). Nějaké zakázky v desítkách tisíc na sport a tak. Dvořáková. Komrsková.
 • Go, go, go, Gorila! To je sice zahraničí, ale výjimečně (neb Penta je naše): Někdo poslal slovenským médiím 39 hodin záznamu ke Gorile, Penta se obrátí na soud (Aktuálně). Tomu říkám kvalitní odposlechy, to není jak minutovej Šuman…
 • Spadl Instagram. Protože si Jennifer založila účet. Miliony sledujících prakticky vzápětí, na to ta síť není stavěná, no. (Aktuálně) Jennifer Anistonová si založila profil na Instagramu, sociální síť zkolabovala.
 • Bububu, (Novinky) Opozice kuje plány na obstrukci daňového balíčku. Schillerová chce mimořádnou schůzi. Veselé sele, teda čtení.
 • A hele, Mynář… Zase. Ten fakt neumí podepsat ani jednu smlouvu bez toho, aby to bylo nelegální… Takže jedeme dále: Hradní kancléř koupil pozemky, na kterých stojí dotované hřiště a kurty. Kauzu šetří ministerstvo (Seznam Zprávy). A ano, opět dotace.
 • Brabec, polib sysle! Ano, šéfe! Takže tentokrát hrajeme na ztrátu důvěry (to už má ověřený Staněk, že jo) – Náměstek, který pozastavil dotaci Agrofertu? ‚Ztratil důvěru,‘ okomentoval jeho odchod z úřadu Brabec (iRozhlas). Zlatý sysle… Steiner není zlatej, no.
 • A na závěr malá pomsta, když je ten Hřib tak zatvrzelej a nechce traumacentrum a Syslov, tak pěkně útok přes jinou nemocnici a krásné PR – Praha by měla podle Babiše převést budovy nemocnice Na Bulovce na stát (iDnes). Stranický tisk se vyznamenal, tam je všechno. I Superstar. Následné reakce na to byly kouzelné… Pískoviště, bábovičky, normálně…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *