17/10/2019 – Zprávy ČT, tlak na Áju, Syner group a vakoveverky

 • Dataři z (iRozhlas) a klima. Docela strašej: Změna klimatu dopadne na vinice, během 20 let se na Moravě přestane dařit Chardonnay či Müller Thurgau. Hele, ten Müller by mi ani nějak zvlášť nevadil, ale to Chardonnay, to je průšvih! To se Selnerem sekne…
 • Téma dne – ČT. Zprávy za 2016 a 2017 projednává (respektive se pokouší schválit, protože i Andy říkal, že to mají schválit) sněmovna. No, je to náročné a děsná fraška. Takže:
  • Poslanci se hádají kvůli České televizi (Novinky). Tam se na nějakou aktualizaci vykašlali, takže jen pár zajímavých výroků.
  • Celý stenoprotokol (a je to dlouhé) opět na (PSP, steno). Dlouhé (navíc byly interpelace), za pozornost stojí každopádně surikata Juříček, který “si nechal udělat vlastní audit a navíc tomu rozumí”, klasicky pak vlčí sbor Pitomio, Foldyna, Volný a vůbec je to celé vtipné. Musela zasáhnout dokonce paní Kořanová a taktně připomenout, že se snaží schválit zprávu za 2016, tak by, ctění poslanci, asi jako spíš neměli kecat něco o roce 2018… Nepomohlo to.
  • No, nekecají, makají (teda opačně), takže: Sněmovna odložila hlasování o výročních zprávách ČT. Jejich projednáváním strávili poslanci pět hodin (iRozhlas). Jen pár hodin to trvalo (končili v devět večer). Teď tedy přijde na řadu ta mimořádná schůze, kterou navrhují STAN (Farský, viz 08/10/2019).
 • A jejda, zase další účelovka, kampaň a Kalousek… Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceřiné firmě Syneru. Brusel ji neproplatil (Aktuálně). Hele, to je furt něco… Tady jde jen o 10,6 mega, drobné… A ano, je to zase pár let stará kauza.
 • Další žebříček, který v Čaulidi nebude. Reportéři bez hranic a svoboda tisku. Za posledních 5 let (žádný souvis!) jsme propadli o 27 míst. Takže ČR je na krásné 40. pozici, před náma je i Trinidad, Andora, Burkina Faso a tak podobně (RSF). Mezinárodní komise o stavu české žurnalistiky: Pro vládu je snadné vyvíjet tlak na veřejnoprávní média (iRozhlas).
 • Mynář, zase. Trošku drsně (Respekt) – Mynář se v žádosti o dotaci podepisoval za firmu, kterou nevlastnil.
 • ODS chce, ať Schillerová kvůli zeti rezignuje. ‚Absurdní konstrukce,‘ reaguje ministryně (iRozhlas). Tady se kdysi odstupovalo za míň, než je třeba mafie v rodině, ale to už je dávno…
 • Něco zábavného: Dlouhý: Kandidaturu na prezidenta zvažuji (Novinky). No potěš koště…
 • Zvířátka! I s návodem na chov! Vakoveverky jsou noční tvorové, přes den si s nimi nepohrajete (Novinky). Ale jsou děsně roztomilé. Nutně potřebuju vakoveverku!
 • K té “drobné změně” zákona 106, co bez povšimnutí právě prochází – Kužílek: takový útok na svobodný přístup k informacím tu nebyl od roku 1989 (Respekt). Dost dobrý rozhovor.
 • Borovský je nadšený, dostal dneska během interpelací SMS od EU (nebo tak nějak). Prý došlo k odblokování plateb z EU. I těch pro Agrofert. Ehm, spíš ne. Ale prostě: Evropská komise podle Havlíčka odblokovala miliardy na sporné projekty. Platby zastavila loni (iRozhlas).
 • Zvířátka 2.0 – V soutěži o nejkrásnější fotku divočiny zvítězil vyděšený svišť (Novinky). Krásný fotky (30 jich tam je, stojí za klik). Te sysel mi teda přijde spíš pěkně nasranej…
 • Obrovský úspěch Stranického tisku – iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci (iDnes). Tak ono snadno, když to premium se aktivuje automaticky a zdarma všem přihlášeným :D Cena má být 39 Kč/měsíc, to by znamenalo 5,8 mega od všech. No, vidím to o dva řády jinde, ale proč se nepochválit, že ano?
 • Zejtra bude sranda. Ale velká. Plánovaný rozpočet i sliby Schillerové jsou v ohrožení. Koalici hrozí, že daňový balíček neprotlačí včas (iHned, paywall). Jde o spotřební daň a rezervy pojišťoven (jejich zdanění). Opozice chystá debatu (nebo, z pohledu Klekánice, obstrukce), tak hrozí, že se to nestihne schválit a napřesrok nebudou penízky… Jako firmu, přátelé, jako firmu.

Na krmení pro vakoveverky mi můžete přispět, tak šup :)

Become a Patron!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *