18/10/2019 – Obstrukce, ŠtB, státní dluh a certifikáty EET

  • A zase sranda v parlamentu. Tentokrát byl pokus hlasovat o daňovém balíčku (spotřebka, pojišťovny atd.), bez kterého půjde Ája nepřesrok s žebračenkou… Opozice jednání zablokovala, samé pozměňováky, je to veselé, viz (PSP, steno)
  • Pochopitelně zavládla panika, takže: Poslanci ANO, ČSSD a KSČM svolávají mimořádnou schůzi sněmovny. Chtějí zvýšit daň z lihovin a tabáku (iRozhlas). Mimořádka o zprávách ČT bude taky? No, tohle prostě bude na programu tak dlouho, dokud to neschválí. Popcorn?
  • K té včerejší zprávě Reportérů bez hranic má dodatek (iRozhlas). Zeptali se na to majitele ČR, s.r.o. – Babiš se podle komise podílí na propadu nezávislosti českých médií. ‚Nesmysl,‘ reaguje premiér. Citace: „Takové nesmysly komentovat nebudu,“ reagoval Babiš pro Radiožurnál na tuto informaci. Chápu, v Čaulidi to nebude.
  • Ajta – Domovní prohlídky na vnitru a u hasičů: detektivové zasahovali kvůli zakázce za 40 milionů (iRozhlas). Klid, to je zase jen Horáček.
  • Dobrej fór: Vtipálci vypustili do světa falešný Tor Browser. Ten teď okrádá Rusy o bitcoiny (Živě). Nesměju se, fakt ne!
  • Máte sklep? A mohla bych ho vidět? Teda jako v majetkovém přiznání… Kauza neskutečných rozměrů – Ministři ČSSD nepřiznali byt, garáž a sklep. Zaorálek dostal pokutu, Petříčkovi sankce hrozí (iRozhlas). Šmarjá, řekněte, že to špatně nahlásila nějaká chudinka účetní, co to dělala prvně, a je hotovo, neasi…
  • Dlužík. Státní. Rostíčkuje. Ale jen v absolutních číslech. V poměru k HDP klesá! Ale, co to kecám, prostě: Stále na dluh. Vláda zadlužila zemi o dalších 63 miliard za necelý rok (Novinky). V době růstu…
  • Tak teď už konečně, alespoň jednou, ten soud vyhraje! To by bylo, aby nebylo… ŠtB má kliku, zrovna na Slovensku probíhá rekonstrukce soudu – O Babišově ústavní stížnosti v kauze StB rozhodnou dva bývalí poslanci strany Směr, která pomohla Agrofertu (Seznam Zprávy). Dva ze tří, víc jich tam teď není. Sázky?
  • Jo a bacha na exspiraci certifikátů pro EET! Teď končí asi 40 tisícům podnikatelů, do ledna to bude přes 100 tisíc. Finančák sice říká, že budou hodní, ale maximální flastr je půl mega a známe ty “cílové odměny”, že jo. Tak raději zkontrolovat! (Seznam Zprávy).
  • Zvířátka! Olomoucká zoo má novou chloubu: mláďata krokodýla (Novinky). No, vakoveverka to sice není, ale takhle malé to je vlastně i celkem roztomilé.

Hele, zrovna dneska to bylo stručné, neb se nic moc nestalo. Ale i tak mi můžete koupit kafe :)

Become a Patron!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *