29/10/2019 – Rudá zběř, Krnda strikes back, překvapený Andy a občanky

 • Ve věku 78 let zemřela Jana Drbohlavová, výborná herečka (Hlodejte, paní kolegyně!), nádherný hlas českého dabingu (Minerva v Potterovi třeba, to musíte všichni znát) a úžasná ženská. Z toho legendárního ročníku DAMU Miloše Nedbala už tak zbývá jen pár lidí :/ Ach jo. (ČT).
 • No tak jedeme, i když po téhle zprávě se mi snad ani nechce…
 • Dostálová: Pokud bude potřeba, budeme se proti evropským auditům ke střetu zájmů bránit u soudu (iRozhlas). No to by tak ještě hrálo, aby si EU kontrolovala, co se děje s penězi od nich, že jo. Blonďatý vorvaň prostě drží úhel.
 • Zase průzkum, on už je zase konec měsíce, takže: Median: Volby by v říjnu vyhrálo hnutí ANO, hlas by mu dalo 30,5 procenta lidí (iRozhlas). Je to marný, je to marný, je to marný…
 • Protože rozpočet je ve výborném stavu, peněz je plno a tak dále, tak se musí šetřit na předsednictví. To dá rozum. Že už si toho začínají všímat asi všichni, to je jistě jen kampaň. Tak šup: ‚Mohla by utrpět prestiž republiky.‘ Kvůli šetření na předsednictví je v ohrožení i pořádání konferencí (iRozhlas). Hele, ale ono to je až 2022, to už bude po volbách a Andy na Krymu (teda na Mallorce).
 • Svině rudý, co jiného čekat: Vedení KSČ se nedistancovalo od výroků místopředsedy strany Stanislava Grospiče, podle Falmera to bylo vytržené z kontextu (bych tě taky vytrhnul, potkat tě…) a vůbec “v souladu se stanovisky KSČ, že nešlo o okupaci”. Pak ta svině ještě dodala: „On i v tom svém vlastním výroku vyslovil lítost nad oběťmi, takže jsme přesvědčeni o tom, že to rozvíření a vytržení z kontextu je spíše kampaň proti němu,“ takže účelovka, kampaň a tak vůbec. (iRozhlas) a (Lidovky).
 • Dokonce ani agentovi StB číslo 25085 se to vyjádření svině rudé nelíbí. Sice to opět hraje na “já nic nevím”, ale přesto: „Je to absolutní nesmysl a já ani nechci věřit, že to skutečně řekl ten pán. Pokud to myslel vážně, tak by se skutečně měl omluvit,” pravil v Olomouci (Novinky). Jasně, omluvit. Tak to uvidíme. Když na tom trvá silný premiér… (z ÚV KSČ v ulici Politických vězňů prý zní tak hlasitý smích, že z Václaváku zdrhli i dealeři…).
 • Pro odlehčení – Směna, vole. Od sponky k baráku (iDnes). Takovej Kanadskej sen, pěkný čtení.
 • Finišuje návrh zákona o eutanazii. Začíná to vypadat opět na zmetek, v nejlepší tradici většiny vládních návrhů z poslední doby (Aktuálně) – Lidé mohou umírat zbytečně. Politici spěchají na zákon o eutanazii, říká jeho autor. Autor! A je z ANO.
 • To vás Pán Bůh trestá, že se nemodlíte… Pražská exprimátorka Krnáčová se vrací do politiky. Chce do vedení ANO v metropoli (Aktuálně). Popcorn?
 • Pěkná galerie na (Aktuálně) a super popisky – Vyznamenání obrazem: Vysmátý a zmizelý Jágr, netleskající Klaus a líbající Saudek.
 • Hele, překvápko! Dopravci zneužívají slevy, zlobí se Babiš. Chce strop na peníze za jízdenky pro seniory a studenty (Seznam Zprávy, přišli s tím první). “Netušil som, kolko u nás máme druhů ojebávání státu! A vůbec, čo je to za nezmysel, aby ojebávali ti ostatní? To možem len ja!” Nebo tak něco, že jo.
 • On teda ten ďábel Kalousek (a desítky dalších) to předpovídal už dávno, ale Andymu to trvalo pochopit jen dva roky, to je ještě ok. Přeci jen – nekecá, maká. Třeba (Novinky, leden 2018) – „V podmínkách liberalizovaného dopravního trhu by tento návrh vlády mohl být zneužit dopravci, nebo by vyžadoval drahou kontrolu. Obojí je špatně,“ konstatoval Kalousek.
 • K tomu usnadnění podnikání – Offline režim je byrokratická „chuťovka“, podnikatelé raději využijí EET (Podnikatel). Sice tomu nerozumíme, ale my mu věříme. Nebo tak něco.
 • Geniální rozhovor s Klekánicí. To je perla na perle. Zvýšení daně na pivo by vychýlilo trh, řekla v Rozstřelu Schillerová (iDnes). Vybírám: „Máme za sebou šest let ekonomického zázraku,“ uvedla Schillerová. Pro letošní rok ministerstvo zatím počítá s růstem o 2,4 procenta, v příštím roce by měl zpomalit na 2,2 procenta. „To už je lehce pod dlouhodobým průměrem, nicméně ekonomika je připravená. Veřejné finance i státní dluh jsou stabilní,“ míní ministryně. Stabilní! Jo, stabilně roste a jde do kopru (to první je dluh, to druhé rozpočet).
 • Zase se někomu přihodila myšlenka… Ministerstvo vnitra chystá nový zákon. Občanský průkaz by nově měly mít děti již od šesti let (iRozhlas). Hele, proč rovnou nenastřelit čip už v porodnici a je hotovo…
 • Zajímavej článek (NaVolnéNoze) – Práce ve vlaku. Jako některé myšlenky z toho se mi libí, hodně líbí, a je to k zamyšlení. Protože já taky ve vlaku udělám dvakrát tolik práce než doma (a to není sarkasmus a odkaz na pravidelná zpoždění…). Ukládám si.
 • Hele, mýto. Teda brány. Článek výborně ozdrojovaný, takže: Ještě nedávno stát sliboval, že mýtné brány nebudou měřit rychlost. Teď změnil názor (Euro). Pecka.
 • A už jen do pohody článek. Ke čtení k vínu. Prostě (NaKonciBrd) žije Chomátě, Kotrmelína a Karel Hála (ech, pardon, Jirka!!! Ono se mi to plete). Bilanční článek po roce od zdrhnutí z Prahy do Brdele. Moc pěkný čtení, pohladí. Mám to stejně, už jen ta rekonstrukce chaty mi chybí.
 • Jo a pro pobavení ještě Vodafone. Vodafone odstraňuje háčky, ukázal nové neomezené tarify (Novinky). To “odstranění háčků” spočívá v tom, že si můžete objednat tarif s neomezenými daty za lidových 1200 :D To není překlep. Ono teda to je – tarif za 799, s podmínkou pevného internetu doma za 399. Ale co už. Šašci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *