30/10/2019 – Semafor, jednoduché vláčky, zpětný rodičák a přidáme kantorům

 • Dneska teda fakt nášup, tak si dáme na úvod něco historie pro tento den: 1991 – schválen zákon o televizním vysílání, který zavedl rozlišení na veřejnoprávní a soukromá média. Bylo založeno divadlo Semafor (1959). Narodil se Standa Gross (1969). Zemřel Neprakta (2011). Svátek má Tadeáš. A v Rusku je Památný den den obětí politických represí. Uf.
 • Kabelky: V kauze BIS chce žalobce pro Nečasovou tři roky vězení. Soudkyně povolila jako důkaz odposlechy (iRozhlas). Postupuje to rychle…
 • Nebudeme výjimky zneužívat, tvrdilo loni vnitro. Teď ministerstvo tají informace, jež Úřad vlády zveřejnil (iRozhlas). Jo, stošestka. To je zlo. Ale klid, právě se projednává omezení a vykuchání toho zákona, tak bude brzo klid na práci.
 • 60 let slaví divadlo Semafor. Přesně před 60 lety byla premiéra Člověka z půdy, v mnohých parametrech dosud nepřekonané představení, ačkoliv třeba taková Kytice je taky skvost. Gratuluji, Pane Suchý! (iRozhlas) Semafor slaví 60 let. Jedno z nejslavnějších divadel 20. století proslavila inscenace Člověk z půdy
 • Doporučuju vyhynout, jinak tu planetu nezachráníme… Zase jedna studie: Stejná uhlíková stopa jako konzumace masa. Některé typy inhalátorů uvolňují skleníkové plyny (iRozhlas). Hele, já se asi velmi rád budu dusit, když to planetě pomůže… Idioti, ale fakt už… A ne, nahrazení inhalátorů s tím zlým plynem za práškové není řešení, teda je – pokud chcete zabít co nejvíc astmatiků. Zkusím to nějak stručně popsat: když se dusíš, ty vole, tak potřebuješ dejchat (šluknout si plyn), ne zkoušet vdechnout Persil, ty vole!
 • Zase se jednalo o zvýšení daní (a na to navázaném rodičáku). Musím ocenit životní výkon poslance Stanjury – dvě a třičtvrě hodiny v kuse! To už nejsou obstrukce, to je na Thálii! (Steno) Hele, ale vono to bylo dobrý, fakt že jo!
 • Účel splněn, ani dneska se neschválilo. Souhrn a video na (Novinky) – Vyšší rodičovská nejistá. Poslanci se k ní kvůli hádkám o daně zase nedostali. A překvapivě drsné zhodnocení na (iDnes) – Vláda opět nedokázala prosadit vyšší daně. Narazila na tuhý odpor opozice. Tam je super fotka :)
 • Senát vrátil poslancům novelu zákona proti politickým trafikám, je podle něj zbytečná (Novinky). Věcné připomínky chápu, ale daleko víc souzním s “druhým plánem” mezi řádky – už je pozdě, nemá už to cenu :)
 • Vesmír. Takhle se ze šutru stane planetka – Fotografie z dalekohledu VLT udělala z planetky Hygiea trpasličí planetu (VTM). Fakt zajímavý, sice k ničemu, ale zajímavý!
 • A na dobrou chuť a zažívání jednu 50 tisíc let starou mrtvolu. (Tiscali) Bakterie pračlověka Ötziho naznačují, proč jsme nemocní. Rozbor mikroflóry, zajímavé. Sice bez konkrétních závěrů, ale zajímavě.
 • Žebříček Doing Business (World Bank): ČR se posouvá o šest příček níže na 41. místo. Hlavní problémy: byrokracie (administrativa s podnikáním, získání stavebního povolení) a pomalé soudy. Lépe se podniká např. i ve Rwandě či Ázerbájdžánu. To si asi na iDnes nepřečteme, tak jen (TW).
 • Nedají si pokoj. Po totálně dojebané poslední sérii GoT si to chce HBO vylepšit novou sérií. Ach jo. Takže: Rod draka. HBO natočí seriál o dynastii Targeryenů, chce navázat na celosvětový úspěch Hry o trůny (iRozhlas). Heat is coming…
 • Hlavně jednoduše… Ministerstvo radí, jak od prosince koupit jízdenku na vlak. Návod má šest stran A4 (Aktuálně). Netuším, kdo to psal, ale i zadarmo je drahej. Neskutečný paskvil (o tom návodu mluvím).
 • Přehled vlastníků českých médií vyšel na (Aktuálně). Hele, tohle je dobrej referenční manuál. Ukládám si, bude se hodit.
 • Dáme Andyho, spíš ale pro formu, než že by to bylo nějak důležité – Zveřejnění dopisu k Babišově možnému střetu zájmů? Evropská komise už podruhé požádala o odklad (iRozhlas). Nedáme, počkejte, nedáme, ale tak počkejte, no…
 • Zase se bude reformovat policie, nebo možná taky ne. K chystané akci “Kulový blesk 2.0” jen – Šéf žalobců Zeman k reformě protimafiánské centrály: Nejdřív se to musí projednat s policisty (iRozhlas). Tohle nekomentuju, neb tomu už naprosto nerozumím.
 • Už se perou. Ach jo. Takže bukanýři – Piráti se do sebe pustili urážkami. Spory bobtnají (Novinky). Nevadí mi, když vede stranu sociopat, teda v tomhle případě, ale ty mediální výstupy byste mohli zvládat líp, kucí…
 • A hele, nakonec to není (schválení zvýšení daní) tak kruciální! Šílena se nechala slyšet, že víceméně o nic nejde a rodičák kdyžtak vyplatí zpětně! (iDnes) Na mysli mi tanou dvě otázky – z čeho a kdy? Ale, jak se říká, slibem nezarmoutíš, Alenko, že? Tady je taková nepěkná, ošklivý, zlá věc – zdalipak nejde o mírnění vášní, neb už některým začalo docházet, že za odložení zvýšení rodičáku může ANO a ne opozice… Takže: Vyšší rodičovský příspěvek by rodiny dostaly i zpětně, ujišťuje Schillerová.
 • Učitelům přidáme 20, 15, 10 %! Ok, takže 8 %, do tarifů, plníme sliby! Strašná fraška, ale on to kluk z Plagatu nějak okecá, že ano. Hrdě na (iDnes) Učitelům přidá vláda 8 procent do tarifů, ruší povinnou maturitu z matematiky.
 • A ruší povinnou maturitu z matematiky! To vydrželo dlouho…
 • Zvířátka dneska nenalezena, musí vám stačit ovce níže, sorry jako.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *