08/11/2019 – Reverse charge, opisoval, zase Černošice a štěně s vorlem

 • Historické okénko, dneska krátké. V tento den:
  • Slavnostní otevření dálnice D2 (1980), bez komentáře, za tohle Ťok nemůže.
  • Kalda se stal předsedou KDU-ČSL (2003),
  • Svátek má Bohumír.
 • Obušek Ondráček Opisoval. KSČ fakt dělá vše pro to, aby se nám ti jejich soudruzi nepletli se soudruhy z ANO. Tripple O, to už si zapamatuje každej. Komunista Ondráček v disertační práci opisoval, potvrdila Univerzita Palackého v Olomouci (iRozhlas).
 • Rozhovor s blond plejtvákem. Je to rok od zahájení kauzy Czech Tourism, ale mluví tam i o dalších věcech. Stavební zákon, finance pro neziskovky, střet zájmů majitele (ta část je obzvlášť záživná), audity. No prostě všechno. Dlouhý rozhovor, ona nic, ona svatá. Dobrej kádr. Takže: O rezignaci neuvažuji, svědomí mám čisté, říká ke kauze CzechTourism ministryně Dostálová (iRozhlas).
 • Úřední agendu si Češi v budoucnu vyřídí elektronicky. Sněmovna schválila zákon o právu na digitální služby (iRozhlas). Pán Bůh s námi a zlý pryč…
 • Národní hrdinka Benešová odvolala šéfku plzeňských žalobců Zelenou (Novinky). K tomu nemám informace, data, nic, takže jen pro referenci.
 • Něco z archivů na Klatovsku – Husákovy děti šokovaly komunisty. V průzkumu zmínily americkou armádu, zakázané rádio i chartu (iRozhlas). Zajímavé čtení. Snad bude časem k dispozici celá ta složka.
 • Vlajková loď Al Čaponeho vyplouvá – Evropská unie umožní Česku spustit daňový systém reverse charge. Pro jeho zavedení ale chybí legislativa (iRozhlas). Akorát teda přístav se ještě buduje, možná vypluje časem. Času dost – dva roky, pak se to zase bude měnit. Nám to potrvá ještě rok, spíš rok a půl, takže snad alespoň půl roku bude platit něco, s čím se Andy prsí už asi tři roky. Hm. Jsme schopný národ, jen…
 • Mrtvá zvířátka: Srna index: řidiči v autech srazili zvěř na každém šestém kilometru silnic v Česku (iRozhlas). A mě zabanovala půlka twitteru před dvěma lety za #srnaGate… Kde šlo o fór a žádné mrtvé… No nic…
 • Černošice, zase už: Poslední možnost, jak zasáhnout do Babišovy kauzy. Nejvyšší státní zastupitelství zvažuje žalobu (iRozhlas). Hele, ono je to asi fakt jedno. Ale zástupce by si měl začít dávat pozor na mejdlo v sprše. Známe to…
 • Bílej pasažér na tramvaji. Jo, labuť. Jo, žije. A pochopitelně v Brně. Je z toho i video (píšou tam “seskočila”, podle mě s sebou flákla jak vrchní velitel po sedmi panácích). Na Brno dobrý! VIDEO: Labuť cestovala na střeše tramvaje, seskočila až na červené (iDnes).
 • Mašíblové. Domobrana a mobilizace na 17.11., kdy podle nich proběhne Majdan v ČR. Souhrn na (Hlídací pes). Ona to je prča, než člověku dojde, že tihle magoři s IQ na úrovni pokojové teploty, mají nejen volební právo, ale i zbraně… Strašný. Ale fakt moc.
 • Vláda dbá na naše zdraví! Proto Ája hodila vidle do domácích pálenic (hnití ANO už v příštích volbách Moravu nepotřebuje) a ještě se tím chlubí na Twitteru… Že prej metanolová aféra. Alenko, těch 50 litrů pro sebe a kamarády nikdo pančovat nebude… Ty seš opravdu prostá, že jo? Stručně na (Novinky) – Vypálit si doma trochu alkoholu bez daně? Česko to blokuje celé EU.
 • Krátká reportáž a medailonek Petra Pavla na (Aktuálně). Přijde mi to fajn, hradní Ovec z toho chyt amok a krásně vytrhl z kontextu (citoval jen půlku). Něco mi říká, že volby se blíží. (a ta citace, dáme to celé (kurzívou to, co použil Ofčáček) – “Nejsem na to hrdý, byl jsem mladý a plně odchovaný komunismem. Neznal jsem lidi z disentu, navíc v armádní knihovně jsme samizdat moc neměli,”)
 • Hele, štěně! A mělo na zádech orla… Takže Lítáček (dle vzoru Plaváček). Čistokrevný dingo, unikát. Štěně unesené orlem a nalezené na australském dvorku může spasit celý psí druh (ČT). Když tak koukám na ty fotky – vždyť to je jasná shiba! Sakra, mám doma dinga… :)
 • Filmík na závěr, 1989: Z dopisů psaných přes železnou oponu (JSNS). 45 minut to má, je to primárně pro školy jako výukový materiál, takže ne zrovna akční záležitost, nicméně to je dobrý! Historický záběry (prakticky jenom ty), nějakej ten voiceover, hodně silnej dokument. Hrubě dopo!

A klasicky somring :) Ano, můžete mi za tohle koupit kafe (za $4, to fakt není Starbuck) jako gesto podpory. Ten cíl – do konce listopadu mít 79 patronů – nějak nevyšel. Aktuální počet je: 53. A stejně píšu dál. Myslel jsem, že když to neprojde, budu mít víc volného času, neb se na tohle vykašlu. Nevykašlal jsem se a jedu dál. Stojí mi to za to i bez toho “šíleného zisku” z Patreonu… 😈 No, ale podpora potěší…

Staň se mým patronem :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *