07/11/2019 – Bu-Bu-Benešová, Ájo, padá ti to (asi vítr), Černošický game over a prezident vlevo v dole

 • Historické okénko, v tento den:
  • Měla premiéru Hubička (1876). Jde o operu od Smetany, nikoliv o něco od Foldyny.
  • Vypukla Velká říjnová socialistická revoluce (1917), vyšlo to takhle pěkně na listopad, čímž bolševici překvapili zkostnatělou carskou vládu… (a dál to znáte, nebudu opakovat klasiky)
  • Narodila se Helena Zeťová (1980). Hergot, 39 jí je a furt taková kočka, to je neuvěřitelný!
  • Zemřel Jan Skácel (1989), Alexander Dubček (1992), Petr Haničinec (2007), Karel Štědrý (2017) a Leonard Cohen (2016).
  • Svátek slaví Saskie (všechno nejlepší nesmrtelné madam Burešové přeji!) a ještě další dvě německá jména, která prostě nenapíšu bez fraktury všech prstů ani za střízliva. Willgeforia, Wileleredd, Engelberof, Elnded… Ne, fakt to nemá cenu, vzdávám to.
 • A bu-bu-budeme se bát. Národní Hrdinka Benešová (aneb – jak je důležité míti Benešovou) v praxi – Postup Benešové může vyvolat strach, kritizují ministryni kvůli kauze Postoloprty státní zástupci (iRozhlas). Máňa jede! Co to říkala o nezasahování? Ech, kde ty loňské sněhy jsou…
 • Ministerstvo zhoršilo odhad růstu ekonomiky v příštím roce na dvě procenta (Novinky). Ale to nám to pěkně padá… Bude líp? Tohle je průser v ráži desítek miliard. Rozpočet počítá s příjmy podle předchozího odhadu, na tom jsou postaveny výdaje a schodek. Sice se může zdát snížení výhledu o 0,3 % jako detail, ale ono ne. Tohle může z plánovaného schodku 40 miliard udělat 60 miliard, jen to fikne. A klidně i 80. Rezervy totiž nejsou, ty prožrali letos. Ty poslední rezervy.
 • Včera schválený daňový balíček (Nikdy nebudeme zvedat daně! Nikdy! Nech si to všici zapametajů!) se střetává s realitou. Takže Sazka – Sazka nevylučuje zdražení Sportky (Novinky). No tak aby ne, když ti lumeni zvedli zdanění loterie (ne automatů, loterie!) z 23 na 35 %.
 • Hele, zase Bureš a koně. Teda jako bílý koňové. Prostě zase rodina. Zase ochcání pravidel. Ale (říkám to předem) zase zcela dle litery (nikoliv ducha, ale na to sere bílej čáp) zákona – Babiš využil rodinu jako bílé koně při nákupu pozemků, na které neměl jeho holding nárok (Seznam Zprávy). Přišel s tím (Deník N, paywall – jo, mají tam paywall, tak holt jen zmínka). A takhle si tu žijeme. Nasrat jako…
 • Zase Bonzačka. V (Seznam Zprávy) si dali práci a počítali s daty z Účtenkovky. Sranda. Hodně velké štěstí v loterii, na kterou se vrhli profíci s roboty. Tři hráči v Účtenkovce vyhráli přes 300 cen. Klekánici je to jedno. A furt mi nevěří, že ta její lotynka jde očurat robotem. Tsss… To je teda důvěra. Si myslíš, Ájo, že ochcat pravidla umí jen tvůj majitel? Tak naivní, či věřící, snad nejseš, no ne? Citace: „Rozhodně odmítám spekulace, že by existovali nějací roboti, kteří by chrlili účtenky,“ říká přesto Alena Schillerová. Tak buď je fakt naprosto slepá, nebo blbá. Nic jiného nedává smysl.
 • Nálezce na Rychnovsku objevil bronzový meč starý přes 3000 let. ‚Stále je ostrý,‘ říká archeoložka (iRozhlas). Tohle je nahrávka na smeč, nelze jinak – Píše se rok 5019 a nálezce objevil kosterní pozůstatky poslance Volného. Stále je tupý, oznámil archeolog. (ano, levná sranda, to jméno jde doplnit libovolně)
 • A staví se láfka! Do Tróje! Za 128 mega. A bude sklápěcí. Teda jen zábradlí, ne celá. Ty vole jako – za ty prachy bych tam postavil svépomocí da Vinciho viadukt ze dřeva a při povodni jej chodil podpírat vlastníma rukama. 60 let. Mi z nich asi už fakt jebne. Bude širší a při povodních se sklopí její zábradlí. Začala stavba nové Trojské lávky (Aktuálně)
 • A komáři. Oni se toho Falmerova nápadu (před prázdninama to bylo) nevzdali! Ať novináři ČT a ČRo zveřejňují své majetkové poměry, navrhli komunisté (Novinky). Víš co, rudej noku? Víš, viď? Tak poklusem…
 • Podle ČNB jsou ty prognózy ohledně HDP ještě dramatičtější. To bude takovej průse, Ájo, ale takovej…
 • Naposledy Černošice: Ministerstvo ke kauze Babišova střetu zájmů: Nic se přezkoumávat nebude, není důvod (Novinky). Ještě to tak, riskovat nějakého aktivního úředníka… Hele, co jsem říkal? Inu, jak je důležité míti Benešovou. Že jo, teta?
 • Šílena dala rozhovor (PL). Jo, odkazuju na to, protože je to autentické kňů. A pěkný titulek: Neziskovky? Udělám pořádek! říká Schillerová. A popsala scénu s Babišem. Se mi strašně líbí, jak už se naučila odpovídat přesně dle profilu média, pro které kvoká. Tady je to naprosto přesné.
 • Ošklivej (Podnikatel), oni to tam sečetli a mají i další ošklivá čísla. To se Dolores líbit nebude… Účtenkovka funguje 2 roky, daňové poplatníky zatím stála 172 milionů korun. Drobný…
 • Mlhoš opět lhal. Tentokrát v TV Jaromíra Soukupa (jinam už tu trosku nezvou, všude jinde mají HD kamery, šlo by tedy o hanobení hlavy státu). Takže: Prezident Miloš Zeman popřel, že by pozval krymské Tatary na oslavy státního svátku. Samotní Tataři ale dříve potvrdili, že dostali pozvánku přímo z Hradu a dokument zveřejnili. (Minuta, Deník N)
 • Rýmařov a okolí – bacha! Nějakej magor vám tam tráví psy! Nástrah se už našlo hodně, tak doporučuju preventivně košík, nebo neustálý dozor! (Polar)

Ano, můžete mi za tohle koupit kafe (za $4, to fakt není Starbuck) jako gesto podpory. Ten cíl – do konce listopadu mít 79 patronů – nějak nevyšel. Aktuální počet je: 58. Myslel jsem, že když to neprojde, budu mít víc volného času, neb se na tohle vykašlu. Nevykašlal jsem se a jedu dál. Stojí mi to za to i bez toho “šíleného zisku” z Patreonu… 😈 No, ale podpora potěší…

Staň se mým patronem :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *