06/12/2019 – Psychopat, zemědělská ignorace, Hradní nezasahování a už se perou…

 • Hlášení o zpoždění: tento týden to nějak nešlo, “rýmička”, jsem taky jenom člověk.
 • Historické okénko, v tento den – dneska na Wikipedii :-)
 • Dneska se psychopat Michálek vytáhl s koncovkou, po předchozích vyjádřeních, že TOP09 musí zaniknout, trumfoval prohlášením, že Kalousek musí zmizet z politiky – Kalousek svou pověstí blokuje postup opozice proti ANO a měl by odstoupit, řekl Pirát Michálek (iRozhlas). Jen připomenu, vy vole, že Kalousek už ve 2016 říkal, že klidně nebude kandidovat, pokud by byl překážkou koalice stran proti ANO (Aktuálně, 2016, a vono prd) a několikrát to zopakoval i letos (Aktuálně, a můj 17/06/2019).
 • Bude to klouzat jak namydlenej pirát – Silnice pokryje ledovka, varují meteorologové (Novinky). RIP D1, RIP silničáři…
 • Hezké. Interní pokyn pro úředníky vydalo MinZem (zemědělství, ne Zemana, toho není “min”). Stručně řešeno, úřad lesní panny, teda Tomana, říká: serte na audit, proplácejte majiteli ČR dotace i nadále. Nevěřil bych, ale je tam kopie toho dopisu – Nový dokument: audit ignorujte, Agrofert nevyřazujte (Respekt). Tak já vám už tak nějak nevím. Defenestrace?
 • Jo, přesně tohle Andy potřebuje – Ze sporu Michálka s Kalouskem se stala otevřená válka plná emocí (Novinky). Blbci. Všichni oba.
 • Sněmovna v prvním čtení podpořila zákaz množíren zvířat (Novinky). Hurá! Oh, wait, ten zákon je úplně na čubu, omlouvám se za drsnější výraz. Zavádí něco, co chovatelé už dávno dodržují (a množírny na to serou), a přidává sankce, které dopadnou tak akorát na chovatele, co budou mít blbě razítko (a na množírny nijak, neb kde není žalobce a evidence…).
 • Češi jsou téměř třikrát méně produktivní než Němci, lepší jsou už i Slováci. Plán, co s tím, se stále hledá (iHned, paywall). Tak jako třeba, já nevím, makat? Aha, inspirace makáním Budelípa, tak to už chápu…
 • Zvířátka! Tajemství Labských pískovců. Vědci našli v Českém Švýcarsku nové druhy netopýrů (Deník). Netopýr obrovský, rozpětí až 46 cm. Hergot, to by mi pomalu mohlo transportovat psa! Drsná myš od letectva teda!
 • KSČ vyslalo jasný “bubu” signál via mluvící vagina – Grospič z KSČM: Babišovy svěřenské fondy v rukou osob blízkých nemusí budit zdání objektivity (iRozhlas). Asi budou něco chtít. Ale bylo to jen něžné varování, na závěr zaznělo: „Myslím, že se premiér Babiš snaží rozhodovat ve prospěch České republiky a ne Agrofertu,“ dodal místopředseda KSČM a předseda sněmovního Mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič.
 • Daleko ošklivěji a drsněji shrnul dění posledních dní pro (Aktuálně) David Klimeš – Auditovaný Babiš – tragédie o třech dějstvích s neznámým koncem. No jo, ale Klimeš jaksi není ve vládní koalici, na rozdíl od KSČ, že ano…
 • Senzační triumf Ledecké. Na lyžích poprvé vyhrála sjezd Světového poháru (Lidovky). Takže k těm třem halám pro Sáblíkovou přibude i zastřešená sjezdovka pro superobří slalom s celoročním provozem, chápu.
 • Hradní strašidlo se zase rozhovořilo – Prezident Zeman nepočítá s abolicí pro Babiše. Bral jsem ji jen jako prevenci, uvedl (Lidovky). Je to výcuc z rozhovoru pro Stranický tisk. Nejšílenější je z toho část: „Kdybych to téma neotevřel, tak nemohu vyloučit, že by nejvyšší státní zástupce posunul tento případ k obžalobě. Nemohu to vyloučit, neříkám nic jiného. Nu, takže jsem to udělal jako určitou prevenci.“ Prezident republiky se přiznal k přímému a vědomému nátlaku na státního zástupce Zemana Šarocha (opraveno dodatečně, se mi pletou…) v případě trestního stíhání premiéra. A nic, vážení, a nic se neděje. Defenestrace je málo…
 • Hjundaj Kóma Elektrické. To bude trhák… Česko vyrobí svůj první elektromobil. Na jaře 2020 vyjede z nošovické linky Kona Electric (Lidovky).
 • Stranický tisk přináší šokující odhalení – geniální systém EET, který nelze obejít, hacknout, podvést, lze obejít, hacknout, podvést… :D Ne že bych to neříkal už několik let, ale co už – Jak se podvádí na EET: účtenky se smyšleným kódem i snižování tržeb (iDnes). Zachycené případy jsou jen a pouze takové, kde došlo ke znatelné změně najednou. Kdo to dělá s rozmyslem, zvolna a něžně, odhalení se bát nemusí. A je líp.
 • Rozhovor s Ditou. Talentovaná kuchařka a myslitelka: Jídlo uvařené s láskou. Láska se nedá připálit. Kulinářská star Dita Pecháčková: Synovi uvařím, co chce. Jsem obětavý otrok (Deník). Sdílím ze soucitu s Márou Prchalem. Já mít tohle doma, tak asi taky dělám pro Andreje. 24/7.
 • K experimentu na Patreonu se dostame příště :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *