03/02/2020 – Důchodová reforma nebude, Ája odpovídá, SPD o přepisování dějin a rozfrčet ve schodku

 • Takovej klidnej den, to si musím hýčkat! V paměti. Skoro nic zajímavého v tisku neproběhlo.
 • ÚHOS hodil vidle do tendru na sytém vyplácení dávek ministerstva práce a sociálních věcí, rozhodnutí je pravomocné. Moc tomu nechápu, MPSV vyřadilo vítěznou firmu, protože nabídla “příliš nízkou cenu” (iRozhlas).
 • Jedna z vlajkových lodí Vlády pro lepší Česko potopena. Klekánice uznává, že Důchodovou reformu už nestihneme (iHned, paywall). Měli na to málo času, ve vládě jsou teprve 6 let a může za to Kalousek, jak jinak. Celkově hodně hutný rozhovor, dělat výcuc nebudu, nemá to cenu. Ale má tam klimakterický diblík krásnou fotku, jako obvykle. Teda jako kompozicí a provedením.
 • A hurá! Kolovratník to prosadil! Nejpalčivější problém našich železnic vyřešen! Přejmenování za 6 mega – Zapomeňte na Správu železniční dopravní cesty, je tu Správa železnic (ZDopravy). Nejveselejší na tom je ta debata na Twitteru, kde náš dopravní expert zjistil, že vůbec netuší, od kdy to přejmenování platí. A to pro to nejen hlasoval, ale taky to navrhl… Jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla, že ANO…
 • Pofidérní spolek adorující bývalé estébáky, konfidenty, komunistické policajty a jiné přisluhovače režimu bude asi brzo přejmenován na Spolek předsedy špekáčka. Alespoň tak mi to přijde z auditu těch “bojovníků za svobodu” – Místo připomínky odboje špekáčky či mimořádné odměny. Vodičkův svaz prověřuje i finanční úřad (iRozhlas). Připomínám, že tohle vyžrané prasátko vyznamenal i soudruh rezident a ten spolek má schválenou dotaci i na letošní rok. Po-ho-dá…
 • K Čapáku jen stručně – Kauza Čapí hnízdo: Šaroch nebude znovu žádat sněmovnu o vydání Babiše, není podle něj důvod (iRozhlas). Aktuální vydání platí stále.
 • A rozfrčet – Státní rozpočet skončil ve schodku 28,5 miliardy, oznámila Schillerová (Novinky). Nutno od toho ale odečíst rozfrcaných 18 miliard z rezerv (FNM), takže seš docela v prdeli, Alenko. Výsledek je schodek 46,5 miliardy. V době růstu. A, dle slov ministryně samotné, byly daňové příjmy o 58 mld lepší, než počítal rozpočet. Hlava mi to nebere, prostý selský rozum mi říká – kdyby se nestal tenhle zázrak, tak je sekera -104,5 miliardy? Alenko, Alenko…
 • Ale von je to dneska samej zázrak – “Stal se přírodní zázrak.” Rychetský už neuvažuje o předčasném konci ve vedení soudu (Aktuálně). Prostě chce přežít Zemana. Což není až takový problém… A i s Lex Babiš prý pohne.
 • Trocha matematiky a klasického češství – Mýtná záhada? Na stejném úseku se nově platí různé částky (Deník). Muhehehe.
 • A nějaká ta záhada – Gigantický australský lovec si tajemství střeží dál. Nepomohla ani tučná odměna (Deník). Ne, žádná záhada, jen prostě krásný příklad click-bait titulku. Ani na to neklikejte, jen se mi to líbilo.
 • Teď prosím virbl! A fanfáry! Politici se masově podílejí na falšování historie, myslí si europoslanec SPD Ivan David (iRozhlas). Poslanec SPD! Si myslí! Ivan David myslí! O falšování historie mluví a myslí(!!!) Ivan David ze Strany Přátel Demence! Budu teď hodně nekorektní, ale tohle je prostě jako by Pepek Vyskoč diskutoval o teorii strun se Stephenen Hawkingem…
 • Lidovci končí – Zdechovský chce do vedení lidovců. ‚Jsem schopen se domluvit,‘ říká k možným koalicím (iRozhlas). Zdecho je sice schopný se domluvit, ale jaksi nemá s kým… Smutný rozhovor.
 • Další smutný rozhovor jsem dneska vedl s ministryní financí… Jelikož není schopna to udržet v jednom vlákně, tak si holt musíte kliknout a všechny ty 4 odpovědi (a reakce na ně) prokliknout. Je to na (Twitter).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *