06/01/2020 – Stavební zákon, manipulující Klekánice, druhej audit a žervé

 • Začneme koncerty. Naprosto genitální článek vyšel na (Aktuálně) 60 koncertních tipů na rok 2020: Přijedou Nick Cave, Thom Yorke nebo Guns N’ Roses. Jako jo, byl by to dobrý počin, ale ono to je rozděleno na 60 stránek! 60 stránek, na každé jedna fotka a odstavec textu. Něco tak šíleného jsem neviděl ani na Živě, a to je co říci!
 • Trošku se nám oteplí, na leden naprostá klasika, že jo… Teploty vystoupí až na 10 stupňů (Novinky). Opakujme si: žádné oteplování neexistuje!
 • Mýto – Výběr mýta v Česku vloni stoupl o 1,2 procenta, dopravci zaplatili státu necelých 11 miliard (Lidovky). To je ten rekordní růst, o který se zasloužil Faltýnek, když si sám vzal mandát a zachránil Ťoka. To jen abychom na to nezapomněli…
 • Zase se perou – ČSSD a ANO se přou o nový stavební zákon. Podle vnitra bude stát až o 30 miliard víc, než odhaduje Dostálová (iHned, paywall). Kdyby se raději diskutovalo o tom, že tenhle zákon (co si napsali developeři na míru) je paskvil jako celek, bylo by to lepší. Ostatně nějaké odhady rambovelryby Dostálové jsou tak nějak na úrovni Sybily Trelawneyové (když už teda jedeme ve vládě toho Harryho Pottera, že jo).
 • Klekánice si nedá pokoj. Včera i předevčírem jsem jí rozšlapal bábovičky ohledně “privatizačního fondu” (celé zde: Tak jak to je s tím “privatizačním účtem”?), dneska zase další “ale to přeci tak není, my to nevěděli!”. Víš co, Alenko…? O 16 miliardách do rozpočtu od podnikatelů jsme předem nevěděli, říká k novým pravidlům vrácení DPH Schillerová (iHned. paywall). Opět krásná fotka. Opět jedna lež na druhé. To není ministryně financí, to je ulhanej narcis se sex-apealem mikrovlnné trouby, co si myslí, že je femme fatale… Ano, jsem zlej, ta věc si to zaslouží. Zcela výjimečně sdílím celý ten rozhovor, jako obrázek.
 • Prej dorazil druhej audit (píší Neovlivní), prej to není finální druhej audit (píše iRozhlas). Bába aby se v tom vyznal… Že tam bude střet zájmů, to je tak nějak jasné, ať už jde o jakoukoliv verzi. Že na to sere Bílej čáp, to je jasný taky.
 • Poslanci chystají karanténu pro končící premiéry. Museli by se vyhýbat třeba Číně a Rusku (iHned, paywall). Hele, to brzo! Ale tak jako – naše klasika, nikoho to nenapadlo, tak řešíme zpětně. Tady jde o Nečase. Co bude dojednávat Bureš, to je ve hvězdách.
 • Dneska se klimakterický diblík nějak rozhovořila, asi má akutní nedostatek fotek v časopisech… Takže ještě (SeznamZprávy) – Co brzdí to, aby se snížily daně? Trabl s živnostníky, říká Schillerová. Dlouhý rozhovor. Doporučuju k přečtení. Na lačno.
 • Pojďte kecat a poslouchat – Věty jsou posbírány, začíná nahrávání. Mozilla Common Voice se učí česky (Lupa). Super projekt! Sám diktuju jak o život, přidejte se taky. Je potřeba sesbírat dostatečný počet vzorků pro vytvoření databáze pro rozpoznávání hlasu. Jeden příspěvek zvládnete za 30 sekund, je to jen 5 vět. Malý krok pro člověka, velký skok pro lidstvo. Tak šup!
 • Dáme zase Čapák, už je to evergreen, tak pro připomenutí. Jo, ta reklama za 300 mega, to bude asi to hlavní (zbytek se těžko prokáže), takže: ‚Bylo mu řečeno, aby byl shovívavý.‘ Jaká svědectví a důkazy má policie v reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo? (iRozhlas). Už aby to bylo za náma.
 • Sociální sítě dneska žijou projevem nějakého žervé na glóbech. Nebo tak něco. Souhrn máme na (Aktuálně) – Komik Gervais na Glóbech: O skutečném světě víte houby, tak si seberte cenu a táhněte.
 • Na (Aktuálně) dali takový pěkný žebříček, jak Agrofert trpí kvůli angažmá vrchního čerpadláře v politice – Babišův střet zájmů: Podívejte se na žebříček dotací, které dostává Agrofert. Taky bych chtěl takhle trpět…
 • Zimolatřesení v ČSSD – Zimola rezignoval na post jihočeského předsedy ČSSD. Přidali se i dva místopředsedové (Aktuálně).
 • A ještě jednou dotace via (Aktuálně), to už je normálně kampaň! Kdo čerpá nejvíc zemědělských dotací, co vše pohlcuje řepka a kolik jíme pesticidů.
 • Ocelová páteř Hamáček se pochlubil na Twitteru, že si s ním bude hradní mumie vytírat podlahu pravidelně, gratulki! (docela prča, když má ten tweet míň lajků než má odpověď, ve které je akorát animovaný gif…). Takže: Prezident Zeman se bude pravidelně scházet na obědě s Hamáčkem (ČeskéNoviny).
 • Zvířátka! Plzeňská zoo přivítala první letošní přírůstek. Je to samička šimpanze (Novinky). Vypadá dost překvapeně. Inu, Plzeň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *