07/01/2020 – Mynář, TI, Zdecho počítá a krndáme

 • Mám takový sen. A ne, není to “o čem sním, když náhodou spím” (ani když se narvu práškama na spaní). Prostě takový sen, co mám, i když nespím. Naprostá utopie. Sním o tom, aby naši volení potentáti nelhali. Nic víc. Prostě jen tohle – nelhat. No, je to jen sen. Lžou všichni, furt, ani poledne nedrží. Klekánice, Borovský, Superstar, Bureš, Hami, Lesní panna, Velryba dostálů, i ten Mlhoš na Hradě, všichni, napříč spektrem (jasně, i Piráti, Zdecho z KDU, všichni). Strašný. A mě už to nebaví. Ulhanej index aktuálně vede Šílenka, ale pořadí se mění každý den. Ach jo. Jak pravil kdysi Al Čapone – nasrat, jako! Tak jedeme:
 • (poznámka: předchozí bod je jediné, co jsem stihl a zvládl napsat sedmého ledna, pak nějak došla energie ke psaní dalšího. Takže jedeme zpětně)
 • Dlouho nebyl Mynář, že jo? Tak abychom nezapomněli – ‚Mynářův penzion‘ musel vrátit 975 tisíc. Úředníci proveřují i další dotaci na wellness centrum (iRozhlas). Hele, kdyby to bylo poprvé, ale to máš: rybník, těžba, nasněžování, penzion, druhá kauza penzion, atd. Aber das ist nich normal!
 • Perfektně fungující e-neschopenky měly pár drobných výpadků. Ale o nic nejde. E-neschopenky měly výpadky. Prý šlo jen o desítky ordinací (Novinky). Ono se to zhroutí až za pár dní, pohoda :) (tohle není hejt, jen taková věštba testera, kterej viděl, jak se to prakticky netestovalo na produkci)
 • Zlý, ošklivý Wagenknecht (jo, to jméno jsem musel zkopírovat, to nejde napsat zpaměti) je zase nehezký, zlá věc na našeho Řepkáče I. – Senátor Wagenknecht chce, aby banky prověřily úvěry Agrofertu v Německu a Rakousku (Novinky). Ono totiž – tam musí být uveden vlastník toho agročapího kolotoče. A jestli je, tak to nevypadá dobře. A jestli není, tak to vypadá ošklivě. Ještě (Neovlivní) – Úvěry pro Agrofert mají na stole centrální banky Rakouska a Německa.
 • Zkorumpovaná neziskovka/premiér, díl 247. (nebo tak něco, kdo by to počítal). Už je to u soudu. Smír nenastal, premiér trvá na výrocích o zkorumpovanosti TI (Novinky). Nic z toho, ale právničina hezká: „TI překročila určitou hranici, kdy se přímo podílí na politickém boji a sama užívá vůči žalovanému ostré výrazové prostředky, kdy ho označuje jako dotačního podvodníka, predátora a uvádí o něm, že krade,“ dodal advokát Al Čaponeho. Bude prdel to dohledávat.
 • Radovan Vávra pro (Neovlivní) napsal NIS 2.0. Hele, je to dlouhé. Je to drsné (zmiňuje třeba nutnost zvýšení odvodů OSVČ). Ale je to hodně dobré. Nemám s tím problém, takhle vyargumentováno OK. Doporučuju.
 • Zdecho se rozhovořil pro (Aktuálně). A neměl to dělat. Zatímco půlka internetu řeší jeho “počítání gayů a lezeb” ve straně, což je naprostá blbost (to řešit, myslel to jinak), v tom rozhovoru jsou daleko větší perly. Vypíchnul bych zejména jeho vztah k premiérovi (tak musím na něj být hodný, když od něj potřebuju pomoci) a další takové pasáže, za které by se nemusel stydět ani ocelová páteř Hamáček. Dojem z rozhovoru: sliz a hadr. I přes drsný titulek: Musíme Babišovi udělat to, co on udělal jiným, říká adept na šéfa KDU-ČSL Zdechovský. Tak tudy ne, přátelé…
 • Na fóru pirátů se jeden pirát dopustil fóru, když dal hlasovat o rozpuštění strany. Média tím ale žijí. No, dejte si tu frašku: Piráti hlasují o rozpuštění své strany (Novinky).
 • Stavební zákon, co si napsali developeři a blond velryba to jen podepsala. Odborníci upozorňují už víc jak půl roku, že to je paskvil. Jurica píše, že je to paskvil, už taky tak dlouho a přidává zdroje. Vnitro aktuálně zjistilo, že je to paskvil… 🤦‍♂️ Babišova priorita pod palbou. I podle vnitra stavební zákon výstavbu spíš ochromí (Novinky). Takže se obávám, že ten zákon projde.
 • Krnda se vrací. Tentokrát jako spisovatelka. S drsnou krimi z prostředí pražského magistrátu. Mrtvoly, politický boj, odvážná primátorka (nebo primátor, není z popisu jasné), proti které jdou všichni, včetně vlastní strany. Hele, ne, nedělám si prdel. Ona to fakt napsala a fakt to vyjde! V nakladatelství Mafra! (Ediční plán, strana 18). Když pán Bůh rozdával soudnost, Krnda asi zrovna stála ve frontě na sebevědomí. Potřetí.
 • Slovensko hlásí nízký průlet českého letadla – Audi s českou značkou jelo na Slovensku 213 km v hodině (Novinky). To budeme považovat za dnešní zvířátka, ok?
 • Vzpomínám na @Tapr20 – Téměř šestina Čechů trpí rámusem z ulice. Nejhůře je na tom Praha (Deník).
 • OSA čelí pokutě 10 milionů, vymáhala poplatky za TV v prázdných pokojích (iDnes). To je tak krásný, když mafie narazí a musí platit výpalné!
 • A dáme si fanatika. Financoval jsem islámské bojovníky, přiznal u soudu bývalý pražský imám (Novinky). A je na to hrdý. A jeho víra a “zákon” je nadřazen zákonům ČR. No, tak šup na létající koberec a hurá domů, ty šašku…
 • Milion chvilek se konečně inspiroval tím nejlepším z politického marketingu: Milion chvilek: Projedeme republiku křížem krážem, aby demokratické strany porazily Babiše (Novinky). Jako pěkné, akorát ty demokratické strany do toho házejí vidle strašným způsobem. Za poslední měsíc nepamatuju den, kdy by někdo z nich neútočil na jiného z nich (ano, Kaldo, na tebe se káravě dívám! (A Piráti, tamhle vzadu se přestanou šklebit, koukám i na vás!) (ech, Lidovci budou taky tiše, ano?)). Je to marný…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *