08/01/2020 – Čipy, cílové odměny revival, bordel v ČSSD a výjezdy

 • Tyhlecty resty… Tak jedeme.
 • Začala platit (zcela k ničemu) novela o povinném čipování. Psů. Zejména na vesnicích na to sere Bílej vořech. O dramatické situaci informuje (iDnes, premium! :D, jo, paywall). Pejskaři obcházejí zákon. Povinný čip stále nemá půl milionu psů. Proč je to blbost, to už jsem psal několikrát (zopakuju: je povinný čip, ale nikoliv jeho registrace, takže je to na nic).
 • O požárech v Austrálii (a invazních liškách) vyšel rozhovor na (Lidovky) s ředitelem pražské ZOO. Zajímavé čtení.
 • S jednotnými pravidly pro minimální mzdu ve všech státech EU začíná koketovat EK a píší o tom (iHned, paywall). Neznamená to, že by měla být všude stejná, pravidla mají “respektovat specifika každé země”, a jde teprve o záměr, ne návrh. A všechno je ve hvězdách. A tak dále. Ale dávám pro referenci, první zmínka.
 • Něco z vědy: Vědci objevili lidský mozek starý 2600 let. Již tuší, jak se tkáň mohla dochovat (Deník). Čtení je to zajímavé, akorát teda vědci ve skutečnosti netuší…
 • Mnohokrát Klekánice tvrdila, že jde o lež, že žádné “cílové odměny za doměření daně” nebyly. Mnohokrát byla usvědčena ze lži. Tak proč ne ještě jednou: Doměřte daň, dostanete 25 tisíc, slíbila finanční správa úředníkům. Podnikatel chce teď kvůli nim radši odejít z Česka (iHned, paywall). Cituji: “Zaměstnanci podílející se na kontrole ve firmě KBH dostali příslib cílové odměny při splnění mimořádného úkolu ověřování odpočtů na výzkum a vývoj,” potvrdila Eva Kostolanská, ředitelka právní sekce Generálního finančního ředitelství.
 • Ani v ČSSD ho nechtějí – Ministr Toman stále není členem ČSSD. Přihlášku přitom podal už před rokem (Novinky). Vysvětlení, že jeho přihláška (poslaná poštou) se ztratila, bych v tomto případě asi i věřil. Nejspíš ji poslal na adresu Babická 2329/2, Praha 4. A tam ČSSD nesídlí. Zatím…
 • Poslední dny se řešila zdravotní matrace pro Ratha a podobné důležité věci. Vyjádření vězeňské služby: Pseudokauza a blamáž, říká šéf vězeňské služby k výtkám, že má Rath v Teplicích úlevy (iRozhlas). Dávám jen jako ilustraci, že Andrej skutečně obohacuje ČR, respektive český jazyk. Ten termín pseudokauza se vysloveně vžil! (20100 výsledků na Google!).
 • Koruna posiluje. A to tak, že překvapivě. Ale ona s tím ČNB něco jistě brzo udělá… Euro za 25 korun? Posílení koruny překvapilo ekonomy (Novinky).
 • Nikdo to nečekal. Teda nikdo, kdo byl posledních 5 let v kómatu – Chci být šéfem KDU-ČSL, oznámil Jurečka (Novinky). Nevyloučil spolupráci s ANO (aby taky jo…), klasika.
 • A zase ty Černošice – Žalobci řeší dva podněty ohledně možného Babišova střetu zájmů (Novinky). Už dost, normálně, už dost! Normální člověk otevře skříň a má tam moly a maximálně jednoho, dva kostlivce. Andy otevře skříň a tam Kutná Hora – Sedlec
 • Surprise! Zimola může v ČSSD skončit i bez vyloučení (Novinky). Aby ne, když si založil vlastní stranu a chce za ni kandidovat. To je jak u blbejch na půdě. Hamáček zhasne… (světla! V Lidovém domě. Aby nedošlo k mýlce).
 • Horor: Pusťte mě ven, ozývalo se z domu zoufalé volání. Na policii čekalo překvapení (Novinky). Ano, papoušek :D A tím máme vyřešena dnešní zvířátka.
 • Ten titulek (a ani obsah) nemá chybu: „Prachy už na to máte, ne?“ Jak Babiš v regionech získává voliče (SeznamZprávy). Reportáž z výjezdu Slunka dotačního mezi prostý lid. Ostatně v posledních dnech si PR tým a fotograf mákli, jako už dlouho ne. Tydýt furt někde lítá, fotí se pomalu i s jabloní u cesty, to je nasazení! Spoiler alert: funguje to…
 • Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na pozici ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost najdeme na stránkách (Vláda). Je roztomilé, že inzerát, začínající: “Předseda vlády České republiky tímto v návaznosti na usnesení vlády č. 19 ze dne 6. ledna 2020 oznamuje rozhodnutí předsedy vlády o vyhlášení výběrového řízení” a za tím následuje podmínka: lustrační osvědčení. To nevymyslíš…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *