13/01/2020 – Partie, návrat Ušipleska, prozření Jaromíra a neodstoupí

 • Pondělí třináctého, Garfieldův zlý sen… :)
 • Začneme pěkně zostra, doslova kosa nostra. Al Čapone měl v neděli partii (tj. monolog přerušovaný nápovědou moderátorky) na Primě. Výcuc (té Partie! proboha) je na (iRozhlas) – Všechna čest, že shromáždili tolik lidí, které žene nenávist vůči Babišovi, říká premiér o Milionu chvilek. Andy, to není nenávist, to už by to dávno vypadalo jinak, to jen že ty a tvoje parta jste horší jak kobylky, máte (ano, vedeš) na krku takových kauz, že by to položilo i vládu v Bhútánu, lžete (tady tě dotahuje Klekánice), až se hory otřásají a celkově to vedete “po nás potopa” (teda, jak to sleduju, tak už spíš “ještě za nás potopa”). V článku dále klasiky – nic se vracet nebude atd.
 • Na Šumavě bylo slabé zemětřesení (Novinky) No, co jsem říkal? :) To byla skutečně blesková reakce.
 • Tak tento týden pro změnu “rušit RČ nebudeme”. Ono to bude zase za tejden jinak. Ocelová páteř dnes na (Novinky) – Hamáček se ještě nechce loučit s rodnými čísly. (mezi námi, ten se nechce loučit s ničím. nikdy. co kdyby náhodou…)
 • Taxi v Praze podraží, dosud lidové ceny čeká upgrade, aby chudáci taxikáři měli alespoň na benzín. Nástup za 60 a kilometr až za 36 korun. Praha zvýšila maximální ceny taxi (Novinky) to je +20 za nástup a +8 za km. Inu, taxikáři, Uber…
 • Očekává se tání. Teda na horách. A nebude to pěkné (ostatně 12 nad nulou v lednu, to je klasika, že?) – Katastrofa na horách. V teplém týdnu sníh odtaje a nový nepřipadne (Novinky).
 • Událost dne! Mašinka ČD i s vagónky dosáhla během testovací (už třetí!) jízdy nepředstavitelné rychlosti 200 km/h. Na předem vytipovaném úseku. Na kterém byla sama. Asi na minutu. Bouchalo šampaňské a Kolovratník nadšeně tweetoval. Správa železnic otestovala 200 km/h na české železnici. Vyšší rychlost nechce za každou cenu (ZDopravy). Tak se uklidníme…
 • Co zdražilo? Na tuto otázku odpovídá (iRozhlas) lakonickým – všechno. Podražilo bydlení a potraviny. Ceny zboží rostou nejrychleji za téměř osm let.
 • Ušiplesk se vrací! Traktorista nevylučuje vstup do politiky, už má i PR tým po vzoru Andyho, tak to vidím na hotovou věc. Jo a nejdřív vydá knihu. Šlachta si najal poradkyni na sociální sítě a nevylučuje vstup do politiky. Dopíšu knihu a rozhodnu se, říká (Enko, paywall). Zajímavé je, že píše tu brožurku s Josefem Klímou. Já už tomu nechápu…
 • Hele, taková blbinka – naskenujete si obličej, ve 3D, a ono vás to přidá do videa. Jo, ty slavný deepfake. Tak předem varuju, radši to nezkoušejte. Kdo ví, kam to posílá data a co s nima udělají… Přátelské varování. Internetem se šíří Doublicat. Stačí jednou kliknout a vytvoří deep fake gif s vaší tváří (Živě).
 • A dáme Jaromíra. To byla dneska pecka. Po té, co přes vánoce Jaromír Soukup Jaromíra Soukupa chválil Havla (a schytal za to shitstorm na FB), dneska to završil. Že už jako nemá proč dělat Týden s prezidentem, když prezident navrhl UrVálkovou (Twitter), no prostě psycho (zejména proto, že s tím prohlášením přišel až dávno po tom, co Zeman prohlásil, že nominaci Válkové stahuje). A ještě se to stupňuje, tak spíš myslím, že Mlhoš dostal nabídku od Novy, plánoval zrušit exhibice na Barrandově a Jaromír rychle přišel s protitahem (ostatně se šušká, že se Jaromír nějak nepohodl s Hraními loutkovodiči). No, ale co už. Týden s prezidentem stop, Ofce talkshow stop, Jaromír do Kavárny. Souhrn na (iDnes). Popcorn?
 • Kvalitní business model – Firmy z Agrofertu si platily reklamu na Čapím hnízdě. Potom zanikly (SeznamZprávy). Jo, furt to samé. Ale informace, že firmy zadaly reklamu na své jméno a během následujících měsíců jejich značka zanikla (včleněno do holdingu) je docela zajímavá. Inu – když na to máš…
 • Nikdy neodstoupím, nikdy! Z postu zmocněnkyně pro lidská práva neodstoupím, řekla Válková vládě (Aktuálně). Ale to víš, že jo. Ono je to vlastně děsně smutné, furt se domnívá, že jde o její členství v KSČ a nějaký článek. Ne, madam, jde o to, jak jste lhala letos. “Netušila jsem, kdo je Urválek”, no tvl.
 • Ale měla pravdu, dnes neodstoupí. Vláda to nějak nestihla probrat, nebo se ztratily papíry s programem, nebo tak něco… Vláda nakonec nehlasovala o odvolání Válkové z funkce zmocněnkyně pro lidská práva (iRozhlas).
 • A pozor! Agent vyhrál na Slovensku! Teda alespoň tak to interpretují lidé, co čtou akorát titulky – Došlo k “odepření spravedlnosti”, zastal se Babiše v kauze StB slovenský Ústavní soud (Aktuálně). O co jde? No, jen o to rozhodnutí Ústavního soudu z loňska, který vrátil kauzu “ňebyl som estébák” zpět krajský soud v Blavě. Odepření spravedlnosti znamená, že soud měl nejen uvést, že byla žaloba podána na nesprávný subjekt (Paměť národa), ale také dodat, koho má neagent žalovat. Nic víc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *