07/02/2020 – Fšude pivní DPH, zase vyfičel Kremlík, zmizel formulář a datle (jako kytky, ne vzor “sysle”)

 • Krátce k dění ve Středozemi – Jermanová a spol. říkali, že lže. Teď kvůli jeho zjištění přišla policie (SeznamZprávy). Jo, to je pořád o těch zakázkách na silnice. Kuchař, co řezal stromy a tak. Zajímavost – jsou v tom 3 miliardy, celkem. Šikovní hobbiti!
 • Aby trošku přešel humor, dáme pravidelnou dávku deprese z průzkumů – ANO neochvějně vede. Okamura ani Klaus ml. by neuspěli (Novinky). Tentokrát to je od Centra pro vytváření veřejného mínění. Holding 32 %. To SPD a Triko oscilují, klid. Ale mají pěkné grafy na Novinkách, to se musí nechat.
 • Ája a DPH jede. Takový mediální pokrytí neměly fóry na jednu surikatu už dlouho, tak třeba (Novinky) – Započítal jsem DPH na Starobrno jako na pivo. Lidé si utahují ze Schillerové. Pár dobrejch tam je. Jo a nejlepší – Áje se nelíbí ta tabulka s příklady DPH a informování o tom, protože, wait for it, je to manipulativní, kachna, fake news a vůbec. A komentář zakončila slovy: “A jaká jsou fakta?”. Hele, má milá, to je fór roku. Mistr přes manipulace seš tu ty, přes fakta tu jsem já, tak klid :) A ta tabulka je správně… (že bylo nefér tam dát nealko pivo? Sorry jako, fakta jsou fakta).
 • Bude fičák – Česko zasáhne vichřice, varovali meteorologové (Novinky). V neděli odpoledne a v pondělí furt. Bacha na zahradní nábytek a jiné lehké předměty (zahradní trpaslíky, vzrostlé stromy, traktor, barák a tak).
 • Souhrn poslední (zatím poslední…) vlny EET má (Podnikatel) – EET se dotkne dalších 300 tisíc podnikatelů. Jaké povinnosti mají?
 • Když se daří, tak se daří. A když se nedaří, zdrhá Dlouhý. Ten stavební zákon musí být skutečně něco neuvěřitelně kvalitního, když i tenhle etalon jánabráchismu se k němu najednou nezná – Hospodářská komora dává od stavebního zákona ruce pryč, říká Dlouhý. Kritiku o podjatosti odmítá (iRozhlas).
 • V Lidovém domě asi už losují, kdo jako poslední zhasne. Pardon, humor. Přežili exekuce, přežijou i návrh na zrušení, pochopitelně. K rozpuštění dojde až po příštích volbách (Hami už má určitě v šuplíku přihlášku do ANO. Vyplněnou). Ale vtipný to je – Podnět na rozpuštění ČSSD je na vnitru. Němec stranu soustavně poškozuje, řekl Hamáček (Lidovky). Stručně: podle toho právníka ČSSD mezi 2013-19 opakovaně porušovala práva a svobody členů strany a občanů ČR. Kupříkladu tím, že zrušila ze dne na den 17 místních organizací strany v Ostravě. (jo, to je ten exodus nepohodlných)
 • Změna voleb na jeden den asi nebude – Ministerstvo spravedlnosti nesouhlasí se zkrácením voleb na jeden den. Bojí se o hlasovací právo (Lidovky). Já se bojím spíš některých s hlasovacím právem…
 • A šup, Moskvič půjde na hodinu, ne jak se psalo včera, že bude strašit ještě dva měsíce – Ministerstvo dopravy přehodnotilo postavení odvolaného ministra Kremlíka. Výpověď dostal okamžitě (Lidovky). Zjistili, že se na něj nevztahuje zákoník práce, když je představitel státní moci. (ono to nebylo moc poznat, z toho jeho působení na ministerstvu, snadno se zdálo, že je tak akorát představitel holdingu, že ano).
 • Sám odejitý Kremlík na to reagoval na (FB) slovy: “Jsem rád, že můj právní názor na ukončení výkonu funkce ministra se dnes potvrdil 😀… to to trvalo…“. Hele, to už je asi nějaké hodně propracované dada, to už nechápu ani já.
 • Oddych – něco z vědy: Vesmírná observatoř Gaia se štěstím našla hvězdy, které ze Země nejsou vůbec vidět (VTM). Dvě hvězdy, pro úplnost.
 • A tady vidím potenciál pro desítky hackatonů (a PR pro toho, kdo tam přijde (ne, nebudu jmenovat, všichni víme)) – Úřady chystají stovky IT zakázek za miliardy (E15, paywall). Docela zajímavá drobnost – po tom průseru se známkama se má prověřovat všechno (přes Dzurillu a nějakej odbor IT architekta), takže čekáme zpoždění, a to značné. Dosud posuzovali ročně kolem 100 až 350 projektů, teď to bude i přes 700. To daj…
 • O tomhle se budeme bavit teprve, až to zveřejní. Zatím jen pro referenci – Evropská komise zveřejní dopis, ve kterém radil Oettinger Babišovi, jak se zbavit možného střetu zájmů (Lidovky).
 • Zase věda. Povedlo se vypěstovat datlové palmy z 2000 let starých semen. To nechápu, mně pochcípá i rok stará ředkev… Takže (Deník) Prastará semena datlovníku vědci probudili k životu. Čekalo je překvapení.
 • Tak už žalujeme: Odesláno. K soudnímu dvoru zamířila žaloba na Evropskou komisi kvůli dotacím pro Agrofert (iRozhlas). Andrej pochopitelně nic, ani o tom neví, nebo tak něco.
 • Trolling level Piráti – Náměstí před ruskou ambasádou ponese jméno Borise Němcova. Primátor Hřib vyjednal návrhu podporu (iRozhlas). Tak ještě ulici Nebeského klidu před čínskou ambasádou a Jeruzalémskou u toho baráku, co tam občas vybuchuje trezor (Palestina), díky.
 • A tohle musím vidět! Recenze: Bohdalová a Kňažko v divadle předvádějí herectví, jaké se hned tak nevidí (Aktuálně). Tyhle dva na prknech, zvlášť v konverzační tragikomedii Gin Game, prostě nelze minout. Akorát koukám, že to napadlo víc lidí. Všech 8 přestavení je zcela vyprodáno (Jezerka). A když myslím zcela, tak do posledního místa. No, já lístek seženu na cokoliv, tak pak dám vědět.
 • A na závěr – včerejší formuláře od MinFin pro “zjednodušený” režim EET (jo, ty stovky kolonek) po kritice z webu (MinFin) tiše zmizely a Klekánice se prý (dle Ferjenčíka (TW)) nechala slyšet, že ještě nebyly finální. Ájo, nějak se ti to sere…
 • Jo a Twitter měl dneska večer 42 minut (náhoda? nemyslím si) trvající výpadek. Nešlo posílat příspěvky. To byl takovej božskej klid!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *