06/02/2020 – Metnar v hledáčku, nástup EET, ty bláho! a ČNB zvedá sazby

 • Zručně stručně.
 • Ve věku 103 let zemřel americký herec Kirk Douglas, hvězda filmu Spartakus (iDnes)- Takový věk, to si zaslouží zmínku. A krásný životopis vyšel nedávno na (Dotyk) – Kirk Douglas oslavil 103 narozeniny: Legendární Spartakus přežil vlastní smrt (mno, teď už ne…)
 • Jen co byl odejit Kremlík, začala se houpat židle pod Metnarem. Zatím to ještě nebylo ve Stranickém tisku, takže to není směroplatné, ale jako varování bych to bral – Za den o polovinu víc. Poslanci podpořili rušičky za 960 milionů, obrana je koupila za 1,45 miliardy (iRozhlas). A jelikož to není první zakázka za dvojnásobek, tak bych se vůbec nedivil, kdyby měl Havlíček další ministerstvo (jakmile bude potřeba něco překrýt, třeba audity). Zcela výjimečně osobní názor – Metnar je dobrej ministr, nemám proti němu ani “ň”. Bude ho škoda.
 • Bulharská konstanta v praxi – Schillerová: Evidence tržeb se stala nedílnou součástí ekonomiky. Letos přinese do rozpočtu přes 15 miliard (iRozhlas). Ano, pořád to počítá podle té “metodiky”, podle které KH a EET přinesly miliardy ještě před svým zavedením… Jinak klasika – nikdo už to nezruší, máte za to slevu na dani (jo, to využije každej malej živnostník, kterej daň z příjmu neplatí…) a tak dále.
 • Oceňuji, že stát na realitu “právní jistoty” u nás připravuje už i studenty – Studenti v nejistotě. Školský výbor bude o zrušení povinné maturity z matematiky jednat až do května (iRozhlas).
 • Dnes byl hodně vidět, po dlouhé době, poslanec Bláha (za ANO). Dopustil se myšlenky ve stádiu pokusu. Nebo tak něco. Zjistil jsem, že jsem špatný politik. Zklamal jsem sám sebe, říká pekař Bláha z ANO (DVTV). Jeh upřímný údiv nad tím, že poslanec je politik, je roztomilý. Jako on to bude asi hodný chlap, jak ukazuje i rozhovor na (DeníkN, odemčeno, díky @drabPetr), jen prostě nějak nechápe, kde se to ocitl a co tam má dělat. Oceňuji, že mu to začíná docházet. Zároveň je to krásná ilustrace odborníků z výběhu surikat…
 • Jak už Ája psala, Pošta by mohla vydávat stravenky (iHned, paywall). Jen doufám, že posílat je firmám bude přes DHL, jinak bude plno hladových zaměstnanců…
 • Neuvěřitelné, ale jako fakt už. Babiš chce víc peněz z Bruselu. Česko nebude ve vyjednáváních o rozpočtu dělat kompromisy, vzkazuje (E15). Byla by stylová odpověď telegramem z EU: Cau Andreji STOP hezky jsi to rekl STOP dotace STOP podpora STOP cau.
 • Na (Lidovky) je to méně podrobné, ale čtivé: Babišovi se nelíbí návrh rozpočtu EU. Musíme udělat všechno pro jeho změnu, řekl.
 • ČNB oproti očekávání zvýšila úrokové sazby. Koruna reaguje růstem na téměř osmileté maximum (iHned). Perfektně zpracovaný (dlouhý) článek plný čísel, grafů, důsledků a prognóz. Velký palec nahoru pro autory (je tam uvedeno “ČTK”, tak nevím, komu děkuji)
 • Povedený titulek na (iHned, paywall) EET pohltí všechny, poslední vlna dopadne na 300 tisíc podnikatelů a firem. Účtenkovka může brzy skončit. Ta Účtenkovka má to “brzy” v horizontu 2+ let, což se stejně očekává. Ale to pohlcení je krásné slovo. Jinak v článku souhrn posledních vln a data k tomu. A citace k Účelovce: “Stabilně ji hraje kolem 350 tisíc lidí, považuji to za úspěch,” řekla Schillerová. No, 350k bylo naposledy v červenci 2019, od té doby to klesá, v prosinci bylo 327k, ty Stabilito jedna…
 • Lidi nadávají, že dvourychlostní doručování je bordel a že to je drahé. Co na to Česká pošta? Správně – Pošta opět zdražila doporučená psaní (Novinky). Jen o 10 Kč…
 • Zatímco přesdržka u Feriho je už dávno minulostí, u Jakla se to furt řešilo. A vyřešilo. Pan napadený dostal flastr, ten druhej taky – Za potyčku v metru dostal radní Jakl pokutu tisíc korun. Druhý muž má zaplatit pět tisíc (iRozhlas). Nechci nic naznačovat, ale postavit vládu a polance s touhle cenovkou na pár dní na Václavák, tak máme rozpočet v přebytku!
 • Proč to dělat jednoduše? No proč – protože by to lidi používali, takhle si radši koupí tu EET kasu. Povinnosti u zvláštního režimu EET? Každé 3 měsíce musíte podat pekelný formulář (Podnikatel). Ten formulář je opravdu šílený… Inu – jaká paní, takový krám.
 • A rozloučíme se rozhovorem s Alenou “do hospody už nemůžu, bolí to” Šílenou – Schillerová: Pivo nepiju. A vy ho s novými sazbami levnější nečekejte (SeznamZprávy). Nic zajímavého, stále stejná virtuózní mlha. To jí jde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *