26/05/2020 – Kalendář s AH, kokršpaněl žaluje, likvidace cyklistů a Šílena se vysere (ne, já hvězdičky nepoužívám…)

 • Zajímavá fakta o mořských konících: ty potvůrky se při shánění partnera docela nadřou, rituální “tanec” před pářením jim zabere až 8 hodin. V kuse. Ale zase – když si to jednou oddřou, maj splněno – tvoří monogamní páry na celej život a pak už se s nějakou taneční předehrou nezdržují.
 • Jednání Sněmovny si dneska opět po delší době zaslouží odkaz na (stenoprotokol), to byla taková sranda. Dokonce i Al Čapone vystoupil a mluvil (3x). Jo, složky na Kalouska included. Podrobnosti následují.
 • Politická divize Agrofertu (dříve známá pod označením Vláda ČR) vysvětluje, proč je pro zájmy lidu nezbytné se soudit s EU o zastavené dotace (pro Agrofert) v závratné výši 1,6 milionu (korun), teda teď už vlastně jen 800 tisíc (korun). ‚Pozastavení plateb ve výši 821 797 korun nemělo být provedeno.‘ Proč se vláda chce soudit s Bruselem? (iRozhlas). Dává smysl. Tady u nás…
 • S pražskými hospodami to nevypadá moc pěkně, jak se čekalo. Nejsou turisti, ale fixní náklady zůstávají. Mno, souhrn: ,Jsme v pasti, nezvládáme to.‘ Zoufalí restauratéři z centra Prahy mění menu i výrazně zlevňují (Lidovky).
 • Po hrnečcích s Hitlerem prosvištěla médii a sítěmi další podnikatelská aktivita firmy Naše vojsko (nepíšou, kdo jsou ti “naši”) – kalendář s “osobnostmi” Třetí říše. No, zákon pravděpodobně neporušují, protože nejde o propagaci, ale o prachy… Jde nám o zisk, říká Drtina o kalendářích s nacisty. ‚Nemorální, ale ne trestné,‘ hodnotí Hamáček (iRozhlas).
 • Nicméně když von se odvolává na to “podnikání za účelem zisku”, tak šup: Zlehčuje hrůzy režimu, řekl Petříček o kalendáři třetí říše. Vnitro a Praha nakladatelství vypověděly nájmy (iRozhlas). Obchodní rozhodnutí, že ano :) Takže na Andělu už ta prodejna nebude a sklad už taky nemá. Elegantní. U té prodejny je ještě perlička – smlouva byla vypovězena ke 30. dubnu 2020 (6 měsíců výpovědní lhůta). Jako jo, je to ke konci měsíce, klasika, ale že to vyšlo takhle krásně… 30.4. 1945 se zabil Hitler.
 • A s hákenkrajzem po funuse – Poslanci plánují zakázat prodej věcí s nacistickou tematikou. Nechtějí opakovat kauzu Naše vojsko (iRozhlas). Tady se tak trošku obávám, co z toho vznikne za kočkopsa. Zase jich půlka nebude tušit, co schválili, a tak dále…
 • Středozem a pokorná surikata jedou. Už od víkendu, tady je shrnutí – Záchranářka upozornila, že nejsou roušky. Úřad Jermanové se obrátil na policii (SeznamZprávy). A to z důvodu “šíření poplašné zprávy”. Jen připomenu, že ta “kokršpaněl s akutní nadměrnou kučeravostí vlny” objednávala od nějaké pochybné firmy a následně tvrdila, že celej náklad roušek zabavili němečtí celníci (z čehož byl mezinárodní incident a řešil to i velvyslanec). Kecala.
 • Mno, scháleno, že na kompenzačním bonusu se budou podílet kraje a obce (které mají, narozdíl od nejlepší ministryně financí v dějinách, v rozpočtech rezervy). Dopad kompenzace na obce a kraje? ,Budeme muset zkrouhnout investice,‘ říká starostka (iRozhlas). Ne jeden starosta, všichni. Ája “ťuťu, čísílka” v akci.
 • Se to nějak neodkomunikovalo… Rakousko neotevřelo některé hraniční přechody s Českem. ‚Včas jsme je informovali,‘ tvrdí Hamáček (iRozhlas). Jo, včas. Úplně to vidím. Podobně “včas” jako když Andrej vyhlásil uzavření obchodů (to vyšlo v půl třetí ráno v pátek na facebooku, s platností od pátku ráno… (16/03/2020)).
 • Ženy kultivují politiku, dneska fest :D Takže:
  • Udženija chtěla dát Hřibovi facku. Je to arogantní hovado a vidlák, řekla (Novinky). A jako bonus si elegantně zapálila na magistrátu :)
  • Klimakterický diblík zvyšuje: „Příště se na vás vyserem.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner (Blesk). To je tak, když si jeden neuvědomí, že tam jsou mikrofony. Celá ta debata je fakt vrchol politické kultury, doporučuju.
 • Ale vono teda jde bejt sprostej i bez sprostých slov. Předvedla členka KSČ, která (dle vlastních slov) nevěděla, co předkládá za pozměňovací návrh. Upřímný a překvapený komunista, to určitě. *doplňte sprostá slova* rudý! Poslankyně KSČM nevěděla o tom, že svým návrhem firmám zkracuje čas na přihlášení zaměstnance (iHned, paywall). Mimochodem lže, protože o tom mluvila už dřív a řekla, že to není přeci problém, když ta data musí mít firma už první den.
 • Dle očekávání: Delší odložení EET Sněmovnou neprošlo. Platí odklad do konce roku 2020 (Novinky). Stejně je ale sranda, že vláda kopýtek sama navrhla a prosadila odložení EET, když přeci (podle nich) to EET neznamená žádné komplikace, narovnává prostředí a Klekánička dostává tisíce děkovných dopisů od podnikatelů. Slovy hluchého na koncertě: “Tak tady něco nehraje…”.
 • Analýza eRoušky, z pohledu bezpečnosti. Zajímavé čtení (pro geeky) – Ochrana soukromí v eRoušce podrobně. Jaká data sbírá a jak čelí rizikům? (Lupa).
 • Rozhovor s kandidátem do senátu (tentokrát za ANO, ale von na to sere hrnec) – Jandák opět převléká kabát: ČSSD je zoufalá a populistická, ANO s tahem na branku (Novinky). Pro pobavení. Prostě teď už konečně, na pátý pokus, našel stranu, se kterou souzní. Nebo tak něco.
 • Naprosto geniální (jak jinak) změna pro zklidnění dopravy (nebo tak něco) – Praha přeťala cyklopruhem konec dálnice D5. Jezdí tam 28 tisíc aut denně (Euro). Zlatá Krnda, což?
 • A veselý Bureš na konec – Dneska mě to baví. Jako vy bych lidi oblbovat nedokázal, řekl Babiš poslancům (Novinky). To steno je zábavné celé, tohle je výběr z hroznů. Ale má pravdu, on by to nedokázal. Má na to lidi…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *