25/05/2020 – Přílepek KSČ, kontroly FÚ, rodit a uvolňuje se

 • Zajímavá fakta o mořských konících (zvířátko pro tento týden vybral Arnošt Kohout) – ač ty potvory vypadají dost divně, jedná se o ryby. Fakt. Podle klasifikace to je ryba a kdo jsem já, abych se hádal. Zajímavé je na nich ledacos, třeba krmení – koníci nemají zuby a dokonce ani žaludek, takže dlabou jen maličké larvy, plankton (hlavně žábronožky, těch sežerou klidně i 3000 denně), potěr a tak dále. Všechno vcucnou tím brčkem, co maj místo čumáku. Bez kousání, zaživa. Fujtajbl. Milá zvířátka…
 • Sice prší, ale málo a je sucho. A bude hůř. Takhle optimisticky začneme – Sucho odhalilo koryta řek. Voda mizí už šestým rokem v řadě a někde jsou průtoky sotva desetinové (iHned, paywall).
 • Koho nenaštvalo sucho, toho dorazí Kalousek :) Delší rozhovor pro (Novinky), komentáře nezklamaly! Kalousek: Vláda si zaslouží jedničku za zákazy. Selhala ale v rychlé pomoci. Je tam i Koněv, Prymula a další efektové. (subjektivní hodnocení: jsou tam dobré myšlenky i trocha demagogie. Ale vono to je jedno – každej z vás, bez ohledu ne preference, vidí “Kalousek” a podle toho má jasno i bez čtení)
 • Domovnice Beneška se rozjela – Vláda nepočítá s odškodňováním firem. ‚Dostali takové úlevy, že si nemohou stěžovat,‘ říká Benešová (iRozhlas). Poprosil bych novináře, aby alespoň jednou dali k článku fotku, na které vypadá Národní hrdinka sympaticky. Alespoň jednou! (ale vím, že to je náročné přání…).
 • Muhehehe. KSČ dalo přílepek a von prošel. Najednou je plno divení… Přílepek k zákonu zkrátil firmám lhůtu pro přihlášení zaměstnance. ‚Údaje stejně mají,‘ tvrdí poslankyně (iRozhlas). Jo, lhůta nahlášení se zkracuje z osmi dnů na jeden. Prostě to nečetli a hlasovali. Jeden by věřil, že 30 let po Plyšáku už tak nějak všichni ví, že: Komunista: co slovo, to lež, co čin, to zločin. A vono ne.
 • A jedeme na to chytře! Chytrou karanténu povede hlavní hygienička, řekl Prymula. Pro cesty do Polska budou stále potřeba testy (iRozhlas). V tom článku je jedna zajímavost – Superstar je tam akorát na ozdobu. Petrlýč rozhodl a nazdar. Už si bal, Kene…
 • Jo, už to začíná. Ty kontroly na pětadvacítku, co neměly být. On to je teda poněkud tendenční titulek a článek od (iHned, paywall), nicméně – Když nevrátíte příspěvek, přijde na vás kontrola, hrozí podnikateli finanční úřad. Podmínky přitom splnil. Jádro pudla v tomhle případě tkví v tom, že zmíněný OSVČ si pozastavil podnikání (ale nečerpal podporu v nezaměstnanosti). To je přesně ten hraniční případ, se kterým finančák nepočítá. Na podporu tak nárok má, ale finančák jej má v kolonce “pozastaveno” a předpokládá, že je buď zaměstnán, nebo na úřadu práce. Bordel celkem…
 • Jak vyplynulo z dodatku na straně 58, pod čarou, písmem velikosti 2 px, na kompenzačním bonusu se mají podílet i kraje a obce (trest za dobré hospodaření, narozdíl od Šíleny maj rezervy rozpočtu). Z toho bylo křiku a tak klimakterický diblík přechází do ofenzivy – Schillerová hrozí zastavením bonusů pro OSVČ a malé s. r. o. (Novinky).,
 • Něco pro odlehčení – Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna (Živě). Sice to je k ničemu, ale je to cool! :)
 • Data, data, data. Tak alespoň nějaká dada, teda data, už jsou. Analýza programu Antivirus od (MPSV). Je to ve Wordu (hezky modré), ta data jsou zajímavá (a nejdou ověřit).
 • Jen pro evidenci dáme vývoj názorů Vrchního čerpatele na armádu – Největší problém českého vojska? Andrej Babiš a jeho moudra (Euro). Titulek strašnej, ale je tam souhrn názorů na nákup BVPček, což sedí.
 • Odlehčíme – Opilý kamioňák podjel most v Praze po trávě, pak pokácel stromy (Novinky). Ten maník to vzal slušně na první dobrou!
 • Už mi chyběl, Hanák, už mi chyběl – Není to pro Čechy důstojná práce, řekl šéf svazu průmyslu k výpadku zaměstnanců v zemědělství (iRozhlas). To je ten blb, co loni v červnu prohlásil “když 14leté děti v Německu nebo Švédsku místo toho, aby dostaly přes držku, chodí každý pátek do ulic a stávkují za něco, čemu ani nerozumí, tak si myslím, že to není dobrá zpráva pro Evropu” (15/07/2019). Tak jako teda spíš nevím, proč si jej v tom svazu stále pěstují…
 • Reakce na nedělní “Čau lidi a ženy” – „Rodí nám málo a jsou starý“: Příběh služebnice podle Andreje Babiše (Aktuálně). Jelikož se neřeší nic jiného (a že tam plácal daleko horší věci), beru to jako úspěch PR týmu. Vrtění Andrejem…
 • Rozvolňuje se. Je toho tolik, že to ani přepisovat nebudu, prostě: Tisková konference po jednání vlády o dalších opatřeních (Novinky). Otevření hranic, roušky, koupaliště, mnogo…
 • Vyhrazené hodiny pro nákup seniorů končí (Novinky). Hurá! Už si zase můžeme koupit babičku a dědečka po celý den!
 • A jedeme dále – Cestovat na Slovensko a zpátky bude možné bez testu (Novinky). Teda možná.
 • Policejní mlýny melou pomalu, ale přeci – Akce, za niž Zeman děkoval policii, byla nezákonná. Soud to potvrdil (SeznamZprávy). Jop, jde o ten zásah na zločince, co pustil z okna Modlitbu pro Martu při setkání mumie s občany… Posílám písničku (YouTube)!
 • Veselé – Žáci druhého stupně budou moci dobrovolně do škol od 8. června (Novinky). Dobrovolně. No, ze strany rodičů to vidím na dobrovolně povinně. Docela by mě zajímalo, jak se změnil přístup rodičů a přátel školy k učitelům. Za tuhle zkušenost z korontény. To máte kvalitně vychovaná zlatíčka, což? :)
 • Překvapení (ono se to ještě změní) – Stát odpustí menším firmám sociální odvody, schválila vláda (Novinky). Firmám do 50 zaměstnanců “by mohl” stát odpustit odvody. Dávám jen pro referenci, protože “by mohl” nezarmoutí…
 • A jedeme dále – Sníží se DPH na ubytování a vstupné i silniční daň (Novinky). Zpět na Kalouskovo 10 % (kam to mělo být přesunuto už dávno, neb to zvýšení na 15 mělo být jen dočasné, akorát tu dočasnost zazdil parlament (respektive, ukažme si na ně, KDU, ANO, ČSSD a KSČ).
 • Svině rudý bez komentáře – Filip v ruských armádních novinách volal po rezignaci Petříčka. ‚Chystá se na sjezd KSČM,‘ reaguje ministr (iRozhlas).
 • Zvířátka! Shledání muže s oslicí po dvou měsících nuceného odloučení nenechá jedno oko suché (Novinky). Ehm…
 • Souhrn těch dnešních změn má (ČT) – Snížení DPH u ubytování či pokles silniční daně, vláda schválila daňový balíček. Přijala i Antivirus C. Vše výše uvedené v jednom článku.
 • A na ten střetík zájmíků se furt nezapomnělo… Je to tak nějak veselé, když stát platí právníky Agrofertu (žádný souvis s premiérem!) ve sporu s EU (žádný souvis s premiérem!) ohledně střetu zájmů premiéra (žádný souvis s premiérem!) – ‚Pozastavení plateb ve výši 821 797 korun nemělo být provedeno.‘ Proč se vláda chce soudit s Bruselem? (iRozhlas)
 • A všem odlehlo – Prymula bude vládním zmocněncem. Kabinet rozhodl jednomyslně (Novinky). Úplně vidím to hlasování. Jak tam Andrej každému vysvětluje důvody, domlouvá podporu, nabízí kompromisy Hamáčkovi a tak dále. To muselo dát takovou práci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.