02/06/2020 – Vysvětlete chleba, KSČ vyjednává, nešahejte na opice a nešli mi na ruku

 • Zajímavá fakta o netopýrech (zvířátko vybrala @IxAriela) – že jsou to jediní létající savci (aneb myš od luftwaffe), to víme všichni. Že jich je přes 1400 druhů, to už ví málokdo, ale že jsou to nejrychlejší savci na světě, to neví skoro nikdo. Fakt! Netopýr (jak který, pochopitelně) to běžně dokáže metelit rychlostí až 90 km/h! A některé malé potvory, za příznivého větru, zvládnou letět rychlostí až 160 km/h! (gepard s jeho vycházkovým krokem 100 km/h jen bledne závistí). Držitelkou rekordu je tadarida guánová (wiki) a fakt jí těch 44,5 m/s naměřili (nekecám: Airplane tracking documents the fastest flight speeds recorded for bats). Na 9 cm velkou myš s křídlama docela výkon!
 • Pokorona změny, zejména v Praze, ale ono to dopadlo tak nějak všade – Češi plní o víkendech zahrádky na Staroměstském náměstí. Pivo je tam za 49 korun, cena jídla spadla na polovic (Lidovky). Než začneme jásat – ono to je, ač se to nezdá, pod náklady. Prostě jen oddálení krachu. Ty nájmy a další fixní náklady jsou v centru extrémní. To se musí srovnat, jinak je tohle poslední rozloučení…
 • Hotely jsou na tom podobně, ale tam to fungovat může líp. Hotely se snaží přežít. Začaly nabízet pokoje na dlouhodobý pronájem i jako kanceláře (Aktuálně). Za devítku na měsíc hotelovej pokoj v Praze. Včetně pokojské. To je nabídka, která má fakt šanci (se ujmout a zároveň stlačit ceny nájmů na nějaké rozumné hodnoty. 1kk v centru za 17 tisíc (bez služeb) tomu konkurovat nemůže).
 • Hele, zase ty audity. To je prostě účelovka – Tajená zpráva z Bruselu: Babiš má vrátit nejen evropské dotace, ale i ty národní. Celkem 450 milionů (SeznamZprávy). Ale vono teda – co jako? Sorry jako.
 • Ke včerejšímu schválení pravého Lex Babiš se nám vyjádřilo samotné Slunko dotační – Je to nesmysl, nešli mi na ruku, řekl Babiš na zákon prosazený ministry ANO (iDnes). A ta částka taky nesouhlasí. On je vlastně chudák v tej vládě poslední, koho se ptaj na názor. Nic tam neřídí…
 • Odměny pro zdravotníky atd. Dopadlo to tak, jak se čekalo – po odečtení daní, zdrávka atd. to dělá závratných pár korun na hodinu. Místo slíbených odměn pár drobných, Vojtěch má o zdravotnících dál jednat (iDnes). Ale pozor, už je tam spin – dneska už to prezentují (budelípové) jako “jednání o požadavcích odborů”. LTH, Superstar, LTH (kdo nezná tu zkratku, tak to znamená “leda tak hovno”). To nejsou žádné požadavky odborů, to jsi slíbil (opakovaně) na tiskovkách vlády. A tvůj majitel taky. Tak to neházej na odbory, Adíku, ju?
 • Zlej Kalousek a rozhovor pro (Novinky) Zadlužení 300 miliard nebude stačit. Vláda vše svaluje na krizi, varuje Kalousek. To sice říkám už od března, ale je pěkné to takhle slyšet od Kaldy. Celej rozhovor zajímavej, byť tam jsou pasáže, se kterými nesouhlasím (tlačí moc na pilu, skoro jako Novotňák).
 • Radujme se! K Zemi se řítí potenciálně nebezpečná planetka (Novinky). Hm, tak nic, zase mine…
 • Ještě že máme Křečka! Ombudsmanovi Křečkovi se nelíbí rušení telefonních automatů. Nechá krok ověřit (Aktuálně). To jsou ty zásadní úkoly ochránce práv! Kdepak nějaká přítomnost otců u porodů, nebo cikáni, kdepak, tohle je zásadní. Obnovení telegrafu vidím jako další krok a návrat koněspřežek bude tématem roku 2021. Posílám písničku (YouTube).
 • Krásný rozhovor dal Vondráček (V jako Vodka) serveru (Aktuálně). Jeden neví, zda se smát, nebo ječet. Filip je za výrok v “podmínce”. Demokracie u nás vzkvétá, říká šéf sněmovny Vondráček. Použil bych asi okřídlený výrok: “kdo chce vidět idiota, ať si klikne na ten odkaz”. Nemá smysl to přepisovat, klikněte si. Hlavně závěr je výživný. (nemá smysl se bavit o politice, za pět let si nevzpomeneme, o čem jsme se hádali…)
 • Veselé. Na finální audit (jo, furt střetový Bureš) měli odpovědět ve stylu “přijali jsme tato opatření”, místo toho hrošík odepsal: ‚Očekáváme konkrétní důkazy.‘ Ministerstvo žádá od Bruselu posudky auditorů na toastovou linku Penam (iRozhlas). Jak u blbejch na dvorku…
 • Reklama (žádný souvis s okolním textem!): velice kvalitní vidle značky Festa (kvalitní ocel, buková násada 90 cm dlouhá (tzn. ideální pro snadnou manipulaci, příjemná do ruky)) jsou aktuálně ve slevě za pouhých 178 Kč (skladem u výrobce). Viz (Heuréka).
 • Pro zajímavost – ten zákon o regulaci výnosů z trestné činnosti (furt Agrofert) dopadne i na krypto – Vláda schválila návrh MF na opatření proti praní špinavých peněz, dotkne se i kryptoměn (Lupa).
 • Ne příliš věrohodný, ale zajímavý článek o PR trollení na FB. Házeli jsme na politiky špínu z falešných profilů i skupin, popisuje PR specialistka (Aktuálně). Nevěrohodný hlavně z toho důvodu, že “expetka” tam popisuje, jak si zakládali a spravovali profily ručně a každý jich měl pár desítek. To je strašně neefektivní, ale možná jsou jen neschopní začátečníci, což je taky možné…
 • Hopla: KSČM vadí v zákonu o majitelích zmínka o svěřenských fondech (SeznamZprávy). No, “vadí”… Nemám pocit, že by rudým sviním něco vadilo, spíš čuju takové to “co za to, Andreji, když ti to schválíme?”. Petříček? Rosatom? Uvidíme. Každopádně bych se nebál, že se nějak nedohodnou a to senátní veto (které přijde) přehlasujou v koalici ANO+SPD+KSČ.
 • A jedeme dále – Poslanci příští týden proberou odvolání člena Rady ČT Zdeňka Šarapatky (Lupa). Tohle iniciovala Bára Kořanová (ANO, jak jinak) kvůli tweetu Šarapatky (hele, upřímně – byl za hranou, ne že ne. Ale na druhou stranu – v aktuální situaci? Vždyť to bylo ještě něžné, v porovnání s tím, co píše Vondráček, Ondráček, Tomio, Andrej… Byl bych pro, všema deseti, pokud by se stejný metr uplatnil (a tak by to bylo správně) na všechny. Jinak to je akorát fraška…).
 • Zase změna – Do zoo může víc lidí už ve čtvrtek. Vojtěch to vysvětlil akcí pro zdravotníky (Novinky). Hurá! Nebo tak něco… Nemehla, přesně tak něco.
 • S tím Vokřálem to bude ještě sranda (iHned, paywall) Vokřálův odchod je pro ANO citelnou ztrátou, hnutí teď musí narychlo hledat nového krajského lídra.
 • Nešahejte nám na opice! Nedotýkejte se našich opic, varuje Gibraltar. Snaží se zabránit nákaze u zvířat (Novinky). Jo, to byla dnešní zvířátka, nic lepšího nemám.
 • Na závěr Zen. Teda rozhovor s Nikou. Ze statku. Tohle si dejte celé, je to nádherné povídání, pozitivní a prostě skvělé – HOST DEDENÍKU – RenataE: Jak žije selka Nika (Dedeník). Zen!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.