03/06/2020 – 500 miliard schodek, drsnej Kalda, semafor a čestnější Hamáček

 • Zajímavá fakta o netopýrech: jak jsme si minule řekli, existuje přes 1400 druhů netopýrů. To je sakra hodně, co? Tak dneska prozradím jednu velkou zajímavost – více než pětina (21 %) savců jsou netopýři! Jo, fakt. Známe 6400 druhů savců. Ty létající myši jsou suverénně nejpočetnější skupinou savců na světě. To čumíte, co? Ono to teda není na kusy, ale na variabilitu. Ale stejně – WOW!
 • Zpráva dne: Konec klamání spotřebitelů? Označení zeleniny v obchodech se změní (Deník). K označení “sterilovaná” přibude i jednoznačné “pasterovaná”. A pár dalších vychytávek. No teda!
 • Jak jsem psal před týdnem – s hákenkrajzem po funuse – Poslanci hodlají utnout byznys s nacismem. Prodej kalendářů či triček s Hitlerem má být trestným činem (Lidovky). A přesně, jak jsem psal, je z toho psočka. Nebo kočkopes. Prostě v nejlepší tradici těch ad hoc zákonů…
 • Hami zalovil v kabelce a skoro našel koule. Ale klid, to je jen testovací balonek… Hamáček: Bylo by čistější udělat z Prymuly ministra (Novinky). Opatrné nic proti ničemu. Klasika.
 • A hele, Kalda byl drsnej na Twitteru, tak šup z toho článek – Kalousek: Zažil jsem desítky arogantních kreténů, ale na Babiše nikdo nemá (Novinky). Zažil jsem hodně skvělých PR specialistů, co makali pro hnití ANO, ale na Kalouska žádnej nemá… Ty vole, Kaldo, já tě chápu, ale nemohl bys, alespoň chvíli, držet hubu? Tohle je prostě WTF a voda na mlým PR týmu, ty chemiku… 🤦‍♂️
 • Heh, konečně jsme v něčem první. Od konce teda. V plnění protikorupčních opatření bylo loni Česko nejhorší (Novinky). Tenhle žebříček v Čaulidi nebude.
 • Mno, tohle s člověkem udělá sláva. Peková: Druhá vlna nebude, za půl roku covid zmizí (Novinky). Jak já bych rád věřil. Jen mi tam nesedí, že se paní doktorka vyjadřuje už asi ke všemu. Kdyby to skončilo novými testy, měla slávu jistou. Ale vono ne… (nerozumím viru ani epidemiologii, tohle je jen názor po přečtení desítek článků s citacemi paní doktorky).
 • Asi čas odinstalovat… eRoušku už bude spravovat a vyvíjet stát (NAKIT) a v těch specifikacích mají sakra bordel – eRouška pohyb lidí sledovat nebude, zmínka se do vládního materiálu dostala omylem (iRozhlas). Jo, omylem, teď tu o Karkulce…
 • Nebývale dlouhý a otevřený rozhovor s ex-premiérem a subíkem Nečasem – Petr Nečas: Šlachta na mně začal dělat po nejmenování policejním prezidentem. Vnucoval se na schůzky k Nagyové (ČeskáJustice). Říct to někdo důvěryhodnější, tak už Ušiplesk nesežene místo ani jako ochranka v Albertu. Ale vono Nečas… No, každopádně zajímavý rozhovor, budu sledovat reakce.
 • Podíváme se na kulturu, tohle je fakt okrajová záležitost pro pár znalých. Schillerová odmítla koupit Reynkův Petrkov. Zaorálek má necelé dva týdny na přesvědčení premiéra (DeníkN, paywall).
 • A teď něco veselého: Schillerová připustila schodek až 500 miliard (Novinky). Ale nepovídej, Alenko! Že na tohle číslo míří rozpočet, to jsem říkal před dvěma týdny (22/05/2020, a i dřív, ale co už), Kalda předevčírem. Mno. Každopádně skělá diskuse pod tím článkem na Novinkách – 95:5 tam dostává sodu. Na Novinky nevídané!
 • Od středeční půlnoci se obnoví volný pohyb mezi Českem a Slovenskem, oznámili Babiš a Matovič (iRozhlas). Halušky budou!
 • Uvedeme semafor na pravou míru – Ani do mnoha “zelených” států nemůžete. Jaké země mají skutečně otevřené hranice? (Aktuálně). Ve stylu “my máme otevřeno, ale voni ne…”. Adíku, to moc nevyšlo, což?
 • Pro info – Poslanci podpořili zákon o zbraních, aby Česko neplatilo pokutu Evropské unii (iDnes). To vyjednání výjimek nějak zapadlo, nejsou tam…
 • Vesmír pro odlehčení – Mars mohl mít v minulosti kolem sebe prstenec. Vědci našli nové důkazy (Deník).
 • A na závěr nádherný rozhovor s rudou sviní Falmerem. Tohle doporučuju přečíst celé (radši na lačno) – Filip: Máme seznam bodů, které bychom nepodpořili, pokud premiér neodvolá ministra Petříčka (iRozhlas). KSČ je prostě vládní strana, hodně sebevědomá a vlivná. A ne že ne. Co si tahle rudá svině dovolí 31 let po Plyšáku, to je neskutečné. (mimochodem před lety pravil, že Horáková se přiznala, takže “co jako?”. Nutno připomínat, je to fakt svině rudá).
 • Dobrou noc…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *