22/06/2020 – 510 Kalousků, plno rozhovorů, domečky z karet a další balíček

 • Dneska se toho naštěstí moc nestalo, tak dáme i nějaké zajímavosti z víkendu (ale nezvykejte si na to, ten víkend pokrývám jen částečně a výjimečně, ok?)
 • Uvolňování opatření, ve kterých se už nevyzná fakt nikdo, ani Ken (ne, ani když to má napsané, prostě ne) – Nařízení vlády od pondělí přehledně: až 1000 lidí na hromadných akcích, galerie i zoo bez omezení (iRozhlas). Přehledně… Miluju tyhle humory!
 • Alča “selfíčko” Schillerová se nám rozhovořila (a je to sakra dlouhé) pro (SeznamZprávy). Jen na vlastní nebezpečí, ale hovoří pěkně. Rekordní zadlužení? Nebudu druhý Kalousek, říká Schillerová. Nebudeš, Alenko, nebudeš, to se neboj… V tom rozhovoru se mi líbí ta na stamiliony přesná čísla “jakému plundrování jsem zabránila” vs ten na stamiliardy přesný rozpočet ve stylu “tak jako já teda moc nevím”. Zatracený Kalousek!
 • K tomu pátku a EP a střetu a tak pochopitelně už máme kňů. Teda megakňů… Zapametajte si to už koniečně – Za vše dobré může Andrej, za vše ostatní udavači v Brusele, Kalouske, Piráte, jaro, léto, podzim, zima, Merkel, EU a Kalouske. Jasné? A fšechno je kampaň! A 510 Kalousků v EP! A vůbec! Za rezolucí stojí čeští europoslanci, kteří poškozují Českou republiku, myslí si Babiš (ČT).
 • House of cards. Teda von tu je trošku průvan – Velkorysé sliby ministryně Dostálové se zhroutily. Z příspěvku na dovolenou zůstala jen nejasná podpora lázním (iHned, paywall). Z těch 10k příspěvku hotelům (slibováno) je najednou max. 4k a jen pro lázně. A jako teda možná ještě podle procedur a tak. Slibem nezarmoutíš… (a ano, nesliboval to jen vorvaň, ale hlavně Al Čapone…)
 • Falťas bude vyvádět… Zodpovědnost. Nebo tak něco. Já z toho musím vyvodit politickou odpovědnost, řekl o stranických problémech v Brně Faltýnek (iRozhlas). A dodal, že pochopitelně dá svou funkci a členství a prvorozenou dceru a tričko s podpisem Husáka k dispozici, protože to Brno postavil. A vyčká, co na to vedení hnutí a majitel hnutí. Nebo tak něco, já už se v té stoce ztrácím…
 • Z krize se můžeme dostat rychle, tvrdí Schillerová (Novinky). Ok, jdu zasadit víc brambor a začínám kopat noru… Jinak je to rozhovor, dlouhý, plno informací, tak snad jen: asi vstoupí do hnití a bude kandidovat. Prý v takhle zodpovědné funkci by měla mít mandát z voleb (no neke!) a “Měla bych vědět, že mě tady lidé chtějí“. Alenko, nedělej to! Volby nejsou páve…
 • A když už jsme u těch rozhovorů se surikatama, tak nečekaně dal taky jeden stínový ministr dopravy pro (Enko). Kremlík o mně lhal, odchod psychicky neunesl, říká poslanec Kolovratník. Cítí se jako Havlíčkovo „béčko“. Teda kňů a složky se naučil od majitele perfektně. A potvrzuje tam, že chtěl být ministrem místo Kremlíka. Akorát vrchní čáp mu vzkázal “Nacher si!” a vrazil tam Borovského.
 • Zvířátka! V chorvatském Dubrovníku se objevil žralok, lidé museli z vody (Novinky). To značí dvě věci – dorazili tam první české učitelky na dovolenou a druhak začíná okurková sezona. Každoročně “vždycky žralok!”.
 • Počasí – Teploty porostou, ale pršet bude dál (Novinky).
 • Odemčený (díky @PetrPolcar) rozhovor s Václavem Hlodavcem, teda Moravcem, pro (DeníkN). Lehce arogantní mi to příjde. Jsme společnost vzestupu buranů. Lidé jako Xaver Veselý jsou symbolem doby, říká Václav Moravec.
 • Kadlec z Čepra si odpyká sedm let vězení, s odvoláním neuspěl (Aktuálně). Tohle se táhlo opravdu dlouho.
 • A tady je k tomu kontext: Případ Kadlec: čtvrtmiliardová pokuta a odposlechy premiéra (Neovlivní). Takhle to dává větší smysl.
 • A českou kotlinou i slovenskými horami se rozlehlo táhlé kňůůůů! Všechno to je kampaň, účelovka, 510 Kalousků a tak dále. Již o víkendu. Dnes se vrátilo jako ozvěna a už nám kňůůčí i Klárka – Vyjádření Evropského parlamentu ke střetu zájmů premiéra jsou za hranou, myslí si ministryně Dostálová (iRozhlas). Jen připomenu, že: Evropský parlament se vyjádřil k čerpání evropských dotací členským státem, aktuálně transformovaným na divizi holdingu. Takže asi k tomu mají co říct. A v té přísaze, co skládá každý ministr, je: Slibuji věrnost České republice. O majiteli tam není ani slovo, Klárko…
 • Stravenkový paušál prošel – Peníze místo stravenek. Vláda schválila daňový balíček (Novinky). Ale jako u všech balíčků, je tam toho podstatně více. Kupříkladu zvýšení spotřební daně u tabáku (ano, už zase. A ano, “nikdy nebuděme zvyšovať daně! nikdy! nech si to všici zapametajů!”).
 • Podrobněji balíšek popisují na (iRozhlas). Pomoc firmám po koronaviru, stravenkový paušál i zdražení cigaret. Vláda schválila daňový balíček. Já už na to nemám nervy, tak zájemci nechť si dají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *