23/06/2020 – Podpořeno 500, zaklekávátko obecné, podpora tisku a to bude takovej průser…

 • Zajímavá fakta o pestřenkách. Tyhle hmyze jsou rozšířené po celém světě, známe přes 6000 druhů. Typickým znakem jsou pro ně mimikry – vydávají se za různý nebezpečný hmyz (vosy, včely, čmeláky, kutilky…), ač jsou naprosto neškodné. Na rozdíl od zmíněných totiž nepatří do řádu blanokřídlých, nýbrž do dvoukřídlých. Což jsou vlastně mouchy. Takže nemají žihadlo. Tady máte pestřenku rybízovou (TW).
 • Další surikata na cestě v transformaci v outloně váhavého – Maxová zvažuje odchod z ANO. ‚Přemýšlím, jestli je to pro mě ještě únosné,‘ uvedla (iRozhlas). Europoslankyně, která se zdržela v pátečním hlasování o střetu. Tyhlety morální etanoly, teda etalony…
 • Řemeslo má zlaté dno, zvlášť, když jde o řemeslo soudce a exekutora, že ano. (iRozhlas) přináší původní reportáž na téma “kterak levně koupit” – Radil restituentovi, jak získat pozemky od státu. A pak pražský soudce koupil parcely za zlomek ceny. Levně znamená 30 Kč za metr čtverečný. Okolní parcely se prodaly za téměř 3000 Kč za metr. Kdo umí, ten umí! (ten článek je dlouhej a zajímavej).
 • Odpoledne už vyšel i rozhovor s panem soudcem, ještě lepší – Soudce si sjednal od kontroverzních právníků stokrát nižší cenu pozemku. ‚Co je na tom?‘ říká v rozhovoru (iRozhlas). Samozřejmě že tady u nás v Kocourkově to je prostě naprosto v pohodě, ale ta pachuť zůstává. Nebudu hodnotit dojem z rozhovoru, ono asi označení “amorální nabob” bude žalovatelné a to bych nechtěl riskovat.
 • Když už i veřejnoprávní média musí informovat o tom, že – Souvisí deštivé počasí s omezením letecké dopravy? ‚Nesmysl,‘ říkají hydrometeorologové (iRozhlas) – začíná mi být smutno z inteligence národa…
 • Po slavném O čem sním… se objevil Andy v další knize. Ona je teda o Trumpovi, ale i tam se nám Slunko dotační dostalo – ‚Nejvíce nejapný komentář, Trump se toho chytil.‘ Bolton ve své knize píše i o Babišovi (iRozhlas). A pochopitelně to je kampaň. (jinak teda zrovna to vyjádření, citované v té knize, je logické, byť nešikovně formulované. Bych to přešel, kdyby to vzápětí nerozmázl PR tým na socká a to tak, že naprosto blbě… (TW)).
 • V parlamentu to bylo dneska zběsilé, jednalo se o 500 miliardové sekeře. Tak snad jen (Stenoprotokol). Zejména Falmer tam stojí za přečtení.
 • Dopadlo to dle očekávání – Poslanci podpořili schodek 500 miliard, Schillerová kývla na pomoc dohodářům (iDnes).
 • A bum, 2 miliardy pro noviny. Teda podle velikosti, takže Mafra (žádný souvis!) čerpá mezi prvníma. Vláda chystá miliardovou pomoc médiím. Některým (Neovlivní). Je tam i fotokopie toho návrhu.
 • Je ale zajímavé, že obratem vydali dementi téměř všichni, které článek zmiňuje (a ještě mnozí další) – K dvoumiliardové pomoci médiím se nikdo nehlásí. Jednání o podpoře zprostředkovala ČSSD (DeníkN, paywall). Kdo to navrhl, a jestli vůbec, je ve hvězdách. Podporu pro média měla navrhovat ČSSD, přes Kulturu, ale jinak. Zkrátka – všichni to popřeli. Až na Mafru, ti jakýkoliv komentář odmítli. Kdybych byl paranoidní, tak… Ech, radši nic.
 • Nečasovanou bombu vypustily (SeznamZprávy) – Daňové peklo. „Zaklekávám na rozkaz,“ natočili jsme skrytou kamerou. A to je jenom první díl. Kvóty na zajišťováky, dražby atd. Moc pěkné… Velmi doporučuju.
 • Jelikož to mají dobře ozdrojované, tak reakce (opozice, jak jinak) přišla obratem – Musí padat hlavy. Poslance nadzvedly důkazy o „zaklekávání“ berňáku (SeznamZprávy). Jo, už to vidím. Po tom všem, co ustál ptakopysk Janeček, než odešel do zasloužené trafiky…
 • A už tu máme dementi – Účelovka, reaguje Finanční správa. Před půl rokem psala o nápravě chyb (SeznamZprávy). Ve zkratce – je to kampaň. Sice léta říkali, že se to neděje, ale to neplatí, protože loni v prosinci udělali změny, aby se to nedělo. Jo, to mi dává smysl.
 • Ještě k tomu tématu Zao a další pro (iRozhlas) – Babišova vláda chystá pomoc médiím. ‚Záleží na rozpočtu, teď nemůžeme rozdávat nic,‘ říká Zaorálek. Fakt už nevím.
 • Výběr perel z dnešní sněmovny na (Novinky) – ON-LINE: Kalousek vyplísnil Babišovu vládu: Utrácíte, jako by žádná krize nebyla. Ach to umění titulku… Ale fakt tam jsou dobré postřehy z jednání. A Kalda má celkem pravdu, což je nejhorší.
 • A teď pozor, naprostý twist na Parlamentních listech. Dneska 3 články (na hlavní straně) s kritikou Babiše, to jsem nezažil. A ano, naprosto v tradici toho média – narvat do titulku a počítat kliky. Dávám nejen kvůli titulku (ten článek je parádně zpracovaný, čumím, s Andrejem ale prakticky nesouvisí) – „Premiéra mám zmáknutýho, kšefty tečou jak chlast, se v tom můžeme koupat!“ Přinášíme zásadní informace o oblasti, na kterou jsme roky nesáhli (Parlamentky). Co se sakra děje?
 • …a jestli ještě neexistuje, pak už je určitě někde nějaká komise, která shání budovu! Tak jo, další parlamentní komise – Komise hodnotící vládu v době koronaviru nemá kritizovat. Ale zasednou v ní největší kritici (Novinky). Úplně vidím ty výstupy a 40 % ve volbách pro ANO… Sice je ten titulek zase clickbait, jsou tam zástupci všech stran (i KSČ a SPD (Hyťhová FTW!)), ale vede to Stanjura. Inu – dáváte to PR týmu úplně zadarmo, kucí…
 • Dle očekávání čísílka a penízky prošly (jak jinak) – Rekordní schodek 500 miliard protlačila koalice do druhého čtení (Novinky).
 • A KSČ si píská – Plán rozpočtového schodku putuje do druhého čtení. KSČM podmiňuje schválení pozměňovacími návrhy (iRozhlas).
 • Jo a aby těch změn ve školství nebylo málo, tak rozmrazili Plagu (vzhledem k tomu, jak byl poslední měsíce vidět, musel určitě hibernovat) – Gymnázia by měla být výběrovými školami, myslí si Plaga. Do budoucna plánuje omezit jejich kapacitu (iRozhlas). Tak tomu bylo vždycky…
 • Ještě nemáte dost? Tak finance (těch taky nemáme dost) – Investovat chce vláda jen zlomek schodku. Většina peněz se „projí“, míní ekonomové (E15). Takovej průřez názorama, překvapivě konzistentní. Ale Ája ví! Ví! Ví vil sí!
 • Nestačílo? Tak ještě nášup toho samého, jen z (iHned, paywall) – Vládě chybí plán, z čeho rekordní schodek zaplatit. Připravte se na zvyšování daní, varují ekonomové.
 • Hele, pamatujete, jak jsem před rokem, i dvěma, hodnotil rozpočtovou odpovědnost téhle vlády a její opatření (kupříkladu rozpuštění rezerv a tak)? Ne? Ale určitě jo :) Lakonicky jsem psal – to bude takovej průser…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *