17/08/2020 – Zarouškujeme, Hamiho úsměv, Andy chce samet (v Bělorusku) a chaos ve školách

 • Poměrně klidný pondělí. Akorát vyšla major aktualizace WordPressu, takže zase nic v administraci nenajdu a jen tuším, jak tenhle souhrn bude vypadat… Ach jo.
 • Vyjádření premiéra ČR k situaci v Bělorusku jsme mohli vidět v rámci oficiální tiskové konference vlády ČR. Teda, co to plácám… Zcela standardně v rámci Čaulidi na Facebooku. Nedělám si srandu, prostě to tak tady máme… Souhrn na (Novinky) – Je to absolutní katastrofa, řekl Babiš o Bělorusku. Evropa musí jednat rychle. Takovou sodu od svých voličů ještě nedostal. Ale klid – do týdne na to zapomenou…
 • Pičasí – dneska bouřky, zejtra polojasno, koncem týdne tropy – Ochladí se a zaprší. Před víkendem ale přijde sauna (Novinky). Jako by snad ani srpen nebyl, že ano. To bude hub :)
 • Zase utekl ze sklepa. Prymula. Tak dáme něco optimisčenko – Vakcína se už vyrábí. Měla by stát 99 korun, prozradil Prymula (iDnes, paywall). Tohle si tu schovám, páč to je taková blbost, až to mlátí dveřma.
 • Doporučuju k přečtení tohle střízlivé (já bych to bez litru vína nedal) zhodnocení aktuální situace ohledně rozpočtu a vlády kopýtek – Je to chaos, nejistota, dá se to dělat líp, hodnotí kroky vlády v krizi ekonom Matějka (iRozhlas). Poslechnou, Matějka, daně maj v pořádku? I ty na příští rok?
 • Sranda dne – ČSSD zahájila kampaň, sází na červený svetr. Hamáček ukázal billboard a ztuhl mu úsměv (Novinky). Ta tiskovka byla epická! Hami natěšeně odhalil billboard, na kterém má být on, ale ve skutečnosti to vypadá jako něco z muzea madame Tussaud. To video, jak mu padaj koutky, se neomrzí, to je nádhera! Inu – šéfem kampaně je Hašek. Jak jinak to mohlo dopadnout?
 • A zase zarouškujeme. Ken oznámil, že 1. září se korona vrací z dovolené, nebo tak něco, takže opět zavádí povinné roušky v obchodech, úřadech, MHD a tak podobně. Od 1. září se vrací povinné roušky do vnitřních prostor a veřejné dopravy (Novinky) A ve školách, a karanténa se zkracuje na 10 dní a vůbec… Zda zase bude roušky rozvážet Andrej, o tom se zpráva nezmiňuje…
 • Něco veselejšího, Velička to s tím barbecue už fakt přehnal, tak půjde před soud. Policie obvinila autora rasistického textu k tragédii v Bohumíně (Novinky). Zda si půjde hačnout, to ještě uvidíme. Nicméně – alespoň že tak.
 • Mars. Hodně zajímavý článek od Honzy na (6dhub) – Podmínky na Marsu byly jiné, než si vědci mysleli. Tohle je článek dne. Perfektně zdrojovaný, čtivě napsaný, prostě TOP! (a je to krátké, jen 2983 znaků, tak si to dejte).
 • Mno, zase ten náš specifický trh. Velice zajímavý rozhovor na (Lupa) – Petr Benýšek (Český bezdrát): Velcí operátoři s námi vůbec nejednají. Říkají, že virtuálů mají dost. Realita virtuálů v Česku, je to chmurné čtení. Uvidíme, kam se to posune po dražbě 4G. (ok, vím přesně kam…)
 • Na (Aktuálně) si nedají pokoj. Pořád ten chaos budou chtít popisovat “přehledně”. No, tak proč ne – Do vlaku a na poštu se zakrytými ústy, do restaurace nikoli. Návrat roušek přehledně.
 • A jedeme bonus. Co na tom, že dosud nemají školy informace o výuce od září, šup tam novej zákon – Povinnou distanční výuku i možnost volit z auta pro lidi v karanténě schválila vláda (Novinky). Pokud bude další lockdown, máme na to zákon, teda vyhlášku, teda návrh… Povinná výuka na dálku. Každej má doma počítač, že jo? A ti, co nemaj, těm doručí úkoly Česká pošta. Ach, šedá je teorie, zelený strom života.
 • Slevy na dani, neboli odpočet na poplatníka, prostě těch 24 tisíc – zůstává. Možná by mělo smysl ten odpočet zvýšit, nevím. Nechávám pro referenci – Marný boj opozice. Sleva na dani zůstane stejná jako před 12 lety. Tratí na tom především ti, kteří vydělávají méně (iHned, paywall)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *