18/08/2020 – Hadí lázně, boj o patnáctku, školní manuál a kkampaň

 • Podroušené Česko, jen pro info, podle Kena ta plošná opatření mají být do března, od září do března. Prohlásil to včera na tiskovce, nenašel jsem přepis, takže holt teda (Eurozprávy).
 • Ale klid, v září nemá být vedro a pak už taky ne (pravila Honsová, takže počítám s tropy do prosince) – V září se v rouškách potit nebudeme (Novinky).
 • Dlouho nebyl surikatní Kolovratník, tak prosím: Zvolte mě hejtmanem a rozdám vám miliony, slibuje lídr kandidátky hnutí ANO v Pardubickém kraji (iHned, odemčeno). Ono je to tak krásně naivní – Poslanec za ANO však odmítá, že by si dělal kampaň za krajské peníze. “Takto postavená otázka mi přijde zavádějící,” míní. Podle něj je korektní říct, že přichází s nějakými nápady, které provede, pokud dostane důvěru voličů. “Neříkám ale, že použiji veřejné prostředky na to, aby mě lidé zvolili,” dodal.
 • Pamatuje si ještě někdo, proč byly v médiích tyhle lázně? Hadí lázně v Teplicích zůstávají kulturní památkou, soud zamítl žalobu (iDnes). Jop, Staněk, kterej těsně před svým koncem ještě stihl takových zajímavých věcí podepsat… Mno, a co jako, že jo?
 • Ještě si pamatuju mantru “daně zjednodušovat, výjimky rušit, nezavádět nové a hlavně zjednodušovat”. Mno, to už je dávno. Takže – Patnáct procent z hrubé mzdy by mohli platit lidé s nižšími příjmy (iDnes). Alča a Želé si notují ohledně dvou, nebo tří, sazeb daně, protože výpadek příjmů a “Máme nějakých pět šest variant zrušení superhrubé mzdy, ale jsou neveřejné“. Ajaj.
 • Tak alespoň něco zajímavého – NASA vyfotila obří lavinu na Marsu, uvolnil ji tající led (ČT). Hezké.
 • Do zahájení školy je ještě plno času, dva týdny, to je v pohoděěě… Takže dnes v noci přišly pokyny. A je to zajímavé čtení – V noci dostaly školy manuál k provozu za epidemie (Novinky). Podle všeho si budou děcka nasazovat/sundávat roušky s takovou frekvencí, že to nahradí ve školách klimatizaci.
 • Celý ten manuál je k dispozici na (iRozhlas), spolu s výcucem toho nejdůležitějšího. Tady zase někdo myslel, že dokáže myslet. Nebo tak něco…
 • Ze včerejšího rázného vystoupení je dneska klasické “možná” – Česko nechystá vlastní sankce vůči Bělorusku, počká na EU (Novinky). A Imperátor prohlásil, že by si to měli teda jako možná třeba vyřešit spíš bělorusové sami. Další obrátku očekávám do dvou dní.
 • Vodafone TV se v České republice propojuje s Netflixem (Lupa). Prostě na TV od VF půjde přidat Netflix a platit to dohromady VF. Jiná výhoda tam není (ceny stejné jako při objednání zvlášť). Ale věřím, že pro normální lidi (čti: neajťáky) to je zajímavá nabídka.
 • Ten “hack” Twitteru je den ode dne veselejší. Další info na (Lupa) – Jak policie odhalila jednoho z hackerů Twitteru pomocí blockchainové analýzy. Veselé.
 • Mé oblíbené centrum pro vytváření veřejného mínění opět s analýzou (ne)oblíbenosti institucí a politiků. Jezevci to klesá, ale tomu je to už fakt jedno, má to v ovci na lehátku v Lánech. Průzkum CVVM: Důvěra v prezidenta opět mírně klesla, věří mu nejméně lidí za poslední tři roky (iRozhlas). Vláda i parlament má ale ještě méně.
 • A pak máme situace, že ajťák může závidět řemeslníkovi. Co se platu týče (mimo Prahu teda). Kolik vydělávají řemeslníci? Průzkum ukázal, že lidé mají zkreslené představy (Lidovky). Zajímavé čtení. Jako i já už si pár let pohrávám s myšlenkou vykašlat se na “ty internety” a jít makat rukama (třeba dřevo mě hodně baví), akorát jsem levej, nedopadlo by to dobře…
 • Nu a hradní skvadra už asi bez komentáře – Komedie pokračuje. Ministerstvo se navzdory pravomocnému rozsudku za Zemana neomluví (Novinky).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.