19/08/2020 – Rozdává se, zpřísňuje se, superpremiér v šoku a platy politiků

 • Jen pár zpráv dneska, zato prča neskutečná (teda vono to není k smíchu, ale co má jeden dělat, aby to s ním nešvihlo?).
 • Takový to™, když ti korona otevře neomezenej kontokorent… Schillerová pro Blesk: Seniorům chceme dát dárek. Přilepší víc než o tisícovku, kdy? (Blesk). A další perly v tom rozhovoru. Kdy? Před Vánoci, pochopitelně. Klekánice je najednou samej cukrkandl, aby ne, když má k dispozici zdroje (dluh), jako nikdo před ní (a, doufejme, nikdo po ní).
 • Nutno podotknout, že Venezuela dorovnává a zvyšuje, na (fejsu) spustila hlasování, zda chtějí důchodci jednorázově 6000, nebo 500 každý měsíc.
 • Zajímavý rozhovor pro změnu s někým, kdo něco umí. David Čaněk (Memsource): Dodáváme Uberu, ale s lepším obchodem a marketingem jsme mohli být dvakrát větší (Lupa). Možnej exit za 500+ mio, krásný úspěch! (a exit nebude, kluci makaj).
 • A jasně, vláda kopýtek. Odvolávám, co jsem odvolal atd. Takže Superstar vyhlašuje detaily zarouškování. Ještě včera hospody ne, dneska už hospody jo. A mnoho dalšího. Pravidla pro roušky se ještě zpřísní. Povinné budou i v restauracích a kadeřnictvích (Novinky). Se mi strašně líbí ta předvídatelnost. Kdykoliv Ken něco vyhlásí, můžeme si být jisti, že za den, dva to bude úplně jinak.
 • S upřesněním přispěchal i neviditelný Ministr Plaga: Pro speciální a mateřské školy nebudou roušky povinné (Deník). Jo, v tom materiálu (manuálu), na kterém dělali odborníci asi tak měsíc, byly povinné roušky v mateřských školkách… Dochází mi slušná slova…
 • V klimatické, ech, legislativní nouzi schválila sněmovna distanční výuku pro ZŠ atd. Jako by ani konec srpna nebyl… Když se školy zavřou, bude výuka na dálku povinná, schválila Sněmovna (Novinky). Musím juknout na ten zákon, něco mi říká, že tam asi nebude ošetřeno ředitelské volno, uhelné prázdniny a tak podobně…
 • A už je to tady! Olgoj chorchoj, teda vlastně Andy čapoj, zasahuje! Na bílém koni (sorry za vtípek, rodino) dorazil a drsně bude řešit to, co schválila komise, které předsedá, v pondělí. Asi tam spinkal. Nebo přišly nový výsledky průzkumu… Pravidla pro nošení roušek jsou chaotická, řekl Babiš. Ve čtvrtek o nich bude jednat s Vojtěchem (iRozhlas). Možná vysvětlení: 1/ netuší, pro co hlasuje, 2/ nechodí na ty porady (nemožné, jsou z toho fotky), 3/ netuší, která bije, 4/ testoval Vojtěchem reakci lidu, 5/ mix předchozího. Všechny varianty jsou děsivé…
 • Marně, ale urputně se snaží (Novinky) Přehledně: Kde všude budou povinné roušky. Naprosto zbytečné, zejtra to bude zase jinak…
 • Pro pobavení sestřih Kena, kterak si během tiskovky pacičkuje roušku a tlamičku. Nic světoborného – prostě si tu roušku neutáhl tak, jak by měl. Ovšem jeho vysvětlení je kouzelné. Noste roušky, nakázal ministr! Za půl hodiny 20x porušil pravidla! VIDEO (Nova).
 • Něco na posílení důvěry ve státní správu – V Praze rekordně přibylo nových případů – kvůli technické chybě (Novinky). Oni to zase vyčistí…
 • A na závěr trošku sluníčka, no, Venezuela – geniální nápad navázat platy poslanců a ústavních činitelů na 4násobek minimální mzdy :D Úspora to je v řádech milionů, ovšem efekt na část voličů – k nezaplacení. Reálný efekt: více blbců v politice (ano, ještě by šlo přidat), protože chytrej člověk vydělá víc v soukromém sektoru. Jo a snadnější korupce. Bravo! Ale neobávám se, že to projde. Maláčová chce poslancům sebrat 22 tisíc. Prodraží se to, varuje ekonom (SeznamZprávy).
 • Neprojde. Když to propočítali (SeznamZprávy), tak: Skrytá část plánu Maláčové. Soudcům chce snížit plat téměř o třetinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.