28/08/2020 – Sedačkovné, 5000, rušíme superhrubou a hola – škola?

 • Vytřepu si z vlasů můry a jdeme na to. Dneska to “v sepětí se přírodou” stálo za to… Přímo pod supercelou, takže fakt pěkná bouřka (díky za optání, rajčata už nemám) a veškeré hmyze z okolí se nastěhovaly do chaty… Já vím, že to nikoho nezajímá, ale chtěl jsem mít vtipný, netradiční úvod. Dál už to bude jen tradiční bordel.
 • Zatímco u nás se čeká na návrat nakažených, teda rekreantů (viz včerejší Ken), bratia to berou drsně na první dobrou – Radši zkraťte dovolenou. Slováci dávají na červený seznam Chorvatsko, Francii i Španělsko (Novinky). My budeme mít aktualizaci semaforu zase za týden, takže pohoda a žádný stres.
 • Jedno se musí vládě kopýtek nechat, hrubě přispívají k rozvoji českého jazyka. Hle – sedačkovné! (dle vzoru rouškovné, akorát pro autobusové dopravce, prostě dotace na prázdná místa). Akorát zase někdo (Ten, který nespí. Ale nebudu jmenovat) moc nemyslel (aby taky, když je pomalu v kómatu ze spánkové deprivace) – Havlíčkova podpora pro dopravce? ‚Pomůže jim jen z malé části problémů,‘ tvrdí zakladatel iniciativy (iRozhlas). Opět ve stylu: mysleli jsme to dobře, dopadlo jako vždycky. Za pozornost stojí jedna citace (z jednání se superministrem) – „Je bohužel extrémně zaneprázdněný, bylo mi ho až lidsky líto. Několikrát jsme se však během schůzky pohádali, protože nebyl v problematice zorientovaný a musel jsem mu situaci vysvětlovat.“ Ten autobusák je diplomat!
 • Jen pro tu srandu a profikorupční hnutí – U obchodu s rouškami za více než miliardu byl také bývalý politik ANO (SeznamZprávy) Já se bavím… Takže: v obchodu mezi firmou Recea Prague a státem vystupoval jako prostředník Petr Novák, někdejší politik z jižních Čech. Jde o bývalého člena hnutí ANO a manažera jihočeských krajských nemocnic, který z tohoto postu odešel po aféře s milionovými odměnami.
 • Rozhovor s hlavní hygieničkou. A opět (jak je už tradice) naprosto debilní titulek. Hlavní hygienička Jarmila Rážová: Utáhnout šrouby můžeme vždycky (Deník). Doporučuju přečíst, ta paní vypadá, že ví, o čem mluví (což je tady u nás v posledních měsících docela vzácnost).
 • A jak se nám to pěkně, takhle pár dní před zahájením školního roku, rozjíždí – 1. září neotevřeme, hlásí první školy. Všechny učitele mají v karanténě (iDnes). Zase blbej titulek, jde o jedno gymnázium a jednu školku. Ale teprve začínáme, že? Na tom gymplu jsou v karanténě všichni učitelé – inu, přípravný týden.
 • K čemu že to máme ten covid semafor? No, hezky to bliká a je to dekorativní, jako Ken… Praha je v novém semaforu oranžová, nic se ale nemění (Novinky). A to samé na (Deník). Jako já mám hodně velkou představivost, ale prostě tyhle změny (budeme to řídit podle semaforu, nebudeme to řídit podle semaforu, protože je to Praha a tam semafor je příliš hrubý, budeme… atd.) nějak nedávám.
 • A máme tu kompromis (jak teda pravilo želé Hami) – 5000 pro důchodce, před Vánoci. A zrušení superhrubé. Od ledna. Viz: Vláda se dohodla na zrušení superhrubé mzdy. Senioři jednorázově dostanou 5000 korun (iRozhlas). K tomu jen:
  • Hami pravil, že vyjednal kompromis ohledně příspěvku pro důchodce. Tak nějak zajímavá definice kompromisu, když tento týden jsme slyšeli: Maláčová – dáme 6000, Andrej – dáme 5000, Klekánice – dáme 4000. Takže kompromis je to, co celou dobu říkal Andrej?
  • Superhrubá – úspěch vlády kopýtek, že ano? Mno, superhrubá už neměla existovat od 2015, ale nějaká kopýtka (jen náhodou ČSSD, ANO, Lidovci) to prodloužila “na furt”. A jako jeden čáp vzdorovali snahám o zrušení. (poslední návrh na zrušení superhrubé dávala ODS v září 2019, neprošlo přes kopýtka).
 • A pochopitelně nejde o úplatek, vůbec. Důchodci dostanou pět tisíc. Nemá to nic společného s volbami, tvrdí Babiš (Deník). Krásná reakce Al Čaponeho na dotaz (opakovaný) zda nejde o kupování voličů – “Na nesmyslné otázky nebudeme odpovídat,” tož tak. Ale toho novináře je škoda…
 • Pro kontrast včerejší Venezuela – 6000 pro seniory? ‚Peníze budou samozřejmě chybět jinde,‘ přiznala ministryně Maláčová (iRozhlas). Začíná to vypadat, že jí to lehce začíná docházet. Ale jen lehce. Dost arogantní rozhovor. Dávám pro referenci, Venezuela a 6000, bude se hodit v budoucnu.
 • A nakonec zpráva dne! Plzeň od října zdraží. Zvýšené ceny o zhruba 50 haléřů se dotknou lahví a plechovek, čepované zůstane stejné (iRozhlas). Jak se říká – vláda, která zdraží pivo, padne. No, tady můžou být klidní. Jednak to nezdražila vláda a druhak nejde o pivo, ale o gambrinus…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *