04/09/2020 – Kovy smečuje (jo, sdílím youtubera), na třetí dobrou, narcišílena hovoří a nemá plán…

 • Faunovo velmi pozdní covidpoledne, opět…
 • Vyšel rozhovor se zastupující hlavní hygieničkou (neb ta hlavní je v karanténě), který se teda odehrál ve čtvrtek. Optimistické čtení – Další opatření v Praze nebudou, říká Jágrová. Uvidí však, co poví semafor (iDnes).
 • Hurá!
 • Inu – Aktualizovaný semafor: Situace v Praze se zhoršila, zelených je 10 okresů (Novinky). Tak nehurá – V Praze budou od 9. září povinné roušky v obchodech a nákupních centrech a od pondělí 14. září také ve společných prostorách škol.
 • Mno, to ještě jde.
 • A máme odpoledne – Situace v Praze je alarmující. Roušky budou povinné i v obchodech, restaurace na noc zavřou (Novinky). Takže do třetice – Od 9. září povinnost nosit roušky přibude v obchodech a obchodních centrech. Noční bary budou muset o půlnoci zavřít a otevřít mohou až po 6. hodině ráno. Od 14. září pak bude povinné nošení roušek ve společných prostorech škol.
 • Mno, už mlčím. Každopádně ta jednoznačnost, připravenost a hlavně plánování opatření je úžasná. Na třetí pokus během jednoho dne. Všem zúčastněným posílám písničku (Youtube (ok, nebudu mrcha, ať to s váma nešvihne, je to Třetí pokus od Nedvěda (hele, já ho mám rád, no a co?)).
 • Jeden se ani nediví – Situace je opravdu tristní, trasování nakažených nestíháme, přiznala Jágrová (iDnes). Nicméně klobouk dolů za upřímnost.
 • Ze včerejška ještě jeden rozhoror. Ten arogantní, sebestředný klimakterický diblík se sociální inteligencí dlažební kostky z Dachau se rozhovořil pro (PrimaCNN) – Schillerová: Řada matek žije sama naschvál, aby měly výhody a dosáhly na dávky. Citace v titulku jsou často clickbait a neodpovídají přesně řečenému, ani tady, ale skoro. Celé citace:
  • O návrhu STAN dát příspěvek 6 000 samoživitelkám a rodinám s malými dětmi: Určitě to nepodpořím. Je to populistický a nepromyšlený návrh. Zaprvé – podporujeme rodiče bez ohledu na to, jestli jsou samoživitelky nebo rodiče malých dětí. Zcela zásadním způsobem jsme zvedli rodičovský příspěvek z 220 na 300 tisíc. (což pomůže aktuálně jak?)
  • O samoživitelkách: Celá řada našich párů je dnes nesezdaných, nežijí spolu ve společné domácnosti. Mnohdy vám off record řeknou, že kvůli tomu, aby měly určité výhody a dosáhly na dávky. Velice často vám to přiznají. Neříkám, že přímo mě, ale ze svého okolí to slyším. (z toho mi také plyne, že má známé, kteří ojebávají stát, ne? Mno, nic nového, to víme všichni dávno…)
  • Bych asi jen vzkázal: Alenko, prosím tě, věnuj se tomu, co ti jde nejlépe – tedy focení rádoby modelkovských foteček na instagram (ne, nevypadáš tam hezky, sexy, slušivě, to při tvém věku, konstituci a ksichtu nejde, ale je to zábavné a neškodné) – a jinak se k ničemu nevyjadřuj. Předem děkuji, kráso nesmírná.
 • K superhrubé – Neexistuje plán, jak kompenzovat výpadek ze zrušení superhrubé mzdy, uvedla Schillerová (ČT). On teda existuje, dokonce to tam uvádí: Bude to samozřejmě na úkor toho, že v těch příštích letech ten schodek ještě bude vyšší. Jo, to se to dělá rozpočet, když máš záruku “to projde” u schodku v řádech stamiliard, viď, Šíleno?
 • Ještě na stejné téma s komentáři (nejen) opozice – Ministerstvo financí nemá plán na kompenzaci ztrát po zrušení superhrubé mzdy, schodek rozpočtu poroste (Lidovky)
 • K situaci ve školách – Prymula: Respirátory ve školách zabrání hromadné karanténě (Novinky). “Pokud by do karantény mělo jít dítě ze třídy, kde se používají masky nebo respirátory, tak ostatní nepůjdou. Budeme to brát tak, že tady není riziko”. No pěkně.
 • Komáři si zase vyskakují. Prej: ‚Svévolná, až rituální a zbytečná.‘ KSČM chce, aby se vláda distancovala od Vystrčilovy cesty na Tchaj-wan (iRozhlas). Hele, soudruzi, když se hlasovalo o odmítnutí cesty mlátičky Ondráčka na Doněck, jen návrh bodu, neprošlo to (hlasování, steno), tak jste byli tak nějak proti, ne? Poslanci ANO, ČSSD a KSČM se odmítli distancovat od cesty Ondráčka do Doněcku (Novinky, 28.5.2019)
 • Takové veselé – Státní Čepro pustí Agrofert do tendru na biopaliva. Chce ale doložit, že neporušuje zákon o střetu zájmů (iHned, paywall). To dokládání bude zajímavé…
 • Odlehčíme – Kultovní Xena slaví 25 let. Původně se přitom princezna bojovnice objevila v seriálu Hercules (iRozhlas). 25 let! Jsem starej… A vy taky…
 • Zajímavé – Hami už se trošku poučil a chce to písemně. Co? No: Do rezerv má jít 60 milionů roušek. Hamáček vyčkává, kvůli médiím žádá o pokyn vládu (Aktuálně). A proč? Inu, jediná možnost, jak převést bezplatně zásoby roušek atd. ze zásob ministerstva do státních rezerv, je prohlásit je úředně za “nepotřebný majetek” a podepsat to musí Hami. A von tak nějak tuší, jak by se dal takový dokument použít před volbami na nepoučenou veřejnost…
 • Náš majitel a dobrotivý vládce se rozhovořil pro (ParlamentníListy), jo exkluzivně pro PL, zvykejme si, tenhle měsíc do voleb bude všude. I v Mateřídoušce (Ahoj strejdo Andreji, řekneš nám něco o čápech? – To je kámpaň a já to odmítám! Ptejte se Kalouska, kde má hnízdo!), Lui magazínu (Dobrý den, pane premiére, můj přítel Šablatůra mi říkal… – Nedělejte si zo mňa prdel!), Haló novinách (Čest, soudruhu Bureši! – Tak hlásím, že za poslední týždeň reakčné živly… Čo to tárám! Tady máte složke, súdruhu majore!), Deníku N (Pane premiére… – Tak já zas iděm), prostě všude. Ale zpět k PL – Babiš pro PL: Vystrčil na Tchaj-wanu? Volební kampaň. Propagační cesta za státní peníze. Ani neumí anglicky. A Pavel Novotný… Hezky naložilo, naše slunko dotační. Krom toho couvá od podpory Běloruska (Ano, určitě. Může to vypadat, že mluvím jinak. (no, zvonku to tak opravdu vypadá)), všechno je kampaň atd. Krátký, ale zajímavý rozhovor (zejména pro burešology).
 • A vono vopravdu. S těma respirátorama ve školách – Zavření jako poslední možnost. Hygienické stanice dostaly návod, jak postupovat při nákaze ve škole (iRozhlas). No to bude sranda.
 • Zvlášť, když pátek znamenal nejvyšší (ale fakt jako brutálně hodně) nárůst pozitivních na “chřipečku”… 798. To je dvojnásobek maxima v březnu. (jelikož píšu zpětně, tak souhrn na (iDnes) ze soboty – Počty nových případů dál strmě rostou. V pátek přibylo 798 nakažených).
 • Dobrou noc a, s některými z vás, v pondělí na napsanou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *