18/11/2020 – Fronty, kompro na Koudelku, dotčený Faltýnek a Havlíček s Blatným ve při

 • Troubulentní doba. Teda turbulentní. Teda – vono to je jedno…
 • Na začátek jen takové milé, malé, lokální šméčko – Město výrazně pod cenou prodalo parcely. Rozdělili si je lidé z radnice a jejich příbuzní (iRozhlas). Výborná práce iRozhlas v Krupce. To jen abychom pro to velké šmé nahoře nezapomínali, že ten českej jánabráchismus funguje furt a fšude. Stavební parcely za 250/m^2, to je prostě klasika :)
 • Čím víc padají preference Fíkového listu (dříve známého pod zkratkou ČSSD), tím více Hami nachází koule. Už je to ale marný, marný… Hamáček ostře proti Babišovi: Chce pomoci nejbohatším, tam ho srdce táhne (SeznamZprávy). Jde o tu 15% daň, která fakt více pomůže vysokopříjmovým zaměstnancům. Ale vono už je to fakt jedno. Teď a u nás…
 • Tohle mě dneska bavilo, hodně. Ta fotka proletěla sítěma jako velká voda. Sdílelo ODS, sdílela Udženia, sdílel táta, sdílela máma, sdílely všechny děěěti, sojka neuletííí… Ech, pardon. Fronta na vstup do Kauflandu? Senioři se jen báli, že na ně nevyjde vozík (SeznamZprávy). Tolik spravedlivého pobouření! Kdyby si jeden jedinej sdíleč dal tu práci a kouknul na mapy, zjistí, že ten Kaufland má plochu nějakých 4200 metrů^2 a vejde se tam teda (dle limitu) 350 lidí najednou. Což na té fotce není ani omylem. A ještě jsou tam volné vozíky. A ještě to vypadá focené před svítáním, otevírá se v sedm. Takže? No, nedali si práci, sdíleli.
 • Už, už měli plán! A vona jim do toho hodí vidle fyzika a vakcína… Stručně: máme plán na očkování (nereálnej) od září. Teď se ukazuje, že ty nové vakcíny vyžadují skladování při -70 °C, na což fakt obvoďák nemá vybavení, ale pohoda, klídeček, nic se neděje – Česku chybí plán, co dál, až dorazí vakcína. Látka vyžaduje skladování při minus 70 stupních Celsia (Lidovky). Bude se improvizovat (Havlíček se bude modlit za silnej mráz a vono to za voknem vydrží i u praktika, že jo).
 • Ten si taky nepropočítal velikost obchodů :) No – Hamáček: Je lepší, když lidé čekají fronty venku před obchody (Novinky). Lidem doporučil, aby své nákupy plánovali a nechodili všichni v jeden čas. (tuší někdo, jak se má domluvit celý město? Inu – von to myslí dobře, asi).
 • Vítejte v Rusku. Prezident předal premiérovi složku na šéfa tajné služby a očekává jeho exekuci. Ech, to nebylo Rusko, se omlouvám, to bylo dneska u nás – Zeman předal Babišovi materiál na Koudelku (Novinky). Čtěte hlasem Mstiloše: Tak podívej se, Andreji… Tady máš složku na toho Koudelku, je to zlý člověk, byl v Bílém domě a i jinde, kam mě nepozvali, chápeš to? Nepozvali! Tak s tím něco koukej udělat. Tohle sepsal můj nový zaměstnanec, nějaký Rom, zdůrazňuji – Rom, nikoliv cikán – to byl bonmot, Andrejši. Tento skvělý, to musím zdůraznit, skvělý operativec dělal 27 let pro BIS. Teď dělá pro mě, ha, ha. Před pěti lety, Andreji, před pěti lety kandidoval na šéfa BIS, ale místo něj zvolili toho zlého Koudelku. Takže má plno informací a hlavně, zdůrazňuji, hlavně je naprosto objektivní. Jiří, podej mi hůl! Rozumíš, Andrejši? Tak to zařiď.
 • Tady se zastavím, taková úvaha. BIS má extrémně přísná bezpečnostní pravidla, ostatně jejich motto zní “Audi, vide, tace si vis vivere in pace” (Chceš-li v pokoji žít, naslouchej, dívej se a mlč. To si pamatuju, protože jeden kamarád tam dělá a nikdy mi neřekl ani kdy kterej den končí, natož cokoliv jiného). Co tedy mohl ex-operativec Rom říci/napsat Zemanovi o Koudelkovi, jestli chce “vivere in pace”? Jen úvaha. Kdo se v tom vyznáte, napište, to mě zajímá.
 • V rychlosti sypání popela na hlavu teda Jurečka vede – Jurečka: Pivo jsem žahnul, neuvědomil jsem si to. Jsem připraven na odchod (Novinky). Žádné výmluvy, slovo chlapa (ač teda ten patos tam…). Ok, vyřešeno.
 • S Radou ČT bude ještě sranda – Předseda rady ČT René Kühn se rozhodl rezignovat (ČT). Babochlap Lipovská a chlapobab Ovčáček z toho maj Vánoce. My ostatní uvidíme ve čtvrtek po jednání Senátu.
 • Jukněte na psa, jak zuby cení (to dávám jen kvůli titulku) – Index rizika aneb Cení PES zuby i ve vašem kraji či okrese? (Novinky) Prakticky celá republika na 4. stupni, takže, logicky, má celá republika dle Blatného stupeň číslo 5. Logické, nazdar.
 • Vono to je pěkně shrnuté tady – Jan Klusáček: Mrtvě narozený pes (ZdravotnickýDeník).
 • Politujme malého, starého eFka – Faltýnek je dotčený. Mluví o odchodu z politiky (Neovlivní). Při čtení jsem plakal. Smíchy. Dotklo se ho, že o něm premiér veřejně mluví jako o někom, kdo něco přehnal a překračuje své kompetence. Když ho podobnými schůzkami a vyjednáváním sám pověřuje. A bere chudák málo, jen 128 litrů, v Agrofertu měl 380. Chudák.
 • Fujtajbl vespolek – Twitter spouští Fleets, obdobu facebookových Příběhů, které po 24 hodinách samy zmizí (Lupa). Bych spíš hlasoval pro možnost úprav tweetů, nebo, když už má něco mizet po 24 hodinách, tak někteří uživatelé…
 • Ale pozor! Zase bude všechno jinak: Havlíček chce obchody i v neděli a více zákazníků uvnitř (Novinky) Sice jsem si nevšiml, že by nespící superministr převzal už i ministerstvo Zahradnictví, ale tady je možný všechno. Třeba se s Blatným střídají sudej/lichej den, nebo tak něco. Citace: Pokud by situace měla směřovat k tomu, že by se měly vytvářet fronty, kdyby byla neúnosná, tak v pátek kabinetu navrhnu dva lidi na 15 metrů čtverečních.
 • Jelikož už máme tu zlepšenou komunikaci vládi a jasná pravidla a jednotnou strategii, tak předchozí vyjádření multiministra nebude nikdo dementovat a… Oh, wait. Tak ne. Dvory Chaosu vrací úder – Blatný: Havlíčkův návrh pro obchody nepodpořím. Nevidím důvod pro změnu systému PES (CNNPrima). Je ale pravda, že je jisté zlepšení, vláda cementů už se navzájem cementuje rychleji, tohle trvalo necelé dvě hodiny.
 • A best in cupcake! Nějak nevidím Máru mávat tím grafíkem “který ministr nejvíce zadlužil…”. No, kde ty loňské PR jsou, že ano. Takže – Babišova vláda navýší státní dluh na dva a půl bilionu (Novinky). To jsou prognózy, se kterejma jdou na rozpočtovej výbor. Dá si někdo cupcake?
 • Ještě k Radě ČT (už rezignoval i Dědič), rozhovor – Smoljak: Rozhodnutí Rady České televize jsou dlouhodobě netransparentní, nezdůvodněná (iRozhlas). Ten půjde asi taky.
 • A jak se bude žádat o prodloužení nouzového stavu (protože bez něj PES je k ničemu), tak pochopitelně je to dohodnuté, připravené, oh, wait – Babiš: Podporu ohledně prodloužení nouzového stavu zatím nemáme (CNNPrima). Chybí podpora KSČ. Al Čapone se ještě pokusí nějak Falmera uplatit, aby zvednul pro nouzák pracku.
 • Stýskalo se mi po Superstar. Tak už se nemusí bát, že nebude mít z čeho mamince koupit dárek na Vánoce – Krajská zdravotní má nové vedení, je v něm i exministr Adam Vojtěch (Deník). Předpokládám, že výměnou za to nebude zpívat. (a pochopitelně to dostal díky odbornosti).
 • Furt se hledá, furt se hledá – Aktér kauzy Stoka je stále nezvěstný. Kam sahaly jeho kontakty? (SeznamZprávy). To je furt ten Jiří Hos. Hledal bych v Orlíku…
 • Palermo, což?
 • Jakmile někdo z Vlády kňůpýtek začne myslet, je průser na obzoru, tak snad tentokrát se mýlím… Vánoce budou ve třetím stupni, myslí si Blatný (Novinky). PES.
 • Gigi už to měla nějaký zacuchaný. A Šablatúra taky. Takže: Otevřely psí a kočičí salony, zájem je od prvního dne veliký (Novinky). Bývaly doby, kdy jsem se ještě snažil pochopit, podle čeho se otevírá/zavírá atd. Už se nesnažím. Je to zkrátka losování Matesa, nová omezení vytočí každý večer na kole štěstí Béďa Havlíček.
 • Tak přímluva agenta StB u agenta StB nevyšla – Asi jsem ho úplně nepotěšil, komentoval Filip schůzku s Babišem (Novinky). Klid, Falmer, ty bys potěšil nejvíc lidí jedině tím, co nemůžu napsat, protože bych měl na krku trestní oznámení.
 • No to byl fičák zase. Dvory Chaosu hadr. Tak dobrou noc, dobré ráno, dobrou chuť, dobrý den a pevné nervy.

2 odpovědi na “18/11/2020 – Fronty, kompro na Koudelku, dotčený Faltýnek a Havlíček s Blatným ve při”

 1. Jako vždy super, chechtam se v posteli i takhle pozdě, formulace nalehko, ale kde je berete / bereš? Dnes me dostal, mimo jiné, babochlap a chlapobab a fakt si jsou podobni😄😂😛
  Ať Vám / Ti to pořad tak dobre píše!

  1. Tykat, proboha! 😁 Beru to všudemožně, většina mě prostě napadne při psaní, píšu to na první dobrou, jen si naházím zprávy celého dne do prohlížeče a přepisuju jednu za druhou, trvá to tak 40 minut komplet. Něco je inspirováno tím, co přes den čtu na Twitteru, ale spíš podvědomě, snažím se nekopírovat. Po těch skoro dvou letech už to sekám jak Baťa cvičky… 😂 Proto teď pár dní se zkouším vrátit k tomu původnímu stylu, kdy jsem si s tím víc hrál a bavilo mě to mnohem víc… Uvidíme. Ten automat je nudnej… (korektní, ale nudnej…).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *