23/11/2020 – Prstíčkem hrabat, extra nášup Alenky, jádro se odkládá a voni za to můžou!

 • Pojďme na to rychle, ať je to za náma… I lehce z víkendu (ok, nebude to rychlé, mám tady 28 odkazů…)
 • Po čtvrtečněpátečním překvapení “co jsme to sakra schválili?” se ozval i koaliční fíkový list a byla i nějaká silná prohlášení o odejití z vlády. No, hehehe, že jo. Kormidelník Titaniku to má na háku – Babišovi by nevadilo, kdyby ČSSD z vlády odešla. Nahradil by ji ministry z ANO (Deník). Deficit na 2021 vypadá na téměř 500 miliard, sere pes.
 • Svým způsobem geniální nápad – Koncertní sály a divadla otevřou. Ale ne pro diváky (Novinky). A kina taky. Jo, kina, ale bez diváků. Prej maj streamovat. Aneb – končíme s kompenzacema, máte otevřeno.
 • Vyděšená Šílena je něco, co se moc často nevidí a fakt to nechceš vidět. Když prošel parlamentem závěrečný návrh destrukce rozfrčtu 2021 (celé ANO hlasovalo pro, na to nezapomínat. Asi nějakej komunikační šum) a Alence došlo, že právě zvedla sekeru z 320 na 475 miliard za 2021, začala hrabat. Prstíčkem. U Senátu. Schillerová chce změny v daňovém balíčku (Novinky). Požádá proto senátorskou špínu (její vlastní slova (Rozhlas, 2019)), ten Senát, co měl být dle Slunka Dotačního dávno zrušen (Novinky, 2016), aby ten paskvil vrátili Sněmovně. Najednou, najednou se pojistka proti blbosti poslanců a vlády hodí, že? Hrabe i Andrej – Babiš napsal dopis Vystrčilovi, chce vypustit růst slevy na poplatníka (iDnes).
 • PESíme – Ministr Blatný chce opakované testování rizikových skupin. Oznámil i plánovanou úpravu tabulky PES (iRozhlas). Testy fajn, změny nutné, proč ne, že jo, PES “funguje” teprve dva týdny. Líbí se mi termín “PES měl provést těžkou situací a pak být stažen do boudy”. Proto ani nejnižší stupeň nefunguje bez nouzového stavu. Do toho byly ale hozeny vidle, takže se přistupuje ke kastraci alespoň prvních dvou stupňů. Nebo tak něco, ještě to není dohodnuté, jen o tom mluví. Řídit stát jako množírnu…
 • Aby toho optimismu nebylo příliš – Bude to ještě dlouhé trápení. Další vlna epidemie bude v lednu či únoru, míní Dušek (Novinky). Pan statistik je tak flexibilní v názorech, že jej jen dávám pro referenci, nebudu komentovat (jen pro připomenutí: Druhá vlna koronaviru? ‚Žádný masakr se na podzim odehrávat nebude,’ řekl šéf statistiků Dušek (iRozhlas, červen)). Řídit stát jako 8-ball oracle (má to český ekvivalent?) .
 • Pro odlehčení si dáme rozhovor se strážkyní Hnízda – Monika Babišová manželovi vyčinila: Když budou fronty, nebudu vařit, vzkázala premiérovi (eXtra). To si dejte. Už jen představa paní premiérové, kterak nakupuje v Penny a pak vaří manžovi papáníčko, aby si čvachtal, je nádherná. Ale když to ta bohyně kuchyně dorazí přiznáním, že nově doma i uklízí (aby se paní na úklid nenakazila v MHD. Ale platí jí pořád, má zkrátka dobré srdce!), nezbývá mi než Andrejovi tuhle správkyni svěřenských fondů závidět!
 • „Neříkejte, že máme rozvrácené finance. Máme nejlepší finance v Evropě, veřejné rozpočty ještě lepši,” (Novinky) – Babiš chce jednat se Senátem o úpravě daňového balíčku. Něť rofrčet, něť problemy.
 • Netrvalo to ani týden – Zastupitelé Krupky zrušili prodej parcel na okraji města. Za nízkou cenu si je dříve rozdělili lidé z radnice (iRozhlas). Hezká práce iRozhlas, bez ní by to prošlo. Je zajímavé, že v Krupce to jde, ale ve Strakovce – Nikdy, nech si to všeci zapametajú!
 • Už se perou, teda furt se perou – Podle Vojtěcha pomáhal Prymula tajně soukromé firmě k miliardové zakázce. ‚Nesmysl, jen jsem to přeposlal.‘ (iRozhlas). Tak asi pošťák, prý mula. Nebo tak něco. Načasování dost zajímavé, že se ti dva nemusí, víme dávno, ale načasování, když dneska:
 • Prymula bude Babišovým poradcem na úřadu vlády (Novinky). Je to teda jen vedlejšák na IČO, za maximálně 80 litrů měsíčně, což jsou fakt drobný (myšleno vážně). Ale to načasování…
 • Za mě teda lepší plukovník než Superstar, ale vona je laťka sakra nízko.
 • A je to tady – nižší PES! Tak to na (iRozhlas) zkusili sepsat: PŘEHLED: Česko přechází do čtvrtého stupně v systému PES. Jaká opatření se změní? Nestíhám to sledovat ani já, tak si to přečtěte.
 • Jelikož je pondělí, tak ministrem Zahradnictví je aktuálně ministr průmyslu, odchodu, dopravy a nespánku – Havlíček: Připravujeme se na otevření. Teď jde o pár posledních dní (Novinky). Je tam i tabulka na sedm stránek, senátorská stížnost a Borovského “Připravujeme detailní scénáře klíčových segmentů obchodu a služeb” (A není to zbytečně brzo?)
 • Dálnice (pokud jsem pochopil, tak dneska má ministerstvo Silnic a dál nic v gesci Blatný, nebo jak se střídají, sper to pes…) se staví tak raketovým tempem, že běžný občan nestačí žasnout, teda sledovat. Tak na (Aktuálně) je přehled – Mapa: Kousek tam a kousek tamhle. Síť budovaných dálnic bude i příští rok jako řešeto. Dane, vrať se! S tebou byla alespoň sranda…
 • Menší deza vu – V hlavolamu Bečva poutá nejvíc pozornosti Deza. Někteří zaměstnanci poprvé připouštějí, že by mohla být viníkem (iHned, odemčeno). Zajímavé čtení. Brabce stále mlčí.
 • Když změnit metodiku, tak ideálně zpětně, že jo. Na covid nástěnce ministerstva lítala čísla (a tím i procenta pozitivity, což je zásadní) u testů jak splašená. “zpětně se započítaly i negativní PCR testy, které byly provedené pro potvrzení antigenního testu” (Twitter, Daniel Stach). Hups…
 • A ještě další “hups” – Babiš: Tendr na stavbu Dukovan není připravený, vláda by o něm neměla rozhodovat před volbami (iRozhlas). Na Hradě zavládne nepěkná nálada. A to bylo takového spěchu, že?
 • No, tohle by zase mohlo mumii náladu spravit – Vláda vybrala Petra Mlsnu na post nového šéfa ÚOHS (SeznamZprávy). Roztomilé. Pán s mrtvou fretkou na hlavě (fakt tak vypadá, sorry jako) byl favoritem Hradu, pokecal si o tom s Mlhošem a to výběrové řízení na pozici šéfa ÚOHS bylo tak transparentní, že vláda neřekla ani senátorům, kdo se přihlásil.
 • Nevídané – Al Čapone se omluvil! Teda von se neomluvil, akorát pravil, že blbě mluví, tak že to jako nemyslel tak, jak to znělo. A přisadil si obvyklé kňů – voni do mě kopou! Inu – Nevyjádřil jsem se úplně akurátně, omluvil se Babiš za slova o nechutné Pirátce (Novinky).
 • K večeru už zase převzal svoje ministerstvo Blatný (teda asi) a Může to znít nelogicky, řekl Blatný k opatření v maloobchodu (Novinky). Ale ono to jen ta zní a vlastně to je logické (což potvrdil večer i Metnar (netuším proč zrovna Metnar), když uvedl, že lidi se nenakazí v hypermarketu, ale v obchodě ano). Řídit stát jako ruskou ruletu s vodní pistolí.
 • A tohle, tohle je dlouhý a neuvěřitelný rozhovor s Klekánicí. Důležité je, že už se ví, kdo za to může! Schillerová o daňovém maléru: Byl to naschvál od ČSSD (SeznamZprávy). Je zajímavé, že ČSSD pro ty daňové změny nehlasovala (to závěrečné hlasování), ale může za to! A ona bude hledat jednotky miliard úspor. A kdo přijde po ní, si to vyžere. Ona by to ale i vzala, právě proto. A další a další perly. Jen na ukázku:

Přijde zahlazování těchto dluhů?
Samozřejmě, bude tady nějaká konsolidace, ta bude trvat několik let.
Bude to bolet?
Bolet… Záleží, jak koho to bude bolet.
A koho bude bolet?
My děláme všechno pro to, aby fakt, že jsme si půjčili takový balík, aby to nebolelo občany a firmy. A já moc prosím: Nestrašte pořád lidi. My jsme to udělali právě proto, aby ten dopad byl co nejméně bolestný. Naše země si půjčuje za extrémně nízký úrok díky skvělým ratingům.
I ratingy se mohou změnit vzhledem k zadlužování a k tomu trendu.
Nikdo si nepůjčí tak levně, jako si půjčíme my. A my ty peníze pumpujme do ekonomiky, právě proto, aby to bolelo co nejméně

 • A jelikož jistoty a stabilita především, tak: Otevře vláda obchody už v pondělí? Rozhodne v neděli (Novinky). Aby nedošlo k mýlce – normálně by mělo být zasedání vlády v pondělí a otevřelo/neotevřelo by se v úterý. Tak se sejdou v neděli. Aby to stihli včas. Ostatně avizováno bylo otevření v listopadu, tak ať to dodrží, že. Řídit stát jako muzeum Madame Tussaud.
 • Uvidí se i s nemocnicí na Syslově – Polní nemocnice už není potřeba, ale ministr se zrušení brání (Novinky). Jako vono teda lépe mít a nepotřebovat, než opačně. A těch pár mega za pronájem Syslova je v letošním rozfrčtu pakatel.
 • Ještě nějaká krásná vyjádření z večerní tiskovky (CNNPrima) – Babiš: Piráti si z rozpočtu dělají trhací kalendář. Senátoři mají chybu napravit. Tak za to pro změnu mohou Piráti (kteří opět nehlasovali pro ten závěrečný návrh (na rozdíl od ANO, KSČ, SPD a ODS). Ovšem nejlepší část: Podle Andreje je Ferjenčíkem navržené zvýšení slevy na dani nespravedlivé, protože nezohledňuje majetek. „Takže nějaký miliardář klidně může dostat tu slevu”. Ech, slevu na poplatníka “dostávají” všichni. A všichni ve stejné výši. To naopak změna výše daně právě nejvíc pomůže těm “miliardářům”, ty ekonome z Čapáku…
 • A sypejte ptáčkům – ‚Ptáci nejsou žádná čuňátka‘. Teď je doba vyčištění a vyvěšení nových budek a krmítek (iRozhlas)

Jedna odpověď na “23/11/2020 – Prstíčkem hrabat, extra nášup Alenky, jádro se odkládá a voni za to můžou!”

 1. ježíš co ta blbka zase pumpuje do ekonomiky? na jaře se všichni vládní trotli dokola proinvestovávali z dluhů = 500mld v pr… – a kde je aspoň jediná investice? leda tak koupě (čínských) notebuků pro homeoffice státních úředníků, ale tím jen vyluxovali od září obchody, předčasné vánoce.
  jinak všechno padlo na náhrady mezd + ošetřovné, něco na úhradů služeb objednaných státem, něco na zdravotní matroš.
  investice 0, i blbé náhrady zisku (nebo jen nákladů) podnikatelům 0.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *