03/02/2021 – Volební zákon, kráva nebeská, nasrané KSČ a pitva v přímém přenosu

 • Kompletně přepsáno, prakticky eliminována sprostá slova a klení (text tak zkrácen o cca 40 %)
 • Začneme optimisticky – Taková čísla nepamatujeme 130 let. Roušky a opatření téměř vymýtily chřipku (Aktuálně). Ta studie teda není z ČR, ale tady je to stejné. Průser teda je, že vona nám to chřipka za pár let vrátí i s úroky, neb imunita. Ale tak nějak to vypadá, že ty hadry fungujou (ale zase – radši chřipku, že jo. Si nevybereš).
 • Presumptivní ministr zahradnictví – Prymula: Mutace změnily riziko. Ministerstvo je za trest, vracet se nechci (iDnes). Nechce. Ale von se obětuje, o tom nemám pochyb. A těch 15 minut je už prý irelevantních, nově stačí pár sekund. Snad se plete. Ještě to samé (iRozhlas).
 • A jdeme na to hlavní – Ústavní soud zrušil část volebního zákona, ulevil koalicím a zrušil bonus pro vítěze (Novinky). Docela nečekaně, po letech, dost drastická změna volebního zákona. Ruší se sčítání 5 % pro každou stranu v koale. Víceméně se ruší D’Hondt pro přepočet (takže stav, kdy na jeden mandát potřebovala vítězná strana 18k hlasů a malá strana 40k hlasů je minulost) a možná se změní i okresy. Sakra změna. Sice spravedlivá, ale v našem systému poněkud drsná. Při přepočtu posledních voleb tímhle systémem to vede k naprostému volebnímu patu. Bude sranda.
 • Nicméně – Opozice rozhodnutí ÚS vítá, ostatní ho respektují (Novinky). Ten titulek je poněkud optimistický, měl by končit spíš “někdo jej respektuje a Andrej dostal psotník”.
 • K problematice “20 let to nevadilo” opět (Novinky) – Jak šel čas v zásadním sporu o volební zákon. Zavzpomínáme si na Havla, Klause, Zemana a další. Pro kontext tohle doporučuju.
 • Ten ping-pong mezi rozpočtem-armádou-KSČ-Burešem-atd. je veselý. Jedeme dále – Vraťte armádě pět miliard do konce února, vyzval vládu sněmovní výbor pro obranu (ČT). Do konce února vrátit i zbývajících 5 mld., to je požadavek. Uvidíme. Falmer prý aktuálně sere sebrané spisy VIL v kostkách. Ne hrůzou, vzteky.
 • Ještě jednou to rozhodnutí ústavního soudu (tady je komplet dokument a naprosto perfektní fotka) – Ústavní soud zrušil část volebního zákona. Koalicím bude stačit pro vstup do sněmovny pět procent hlasů (iRozhlas).
 • Fčele! Teda Brabce! Dlouho nebyl vidět, nikomu nechyběl… Ale co už – Pitvá se to v přímém přenosu, řekl Brabec k otravě Bečvy. Je přesvědčen, že případ skončí u soudu (iRozhlas). Já jsem přesvědčen, že u soudu neskončí jen ten případ, vrabčáku. Když si vzpomenu na tvoje vyjádření, nejen o Bečvě, tak to jinak nevidím. Jo a ten rozhovor je krátký a opět “to VONI!”.
 • Hrozivý Hami dal rozhovor (SeznamZprávy). Doporučuju si během čtení představovat čivavu. S tiárou na hlavičce. V růžovém oblečku. Hned se to líp čte. A celej Hami, ne? Hamáček: Jestli čísla znovu vystřelí, dojde na omezení pohybu. Dlouhé to je.
 • A sakra. StB se nepohodlo s StB – Komunisté končí s podporou nouzového stavu, řekl Babišovi Filip (iDnes). Agentovi došlo, že ho agent podrazil. Nejít o osud celé republiky, tak bych se bavil. I šáňo bych bouchnul.
 • Jak jsem psal – dostal psotník. Ústavní soud ztratil zábrany, řekl Babiš. Neusiluji o Hrad, opáčil Rychetský (iDnes). Stručně: Bureš řve: “Je to khááámpaň! Rychetský chce bejt prezident!!!”, na což mu Rychetský odpovídá: “Uklidni se, čobole, já chci akorát do důchodu”. Hezké. No, Rychetskému bude ve 2023, kdy bude volba prezicenta, 80 let. Léta říká, že do toho fakt nepůjde, ale Andrej prostě ví… Když si vezmu, že té aktuální hradní trosce je 76…
 • Zpod kamene, teda ze stínu, teda zpět do povědomí se vyškrábala Národní hrdinka Benešová. Pavlačová rudá tetka přispěchala na pomoc svému majiteli a dopustila se myšlenky – Kdo komu co slíbil? diví se Benešová nálezu Ústavního soudu (Novinky). Cituji: “Co je za tím? Komu se kdo zavázal, kdo komu co slíbil? Samozřejmě žádné důkazy nemám, ale takhle funguje život”. Za takové vyjádření ministryně spravedlnosti na adresu ústavního soudu se odstupuje i v Burkina Faso, ty krávo nebeská!
 • Hele, fakt – ministryně spravedlnosti ČR obviňuje Ústavní soud ČR z korupce na základě vlastní zkušenosti s korupcí. Banánová repubika hadr. Jako jo, Maruška určitě ví, o čem mluví – nominovaná ruským rezidentem do funkce, majíc jediný úkol – chránit premiéra před basou. To je plno zkušeností s korupcí, to chápu.
 • Odbočíme – Vláda podle expertů nemá dobrá data o šíření covidu-19. ‚Modely jsou katastrofální,‘ tvrdí statistik Vencálek (iRozhlas). Inu – ten člověk s Excelem, co na jaře přišel, už nepřišel. Se mu nedivím. Lordům Chaosu už je to stejně jedno…
 • K ruplým nervům našeho velkovezíra stručně – Tabery o výrocích premiéra: Kritika Ústavního soudu byla vždy, ale tohle je brutální útok v osobní rovině (iRozhlas).
 • Falmer se fakt zlobí, ale fakt hodně. Podrazit KSČ, co si to agent StB dovoluje??? No, dovolil si. KSČM nevidí důvod k prodlužování nouzového stavu. ‚Vláda nemůže náš souhlas očekávat,‘ vzkázal Filip (iRozhlas). To bude ještě zajímavé.
 • A střízlivě k té dnešní změně volebního zákona – ANALÝZA: Volební uzel lze rozmotat. Rozpletením vláken či radikálním řezem (iDnes). Tady je fakt komplet shrnuto, co se mění a jak to je možné řešit. Velmi pěkné, doporučuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *