08/02/2021 – Jsme v háji, ministerská porušovaná, sněží a hitparáda lhářů

 • Začneme optimisticky – Jsme v háji a budeme ještě ve větším, říká k epidemii poslanec Běhounek ze zdravotního výboru (iRozhlas). Takovej upřímnej rozhovor s poslancem (za ČSSD). Víceméně shrnuje situaci, popisuje chaos, proč na to lidi serou, jak se nestíhá očkování ani teď, že rezervace jsou na fíču, že je to marný a tak. Na úvod fakt pěkné čtení.
 • Superstar vylezla ze zapomnění a dala rozhovor (ČTK) – Zdravotní systém nebyl podle Vojtěcha na pandemii připravený. Kdyby jenom zdravotní systém a kdyby jenom v minulém čase, Kene… A podle Kena byl Ken dobrej a dnešní situace je “to VONI za to můžou”.
 • Přes víkend se nám to trošku popletlo tam nahoře, ale fakt jen trošku:
  • Alenka modelka si vyrazila na nákupy, objela tři obchoďáky a osobně tam kontrolovala, zda se odpuštění DPH projevilo v cenách respirátorů. Půl dne v prdeli. Nezbytná cesta. Typická pracovní náplň ministryně. Desítky foteček, ňuňu videjko, Klekánička je spokojena. Outfítek taky ňuňu (vypadala jak při konkurzu do Pomády. Na roli Dannyho…). Média řeší, že na videjku nemá v autíku pásíček, což je píčovinka k odvedení pozornosti, zásadní je otázka – proč, kurva, ministryně (tady jsou ty čárky velmi důležité!) dělá agendu inspektora ČOI? No, dáme (Novinky) – Policie šetří Schillerovou kvůli dopravnímu přestupku.
  • A jako bonus, ona Šílena už prostě lže “by default”, že by mohla mluvit pravdu, to ji ani nenapadne. Prej šlo o pojíždení na parkovišti (TW, AS), ale stejně pošle 10k na charitu. Houby po parkovišti, ulhaná mastná tlamo, to video je z barrandovského mostu (Neovlivní). Proč lže i v tomhle případě? Respektive – proč furt lže?
  • Hold my dog, pravil multiministr a vyrazit na Šumavu. A zase se chybně řeší “no a co, šel s pejskem na procházku”. Ne, průser je, že člen vlády, která ve čtvrtek ústy Blatného, seřvala občany, ať sedí doma na prdeli, vyrazil na dlouhý výlet lokálkou. Pejska venčit může, tady jde o způsob dopravy a destinaci. Takže: Vláda přesvědčuje lidi, aby zůstali doma, Havlíček vyrazil lokálkou na výlet (Novinky).
  • Jak u blbejch na půdě, ale fakt už…
 • Zajímavost z meteorologie – Růžový, oranžový, žlutý. V Česku i v Evropě napadl barevný sníh (Aktuálně). Pyl z řepky, teda pardon – písek ze Sahary. Zajímavé to bylo.
 • Co už dávno víme, to už se říká i do novin – Ministr Blatný na sebe vzal úkol, který je nad jeho síly, říká jeho odvolaná náměstkyně Šteflová (iRozhlas). Von už to vlastně nechce dělat… Jinak zajímavej rozhovor ze zákulisí. Nic senzačního, jen prostě chaos a zmar, kam se podíváš. Jak říkám – nic nového.
 • Vesele z kalamity – Kvůli sněhu v Praze kolabovala doprava, MHD má zpoždění. V ulicích se objevili i lidé na běžkách (iRozhlas). Sněhý, no. U Muzea aktuálně 10 (cm), ne obvyklé 4 (mm). Jako by ani únor nebyl…
 • V nejlepší tradici vlády (a Alenky, že) – Náměstek ministra zdravotnictví lže. V Chebu není ani jeden německý pacient (ChebskéInfo). To je k víkendovému vystoupení Vládi Černého v OVM, tam pravil, že kapacity Chebu jsou vytížené proto, že tam berou Němce. A že Německo nám nabídlo jen jednotky míst na JIP pro naše pacienty. No, tak v Chebu neleží žádný Němec a Německo nám nabídlo až 100 míst na JIP pro naše pacienty. Jinde by to bylo na rezignaci, nebo seppuku, tady pohoda, klídeček, lžíček, nazdar.
 • K tomu tématu “nenecháme si pomoci od Německa” mám takovej názor, není to opřeno o nic víc než o tušení, zdroj není, jen mi to tak přijde – jestli vono to není v obavě “aby voni po nás něco časem nechtěli. Třeba pomoc, až nebudou stíhat jejich nemocnice”… Snad se pletu.
 • Zase trošku realismu – eRouška nefunguje, nainstalovalo si ji málo lidí. Při trasování nepomáhá, říkají hygienici (iRozhlas). Jo, nepomáhá, když s tím neumíte pracovat, vono to fakt není kompatibilní s psacím strojem… A že si to instalovalo málo lidí? Desetina populace (bez jakékoliv kampaně, ani půl mega na záběr lustru a lustranta nešlo) je málo? Jinak ale ano, ta appka je na nic, když na ni hygiena sere jak plochej kámen…
 • Ten Rychetský se rozjel, ale fakt jako už ani nebrzdí – Ústavní soud není Agrofert, říká jeho šéf Rychetský. Některá vládní opatření jsou podle něj za hranou (iRozhlas). Rozhovor. Drsnej. Dlouhej. Spíš pro vážné zájemce, občas tam mírně kecá, ale je to zkušený právník, tak to není moc poznat.
 • No jo, zase Čau poddaní. Tentokrát se to obešlo bez řvaní na národ, že nedodržuje nařízení (původně to tam určitě bylo, ale po sobotní havlíčkiádě bylo vystřiženo, to by neprošlo ani u skalních). Dozvěděli jsme se, že Suptnik je fajn a už to není chřipka. Blbec. Už to není chřipka jako na jaře. Už se to nedá vyležet, řekl Babiš (Novinky).
 • Sněhý furt – Česko zasypal sníh. Způsobil kolony, odřeknuté vlaky i výrazná zpoždění (iDnes).
 • A to to vypadalo na takový hezký vztah… Lovci dezinformací končí s vládou. Ministři neposlouchají naše rady, říkají a jdou pomáhat americkému ministerstvu zahraničí (iHned, paywall). Prostě Semantic Visions to zkusili, dopadli jak Michal Bláha, kašlou na to. Hrách na stěnu házet je poněkud neproduktivní disciplína.
 • Hlavně odměnit klíčové pracovníky! Náměstci dostali za podzimní boj s covidem i čtvrt milionu. Lékaři a zdravotníci z první linie zatím nic (iRozhlas). A tak je to tady se vším.
 • S velkou slávou začalo 70 vybraných uživatelů (od OSVČ po firmy) testovat systém Moje Daně, přes který by už od 28.2. mělo být možno podat nejen daňové přiznání. Kvituji s povděkem, že jde o reálné uživatele. Z pohledu testera trnu, jestli tohle má být veškeré testování… Internet dorazil i na finanční úřady. Na řešení daní bude měsíc navíc (SeznamZprávy). Ano, podání via Moje Daně bude o měsíc později než papírem (ok!), ale děsím se toho testování. 70 uživatelů. Jestli to je všechno (každej z nich si to vyplní a pošle, když to půjde), tak nás čeká průser… Opět.
 • Bitcoin překonal hranici $46000 a může za to Musk (jak jinak). Docela prča. Tesla koupila bitcoiny za desítky miliard. Kurz rekordně posílil, Žufánek lituje (E15).
 • Nečekaně, ale – Vláda zvýší bonus o dvojnásobek. Nové kompenzace připravila i pro veletrhy (SeznamZprávy). No, bonus… Ale lepší než drátem do oka. A dalších pár změn. Zákaz cestování mezi kraji tam není, zatím.
 • A zlej, hodně zlej Hami – Až rok zákaz činnosti za opakované porušování nařízení, schválila vláda (iDnes). „Nechystáme žádný bič na občany, není to žádná šikana“ řekl ministr vnitra. Ten samej ministr, co v neděli pravil, že nejde napsat neprůstřelný zákon a už vůbec nejde kontrolovat dodržování. Seems legit.
 • A konec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *