11/02/2021 – Neprodlouženo, prosakuje stoka, voni za to můžou a nepravomocné sdělení

 • No mňaucta…To se to pěkně sešlo, to je bordel, to je bordel, to je…
 • Jo, prodloužení nouzáku, událost dne. Ve sněmovně celkem sranda, i nějaké nadávky byly, nejen před obrazovkou, ale i ve sněmovně. No, jdeme na to.
 • Bude zima, jako by ani únor nebyl – Čeká nás nejchladnější víkend letošní zimy (Novinky). Prej až -20. A má to trvat i příští týden. Ale říká to Honsová, takže klidně můžou i začít kvést sedmikrásky, že jo.
 • Tak přeci jen měl včera Hamča pravdu – žádné kraje se zavírat nebudou. Jen okresy. Vláda uzavře tři okresy (Novinky). Cheb, Sokolov a Trutnov. Nikdo dovnitř ani ven, jen na výjimky (práce, bydliště, venčení psa, bohoslužba atd.). Od dnešní půlnoci do neděle. A bude to kontrolovat policie. Jo a policie se to dozvěděla dneska ráno. Řídit stát jako kolo štěstí v Mountfieldu.
 • K tomu jak stíhají JIPky a kapacity jsou v pohodě – stručný a jasný vzkaz – „Ano, pane ministře, selektování pacientů opravdu existuje,“ vzkazuje Blatnému primář sokolovské nemocnice (ČT). Nepěkně mluví o Blatníčkovi. Nejen.
 • A jdem na ten nouzák. Souhrn na (iDnes) – Dejte nám dva týdny, prosí Babiš. Jeho jednání o nouzovém stavu zkrachovalo. 2 týdny. A všechno, na co měli v nouzáku a legislativní nouzi měsíce, bude vyřešeno. I ten epidemický zákon předloží. Jo, a teď tu O Smolíčkovi. Nebo O svěřenských fondech…
 • Hm, jednali, ještě dneska, nevyšlo to. Co se ve skutečnosti řešilo na tom jednání, nevíme. Ze stenoprotokolu (PSP) jde něco odvodit, ale to je práce na pár hodin (mluví o tom třeba Válek, tady). Tisk informuje takto: Dohoda vlády a opozice byla na světě, vidle do ní hodila SPD (Novinky).
 • Online přenos s nejdůležitějšími momenty měly (Novinky) – Tato země nouzový stav potřebuje, ale ne v rukou šílence, řekl Pirát Michálek (titulek se měnil asi 20x, není důležitý, odkazuju kvůli textovému live přenosu, co tam je).
 • Kompletní obrázek si lze udělat jen ze (stenoprotokol). A že to dneska byla síla. Ondráček mluvil rozumně (až na pár pitomostí), Zaorálek plakal (fakt) a zapsal se do hysterie (to není překlep) sněmovny procítěným “do prdele”, Bureš vyhrožoval, škemral, prosil, sliboval a jel “to VY za to můžete” (ač za ten chaos může vláda a její neschopnost se dohodnout. Inu, takhle to dopadá, když nasereš KSČ, co tě drželi nad vodou), prostě panoptikum v nejlepší formě. Stojí to za přečtení, ale je to dlouhé.
 • Jak to dopadlo, to už víme asi všichni – Sněmovna neprodloužila nouzový stav (Novinky). Pro byla jen ANO a ČSSD. Sranda následovala i v dalších hlasováních. Kupříkladu pro usnesení, že vláda má konečně sakra už předložit protiepidemický plán nehlasoval nikdo z ANO ani ČSSD, stejně tak pro “konečně už, po měsících urgencí, předložte epidemický zákon”. Zajímavé. Takže nouzák do neděle. Jo a může za to opozice, pochopitelně.
 • A už je to tady – Hejtman Netolický chce žádat vládu, ať vyhlásí nouzový stav znovu (Novinky). Další hejtmani zjišťují, co můžou dělat, hejtman za ANO řve “antibabiš” a jinak se docela shodnou, že vláda to sice posrala a pokračuje v tom i nadále, ale furt lepší bordel v nouzáku než bez něj.
 • Stručný přehled možností hejtmanů na (iRozhlas) – Co znamená stav nebezpečí, který mohou vyhlásit hejtmani? Velký manévrovací prostor nedává. No jo, no, těch posledních 14 dní mělo projít, to by bylo elegantní řešení a snad by se schválil epi. zákon a tak. Ale neprošlo…
 • Ministr zahradnictví si pochopitelně hned přisadit. Nakolik jsou ta katastrofická tvrzení pravdivá, to nedokážu odhadnout, on už lže automaticky a dost dobře. Takže pro referenci – Nouzový stav skončí v neděli, vláda neuspěla. Blatný nastínil černý scénář (iDnes).
 • Něco veselejšího. Dlouho tu nebyl Mynář, že? Tak šup – Policie obvinila Zemanova kancléře Mynáře (Novinky). Z trestného činu poškozování finančních zájmů Evropské unie (což je u nás spíš kvalifikační požadavek na funkci, než problém, že). Jde o ten hotýlek. Na funkci to nebude mít vliv, Mstiloš trvá na presumpci neviny (což u kancléře bez prověrky, co měl, dle slov našeho vrchního velitele, být odejit v případě, že nezíská prověrku, patrně nezbytné). No, Vlekař to tak nenechá, bude se soudit s ROP a stěžovat si na státní zastupitelství.
 • Pochopitelně hned dementi, teda vydali dementi na (Hrad.cz). Je tam kouzelná formulace: “Vedoucímu Kanceláře prezidenta republiky Ing. Vratislavu Mynářovi bylo dnes nepravomocně sděleno obvinění z trestného činu poškozování finančních zájmů Evropské unie“. Nepravomocné sdělení obvinění, ty vole, to je krásný! To slyším prvně…
 • Zcela výjimečně nasdílím (Info), protože tenhle článek od ADenta stojí za přečtení, bez ohledu na to, kde vyšel. Takže čtěte zamyšlení: Vláda si hraje s ohněm, proti kterému je pandemie jen dětská hračka, totiž se ztrátou legitimity státní moci. Velmi přesné.
 • A zase klasická stoka a profikorupční hnutí – Starosta pomohl obžalovanému Švachulovi k solární elektrárně. Teď dohlíží na ČEZ (Aktuálně). Starosta nějaké prdele s tisícem obyvatel, za ANO, klasika: změna územního plánu, zajímavé prodeje, soláry, Švachula na tom vydělal, hodně, starosta je teď v DR ČEZ. Zlatý Palermo, tvl.
 • K tomu Brnu ještě pro změnu bordel v ODS (psal jsem nedávno, Hos, ten je taky ze Stoky) – ODS zrušila buňku Brno-sever. Vedl ji obžalovaný z korupční kauzy Stoka (Aktuálně). To Brno je prokletý…
 • Jo a dobrou noc s depresema – Nemocnice máme přetížené, rozhodnutí (o neprodloužení NS) může být fatální, říká karlovarský hejtman (Novinky).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *