17/02/2021 – Najednou to jde, čistka skrze Bečva?, každej za sebe a flexibilní Maruška

 • Po pár dní trvající odmlce, protože jsem psal kompletní přehled Jak šel čas s nouzovým stavem (komplet hlasování, postoje stran, výběr z vystoupení a usnesení v PS od jara doposud, všechna jednání o prodloužení nouzového stavu), což mi přišlo důležitější a sežralo to strašně času (jsou to stovky stran), pokračujeme.
 • Ale tak jasně, máme únor(druhý) 2020(stále), takže sopku bychom měli – Sicilská Etna opět začala chrlit proudy lávy. Kvůli hustému kouři muselo zavřít i letiště (Lidovky). Fotky pěkný, nebezpečný to zatím není, k erupcím dojde za pár dní.
 • Souhrn z tiskovky BestInCovid – Britská mutace převládá, řekl Blatný. Nevyloučil uzavírání dalších okresů (Deník). Krom těchto veselostí i info o zvyšující se zátěži na zdravotnictví (zatím bez selekce pacientů), děsivě působí prohlášení, že zahraniční pomoc nám moc nepomůže, jen symbolicky, protože jde jen o desítky až stovky lůžek, zatímco my potřebujeme tisíce…
 • S plány na otevírání škol se vyskytl drobný zádrhel, část rodičů odmítá testování dětí (testování, ne vakcinaci. I když asi jde o stejnou skupinu). Bude to veselé, řešení dle ministersva je – není test, nejdeš do školy, ale žádná online výuka (a nazdar ošetřovné). Jsem zvědav na realizaci. Dítě bez testu nebude smět do školy, bude mít omluvenou absenci a úkoly (iDnes).
 • Příklady táhnou. Dva Zemanovy bodyguardy zadržela v pondělí GIBS. Kvůli majetkové trestné činnosti (Lidovky) Prý prováděli relokaci munice (ze skladu k sobě domů). Inu – ty pistole byly hladové!
 • Poprvé od dob Jana Žižky se nás zase bojí Germáni! Make Česko great again, nebo tak něco. Česko děsí sousedy. Nově nakažených je u nás devětkrát víc než v Německu (Deník).
 • Aby nebylo těch dobrých zpráv málo, tak na (SeznamZprávy) je souhrn vystoupení statistika Duška před poslanci – Epidemie je v bodu zlomu, v Česku se naplňuje rizikový scénář, přiznal Dušek. Rizikový scénář se naplňuje už dlouho, ono jich je víc. Akorát tenhle už je asi poslední v řadě. No, pokud ještě trošku poskočí R, tak máme 1500+ na JIP do 3 týdnů.
 • Co na to rybe? Mlčí. Jako Brabce a znalce a policajte a všeci. Jedinej posun zatím – Kvůli otrávené Bečvě prověřují Brabcovi auditoři inspekci (SeznamZprávy) – “Některé informace nasvědčují tomu, že by se ministr Richard Brabec mohl pokusit odvolat šéfa ČIŽP Erika Geusse. V inspekci jsou auditoři a opouští ji mluvčí spojená s hnutím ANO”. Katastrofa se zkrátka nesmí opakovat! Tou katastrofou myslím Švachulu a Stoku, ne Bečvu…
 • Jsme asi jedinej stát na světě a v dějinách, kde ministr úřadující vlády vyhlásil ancapBlatný mění strategii: Už žádné další restrikce, teď už je to na každém z nás (Novinky). Ono mu konečně došlo to, čím argumentovala opozice a hejtmani atd. – pokud opatření nefungují, protože je lidi nedodržují, tak je blbost zavádět přísnější. Ještě mu ale nedošlo “proč” – tedy z důvodu toho, že trvají moc dlouho a vláda ztrácí důvěru. No, ještě chvíli a dojde… (mu to)
 • Souhrn z tiskovky našeho Slunka dotačního, než ráno místo nějakého jednání o #bestInCupcake odfrčel na fototermín s V4 – Převozy pacientů do Německa? Babiš je najednou připraven to řešit (Novinky). Najednou… Ale závisí to na krajské koordinátorce, on nic, on jen premiér. A večer pokračuje v jednání s opozicí (najednou, najednou to jde…).
 • Najednou, najednou to jde. Ani rok to netrvalo a Vláda jednala s opozicí o pandemickém zákonu. Debata o kompenzacích bude pokračovat ráno (ČT, Novinky). Ten zákon není ještě ani zdaleka ideální, ale když to srovnám s tím paskvilem z května, tak nebe a dudy. Ještě budou pozměňovací návrhy, uvidíme, co z toho nakonec vypadne. Daleko zajímavější je, že od května pohoda, jazz a najednou v rámci dní to je…
 • Rozhovor s Černým náměstkem. (DeníkN, odemčeno díky @josefslerka) – Lidé na to kašlou, rozvolňování nebude mít zásadní vliv. Zaplnění nemocnic hrozí v řádu dnů či týdnů. Zajímavé je to celé, od druhé poloviny dost WTF (Proč jste lhal v OVM? Já opakoval informace od kolegů, že je neměli podložené, není můj problém, já jsem nelhal, za tím si stojím. Apod.)
 • Zatímco s pandemickým zákonem to šlo relativně dobře, u volebního se asi zasekneme, tady už to Majitel ČR s.r.o. zase převzal – Vláda připraví vlastní verzi nového volebního zákona, uvedl Babiš. Návrh předloží Hamáček v pondělí (iRozhlas). Vzhledem k tomu, že ANO je jediná strana, která chce celou ČR jako jeden volební obvod, počítám, že to bude v tom návrhu. Který pak nemá šanci projít sněmovnou. A už vidím – to opozice způsobila, že nemáme volební zákon, kňů! (naštěstí je i návrh KDU a budou asi i další, tak snad něco projde).
 • Dvojitý ministr a čekatel na diagnózu chronické nespavosti se nám rozhovořil pro (iRozhlas) – Otevřít obchody? ‚Pojďme si to na 14 dní vyzkoušet, pak případně zatáhneme za brzdu,‘ uvedl Havlíček. Defenestrace? Pojďme si to vyzkoušet a pak případně přivezeme pod Strakovku hnůj. Hele, já nevím, nemám data, netuším, co udělá otevření malých obchodů (myslím, že nic, ale nemám data), jen prostě po 3/4 roce už mi tohle pokus-omyl-pokus-omyl-pokus… přijde jako poněkud za hranou. Mluví o vybudování důvěry, spoléhání na dobrovolnost atd. Z fotek mám dojem, že už mu nevěří ani jeho pes, o lidech nemluvě. Je pozdě, Karle Karle. Sice dobrá slova a myšlenky, ale nepřišly v čase, ve kterém měly přijít.
 • Jestlipak víte, kdo v tomto státě zastává nejlaxnější a nejflexibilnější přístup k zákonům? Ne, není Babinský, nýbrž ministryně spravedlnosti. Teda jak pro koho, že jo. Ústavnost teď chvíli počká. Senát je ohledně nouzového stavu ve střetu s vládou i hejtmany (Respekt). Maruška pravila, že (ohledně aktuálního NS) – “Ústavní soud do toho ale podle mě nemá co mluvit, protože to bylo politické rozhodnutí. A když to bude posuzovat, o co proboha jde? Vždyť jde jen o čtrnáct dní a tady se z toho bude dělat drama”. Jenom 14 dní, sere pes, jasný. Pamatuju teda jednu králíkářku, co kdysi pravila (ohledně vydání Andreje kvůli Čapáku) – “O vině a trestu rozhoduje soud. To rozhodně. Jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby ten soud rozhodoval teď. Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?”. U nominantek na ministryni spravedlnosti za ANO vidím značný názorový souzvuk… Něco ve stylu “majitel first, sere pes”.
 • Dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *